Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Řím (ROM)

Odlet

Cestující

2

V Parku nestvůr prožijete tajuplnou atmosféru

Od: #flymeto   |   4. února 2016

Nedaleko italského města Viterbo v oblasti Lazio nad údolím řeky Tiber se na skalním svahu nachází Park Bomarzo plný nestvůr i známých pohádkových postav. Vydejte se do přírody poznat známou italskou památku. Přijďte sem okusit strašidelnou atmosféru a zároveň poznáte sochy vytvořené přímo na místě s vulkanickým materiálem, který zde poskytla sama příroda. Originální název Parco dei mostri je známý také pod příznačnými názvy jako jsou Svatý les či Sacro Bosco. Sochy jsou rozmístěny po celém parku, uvidíte fantastické i alegorické postavy, které byly vytesané přímo na místě, kde stojí. Jsou vytvořeny z kamenů vulkanického původu.

Navštivte také zámek Orsiniů, kníže z Pier Francesco Orsini nechal tento park založit již v 16.stol.

Při pohodlné procházce parkem budete ohromeni a pocítíte zvláštní, poněkud tajemnou atmosféru, která je navíc umocněná ozývajícími se hlasy přírody. Uslyšíte šum malého vodopádu a dýchat budete svěží lesní vzdoušek, který oživí milý zpěv ptáků. Spatříte různá imaginární strašidla i příšery, dokonce i slony, draky, různá další zvířata či lidská těla. Odvážlivci ráčí vstoupit přímo do chřtánu pekla jedné těchto kamenných oblud, která představuje alegorii lidské existence.

Nenechte si ujít klidnou a poutavou atmosféru v krásném parku, budete se zde cítit příjemně a přitom poznáte zajímavosti uprostřed italské přírody. Letenky do Itálie máme nyní za akční ceny, proto si je neváhejte rezervovat i vy a vyrazte s přáteli nebo rodinou na super výlet plný poznání!

V rámci této dovolené se vydejte i do blízkých míst města Viterbo a zažijte mnohem více skvělých zážitků! Inspirujte se u nás a sledujte naši rubriku pravidelně každý den!

Letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie