Díky své stále větší atraktivitě, patří Vietnam v posledních pár letech k velmi vyhledávaným destinacím. Nachází se zde více než 10 mezinárodních letišť, ale pouze na 3 z nich je z Evropy výhodné létat. Jedná se o mezinárodní letiště v Hanoji, Ho Či Minově městě a Da nangu. Většina letů z Evropy směřuje na letiště Nội Bài v Hanoji a Tân Sơn Nhất v Ho Či Minovo městě. Odtud se snadno přesunete, do kterékoliv části Vietnamu.

Mezi českými občany je tato země velmi oblíbená, proto došlo na jaře 2020 ke spuštění prvního přímého leteckého spojení mezi Prahou a Hanojí. Operováno je aerolinkou Bamboo Airways dvakrát týdně, v neděli a ve středu. Využít se dají i lety s jedním přestupem, kterých je většina. Průměrná doba letu je přibližně 15 - 20 hodin. Můžete si vybrat z velké spousty aerolinií, například Emirates mezipřistáním v Dubaji, Qatar Airway s mezipřistáním v Doha či Aeroflot se zastávkou v Moskvě.

Než začnete nakupovat letenky

Než člověk koupí letenku do Vietnamu je dobré si zjistit, jaké počasí zde v tuto dobu bývá. Nejvhodnější dobou pro dovolenou v této zemi je listopad - duben. Jsou to měsíce, kdy bývá nejméně srážek. Ovšem vzhledem k rozsáhlosti Vietnamu, není žádná doba špatná. Záleží na tom, co o dovolené očekáváte. Dále je potřeba letenky kupovat s dostatečným předstihem, alespoň 2-4 měsíce. Letenky kupované později bývají o hodně dražší. Dobré ceny jsou v průměru mezi 10 - 13.000Kč.

Co byste měli promyslet, než se pustíte do nákupu letenek? Poradíme vám.

Listopad - duben

Jsou to měsíce, kdy ve Vietnamu bývá nejméně srážek

Celoročně

Počasí je k cestování vhodné celý rok

Do Hanoje

Lety z Prahy do Hanoje od 13tis. Kč

Do Saigonu

Do města Ho Či Min na jihu od 12tis. Kč

Kolik stojí letenka do Vietnamu

Vietnam se poslední dobou stává velmi atraktivní destinací a nabízí z Evropy čím dál více leteckých spojení. V důsledku toho jsou ceny velmi příznivé. Průměrná cena se pohybuje mezi 13.000 - 14tis. Kč. Letenky lze zakoupit i cenově výhodnější, okolo 11tis. Kč, pro to je však potřeba sledovat akce leteckých dopravců. Pro získání zajímavé ceny je třeba uvažovat i o odletu z letišť sousedních států, například z Mnichova čí Vídně, odkud létají čínské aerolinky i hluboko pod 10.000Kč.

Ceny letenek do Hanoje

Graf popisuje minimální nalezené ceny letenek do Hanoje a jejich vývoj dle týdnů. Další údaje na grafu ukazují průměrné denní a noční teploty a úhrn srážek, jsou-li data k dispozici. Prokliknutím na jednotlivé sloupce v grafu získáte podrobnější aktuální údaje z vyhledávače.

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Hanoj v CZK

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Vídně do Hanoj v CZK

Kdy kupovat letenku do Vietnamu

Letenky do Vietnamu je dobré kupovat 2-4 měsíce před plánovaným odletem. Určitě je dobré sledovat akce leteckých dopravců, aby cena byla co nejpříznivější.

Nejlepší den pro odlet do Vietnamu

Ceny letenek do Vietnamu se v průběhu roku nijak zvlášť nemění. Výjimkou je pouze období Velikonoc, Vánoc a Nového roku, kdy jsou ceny letenek až dvojnásobně dražší než je jejich cenový průměr.

FAQ pro nákup letenek do Vietnamu

Pár nejčastějších otázek a odpovědí, co se týká letenek do Vietnamu si zodpovíme níže. V případě, že budete mít nějaký další dotaz, neváhejte nás kontaktovat buď prostřednictvím online chatu nebo přes email.

Jaké letecké společnosti létají do Vietnamu?

Z České republiky se lze dostat do Vietnamu, Hanoje, nově přímým spojením v neděli a ve středu s Bamboo Airways. Jiná přímá spojení zatím mezi Prahou a touto destinací nejsou. Aerolinek létajících z Prahy s jedním přestupem je několik. Jedny z nejvyužívanějších jsou Aeroflot, Qatar Airlines, Air France, Turkish Airlines či Emirates.

Pokud patříte mezi turisty, kterým nejvíce záleží na ceně, můžete se do Vietnamu vydat přes Německo nebo Rakousko, odkud létají čínské aerolinky za velmi nízké ceny. V akci se tyto letenky pohybují i kolem 7 tisíc korun, ale na úkor velmi dlouhých přestupů. Délka letu se tak může vyšplhat až na 40 hodin.

Jak dlouho trvá let do Vietnamu?

Z České republiky se lze dostat do Vietnamu, Hanoje, nově přímým spojením v neděli a ve středu s Bamboo Airways. Let trvá přibližně 11 hodin. Jedná se o jediné přímé spojení mezi Českou republikou a Vietnamem. Možností letů s přestupem je více. Tyto lety obvykle trvají v průměru kolem 15 - 20 hodin. Záleží jaký let s jak dlouhým přestupem si vyberete. Spoustu cestovatelů preferuje co nejkratší přestup, ale čím dál více lidí využívá dlouhé přestupy jako možnost prohlédnout si přestupující město. U tohoto případu si lze vybrat i lety s délkou letu přes 25 hodin.

