USA je velice rozsáhlá země, která se rozkládá na 9,8 milionech km². Svou rozlohou se jedná o třetí největší stát na světě. Díky své velikosti leží v několika podnebných pásech.

Sever země leží v mírném podnebném pásu. Počasí by zde mělo být jako u nás, ale jelikož je východní část severu země ovlivňována Labradorským proudem, je zde počasí o dost chladnější a vlhčí. Západní pobřeží je ovlivňováno prouděním v Tichém oceánu a počasí je zde na úkor toho velmi stálé a neměnné.

Jižní část země leží v subtropickém podnebném pásu a počasí zde dosahuje opravdu vysokých teplot a vysoké nesnesitelné vlhkosti vzduchu. Florida, Mexický záliv a Havajské ostrovy leží v tropickém podnebném pásu a Aljaška v pásu subarktickém. USA je známo pro častá tornáda. Oblastí nejvyššího výskytu je stát Texas za ním pak Mississippi a Florida, kde se jich vyskytuje několik desítek ročně.

Počasí v New Yorku

Počasí v New Yorku je podobné počasí u nás. Zimy jsou zde chladné, často zde sněží a v létě jsou zde teploty a vlhkost vysoké. Nejideálnější měsíce pro návštěvu jsou květen, červen, září a říjen. Počasí je zde nejideálnější a teploty tak akorát. O prázdninách zde bývá velké horko a spolu s vysokou vlhkostí vzduchu zde vzniká všemi nenáviděná “prádelna”. Od jara do podzimu sem tam sprchne, stejně jako u nás, proto si nezapomeňte přibalit deštníky. V zimních měsících často sněží, ale ne příliš často mrzne. Pokud vám nevadí zima, určitě se vydejte do New Yorku v prosinci. Vánoční atmosféra jde zde skvělá.

NEW-YORK

Počasí v Los Angeles

Počasí v Los Angeles je krásné po celý rok. V zimních měsících se zde pohybují teploty okolo krásných 20°C a převládají slunečné dny, i když se jedná o nejdeštivější období. Letní měsíce, červenec - září, patří k nejteplejším a teploty se pohybují výše 30°C. Jaro a podzim je teplotně velmi příjemný, průměrně 22 - 25°C a prší minimálně.

LOS-ANGELES

Kdy letět do USA

Do USA lze vyrazit takřka kdykoliv, jelikož je to velmi rozmanitá a velká země. V každou dobu se zde najde spoustu oblastí s příjemným počasím pro cestování. Obecně lze říci, že nejvhodnější jsou měsíce jara a podzimu. Pro návštěvu oblasti severovýchodu a jihozápadu jsou nejlepší měsíce duben - červen a září - říjen. Na severovýchodě je přes léto moc horko a v zimních měsících často sněží a zima je zde velmi lezavá. Na jihozápadě je přes léto též velmi horko a v zimě je zde nejvyšší pravděpodobnost srážek.

Nejlevnější letenky do New Yorku v kontextu počasí

Graf popisuje minimální nalezené ceny letenek do New Yorku a jejich vývoj dle týdnů. Další údaje na grafu ukazují průměrné denní a noční teploty a úhrn srážek, jsou-li data k dispozici. Prokliknutím na jednotlivé sloupce v grafu získáte podrobnější aktuální údaje z vyhledávače.

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do New Yorku v CZK

Nejlevnější letenky do Los Angeles v kontextu počasí

Graf popisuje minimální nalezené ceny letenek do New Yorku a jejich vývoj dle týdnů. Další údaje na grafu ukazují průměrné denní a noční teploty a úhrn srážek, jsou-li data k dispozici. Prokliknutím na jednotlivé sloupce v grafu získáte podrobnější aktuální údaje z vyhledávače.

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Vídně do Los Angeles v CZK

Co dál vědět o Spojených Státech

Víte vše pro cestu do USA? Je čas vybrat letenku.

Vybrat letenku