Výhody registrace u Flymeto
  1. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  2. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
  3. Garance nejlevnějšího nákupu.
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Tvořte svoje itineráře
 500 milionů letů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Užijte si dovolenou snů i v těhotenství

Těhotenské bříško nemusí znamenat konec létání do zahraničí za jakýmkoli účelem. Pokud jste těhotná, konzultujte skutečnost, že plánujete cestu letadlem, se svým ošetřujícím lékařem. Let vám pravděpodobně schválí, pokud nejste v prvních fázích těhotenství a naopak ve vysokém stadiu těhotenství, kdy ženě hrozí předčasný porod.

Každá budoucí maminka by se měla vyvarovat cestování do destinací, kde je nutné nechat se předem očkovat.

Obecně je létání pro těhotné ženy bezpečné, matku ani plod neohrožuje, nicméně může přispět k vyvolání stavů, které mohou těhotenství vážně ohrozit. Rizika jsou především z velkých tlakových rozdílů. V raném těhotenství může dojít ke krvácení, ve vyšším stupni těhotenství hrozí předčasný odtok plodové vody. Také délka letu může zásadně ovlivnit zdravotní stav budoucí matky, riziko pochází z dlouhého sezení, kdy může dojít k tvorbě krevních sraženin.

Do 28. týdne těhotenství mohou ženy létat prakticky bez omezení, mezi 28. - 36. týdnem těhotenství musíte mít pro některé letecké společnosti k dispozici lékařské osvědčení. Většina aerolinií těhotné ženy od 36. týdne těhotenství odmítá přepravit.

Vždy je však lepší zavolat na leteckou společnost včas a informovat se, do kolikátého týdne těhotenství vás přepraví a musíte-li mít lékařské potvrzení.

Základními a důležitými instrukcemi k cestování letadlem je především dodržování pitného režimu. Rezervujte si sedadlo u uličky, abyste se mohla alespoň každou půlhodinu projít po palubě letadla, a při sezení pohybujte dolními končetinami, to je důležité pro krevní oběh. Pro lepší pohodlí zvolte spíše volné oblečení. Nejsou vhodné elastické punčochy. Nepodceňujte prevenci užívání léků na posílení cévní stěny, které vám předepíše váš lékař.

Usnadněte si cestu také tím, že budete cestovat v doprovodu blízké osoby, zvolte spíše místo k sezení v první třídě s veškerým komfortem. Mějte u sebe také kontakt na záchrannou službu a vašeho lékaře s mezinárodním předčíslím. Konzumujte čerstvé ovoce a džus, namísto balených jídel.

Některé letecké společnosti nabízí těhotným ženám přednostní check-in, na letišti v Praze mohou těhotné ženy čekat v business salónku, odbavení a vyřízení pasových formalit za ně vyřídí letištní personál.

Pokud se vám na letišti udělá špatně, bude vám k dispozici lékařská služba.

Rozhodně nemusíte mít obavy ani z detektorů kovů, které nejsou nijak nebezpečné. Rentgenové záření je na letišti využíváno pouze pro kontrolu zavazadel.Související články

Tagy