Kde koupit letenky do Vietnamu?

Letenky do Vietnamu pohodlně vyhledejte na našem portálu. K hlídání těch nejlepších cen vám pomůže náš hlídací pes, kterého si lze nastavit dle vlastních požadovaných preferencí. V případě, že si nebudete s nákupem a vyhledáváním jisti, kdykoliv se můžete obrátit na náš zákaznický servis prostřednictvím online chatu nebo emailu.

Koupit letenky z Prahy do Vietnamu na všechna dostupná letiště lze u nás.

Proč koupit letenku u nás?

  1. Umíme se o vás během cesty postarat.

  2. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.

  3. Silný zákaznický servis.

Co dělat po přistání ve Vietnamu

Jakmile člověk přistane na některém z letišť ve Vietnamu, vydá se nejdříve na imigrační kontrolu, kde je potřeba předložit platné vízum. To si lze vyřídit online jako e-vízum nebo vízum on arrival se schvalovacím dopisem. Poté je dobré si vyměnit alespoň nějaké peníze a zakoupit si jednorázovou sim kartu. Peníze proto, že kartou lze platit velmi zřídka a sim kartu využijete hlavně pro připojení k internetu, například na navigaci. Wifi pokrytí je ve Vietnamu na velmi dobré úrovni, ale jen po restauracích, či hotelech.

Pro přesun z letiště je možné využít několik způsobů dopravy. Taxislužba zde funguje, velmi dobře. Další možností je obdoba taxíků a to služba Grab. Ve své podstatě se jedná o asijský Uber. Ten zde funguje velice dobře a výhodou je domluvená cena před nastoupením. Nikdy se vám nestane, že budete platit více. Využít lze i místních autobusových linek, které jsou nejlevnější možnost.

Dále na letišti fungují půjčovny aut či motocyklů. Toto je častá volba většiny cestovatelů. Dejte si ale pozor, důležité je, mít mezinárodní řidičský průkaz.

Proč jet do Vietnamu

Vietnam je krajina mnoha tváří, úchvatná příroda, milí lidé, senzační jídlo a mnoho dalšího. Turisty oblíbenou zemí se stává Vietnam posledních pár let. Říká se, že je to méně profláklé Thajsko. Zda je to pravda, bude muset každý posoudit sám. Vhodný je jak pro návštěvu s dětmi, ale i bez dětí a jen s batohem. Pokud jste milovníci nekonečně dlouhých písčitých pláží, krásného počasí, všemi barvami hrající přírody a skvělého jídla, neváhejte a vydejte se právě do Vietnamu, jež toto všechno nabízí.

Vietnam má též bohatou historii, takže ani milovníci umění zde nebudou strádat. Pro turisty je zde nabízeno spoustu aktivit, od poznání vietnamského podzemí, výšlap na nejvyšší horu Indočíny, kayaking zátokou Ha Long, potápění, kurzy vaření, plavba po Mekongu, stanování na pláží či bláznění v písečných dunách. Zkrátka, můžete zde dělat vše, co vás napadne.

Proč jet do Hanoje

Hlavním městem Vietnamu je Hanoj, neustále se rozvíjející metropole, která je ovšem klidná a fascinující. Žije zde téměř 8 milionů obyvatel a je to hlavní kulturní, politické a hospodářské centrum. První zmínky o Hanoji se datují přibližně k polovině 10. století, kdy byl severní Vietnam pod nadvládou Číny. Tehdejší král, první vietnamské dynastie Ly, si zde zvolil své sídlo a přemístil se sem z Hoa Lu. Město pojmenoval Thang Long neboli město vzlétajícího draka. V 18.století došlo díky vlivům vzbouřenců a nové nástupnické dynastie Nguyen, opět k přesunu sídelního města do Hue. V roce 1831 byl Thang Long přejmenován na Ha Noi neboli město na vnitřní straně řeky. Do roku 1976 byla Hanoj pouze hlavním městem severního Vietnamu. Po převratu a sjednocení země též v roce 1976 se stala hlavním městem celé Vietnamské socialistické republiky.

V 70. letech 20. století byla Hanoj silně poničena v důsledku probíhající americké války v Indočíně, přesto zde najdeme velké množství úchvatných kulturních památek. Mezi nejznámější patří Hanojská opera, Ho Či Minovo mauzoleum, Van Mieu, Pagoda Tran Quoc a mnoho dalších jež rozhodně stojí za návštěvu.

Hanoj je startovní město pro návštěvu severního Vietnamu, která je největším lákadlem turistů.

Proč jet do Da Nangu

Město Da Nang leží přesně ve středu Vietnamu mezi hlavním městem Hanojí a Ho Či Minovo městem. Většina lidí jede do Vietnamu za poznáním celé země od severu k jihu nebo obráceně. Da Nang tedy na své cestě nelze minout. Jedná se o destinaci jak vhodnou k odpočinku, tak k prozkoumávání okolí. Naleznete zde spoustu krásných pláží, jednou z nich je My Khe Beach, ale i jiných památek, např. Dragon Bridge, zábavní park Bana Hills jehož součástí je proslulý Golden Bridge, posvátné mramorové skály, lampionové město Hoi An vzdálené necelých 30 km a mnoho dalšího.

Populární kombinace letů do Vietnamu

TIP

Pro aktuální ceny letenek pro celou zemi, klikněte na odkaz do letenkátoru na letenky z Prahy do Vietnamu na všechna dostupná letiště nebo letenky z Vídně do Vietnamu na všechna dostupná letiště.

Co dál vědět o Vietnamu

Už máte letenku do Vietnamu? Přečtěte si průvodce o Vietnamu.

Otevřít průvodce

Top letenky do Vietnamu