Letenky

Odkud

PRG (PRG)   VIE (VIE)

Kam

Heraklion (HER)

Odlet

Cestující

2

Užijte si Krétu, ostrov, který nikdy nespí

Od: #flymeto   |   1. října 2015

Kréta je největší řecký ostrov. Má velmi bohatou historii opředenou mnoha bájemi. Najdete zde velmi rozmanité vnitrozemí. Nechybí zde hory, soutěsky, jeskyně nebo naopak pláže, které omývá moře Krétské a Egejské, z jihu Libyjské. Najdete zde mnoho památek, které by jste rozhodně neměli opomenout navštívit.

Vydejte se letecky na Krétu. Jsou zde tři letiště – v Heraklionu, v Chanii a Sitii. Kréta má 1050 km dlouhé pobřeží a bohatou historii. Je to ideální místo pro rodinnou dovolenou. Na severním pobřeží najdete písečné pláže, jižní pobřeží je opuštěnější. Není zde takový přístup do moře, jsou tady hory.

Krétu obývá přes půl milionů lidí. Důležitá města jsou Iraklion, Chania, Rethymnon a Agios Nikolaos. Velká část ostrova je neobydlená.

Památky, které je vhodné na Krétě navštívit jsou nejdelší soutěska v Evropě Samaria, první evropský zákoník vytesaný do kamene Górtys nebo přístav v benátském slohu Rethymno. Jedinou palmovou pláží na Krétě je Vai. Největší osadou je Lerapetra.

V oblasti střední Kréty je hlavní město Heraklion najdete zajímavé archeologické lokality a Messerskou nížinu. Na východě Kréty naleznete planinu Lissithi a moře s nejčistčí vodou. Za návštěvu stojí také rodiště malíře El Greco – městečko Fodele.

Ubytovat se na Krétě můžete v hotelech, apartmánech nebo studiích či tzv. Donatia. Donatia jsou pokoje přidružené ke krétským tavernám. Označují se písmeny A až C nebo podle hvězdiček. Nicméně hodnocení kvalitě ubytování zpravidla nijak neodpovídá. Ideální je objednávat si pouze se snídaní. Jídlo si vyberete v místní taverně. Můžete tak vyzkoušet místní speciality za nízké ceny. Na výlet se vydejte se zabaleným gyrosem. Na Krétu se vypravte v období od dubna do října.


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie