Amerika je velmi lákavou a oblíbenou destinací pro dovolenou či poznávání. Mezi českými občany patří k vyhledávaným zemím i díky své rozmanitosti. V USA se nachází více než 300 mezinárodních letišť a velké množství je snadno dostupné z celé Evropy. Z Prahy se přímo dostanete do New Yorku, Chicaga a Philadelpie a s jedním přestupem pak do téměř všech známých měst, jako třeba Miami, Los Angeles, San Francisco, Las Vegas atd.

Než začnete nakupovat letenky

Než člověk koupí letenku do USA je dobré vědět, co o dovolené očekáváte. Z hlediska počasí není žádná doba pro cestu do Ameriky špatná. Dále je potřeba letenky kupovat s dostatečným předstihem, alespoň 2-4 měsíce ovšem i půl roku dopředu bývají nejlepší lety vyprodané. Letenky kupované později bývají o hodně dražší. Dobré ceny jsou v závislosti na destinaci v průměru mezi 10 - 15.000Kč.

Počasí

Z hlediska počasí není žádná doba pro cestu do Ameriky špatná

Víza nejsou vyžadována

Stačí vyplnit elektronický formulář ESTA

Do Spojených Států

Lety do NYC od 8.5 tis. Kč

330 milionů

Počet obyvatel USA v roce 2019

Kolik stojí letenka do USA

Cena letenek do USA se velmi liší v závislosti na destinaci příletu. Jsou zde města, kam se lze dostat levně a naopak města, kam se levně rozhodně nedostaneme. Například do New Yorku se lze snadno dostat i pod 10.000 Kč, ale do Las Vegas je průměrná cena okolo 18.000 Kč. Mezi další oblíbené destinace patří Miami, kde se cena pohybuje okolo 12.000 Kč a třeba Los Angeles 13.000 Kč.

Letenky do New Yorku

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do New Yorku v CZK

Letenky do Los Angeles

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Vídně do Los Angeles v CZK

Kdy kupovat letenku do USA

Letenky do USA je dobré kupovat 2-4 měsíce před plánovaným odletem. Určitě je dobré sledovat akce leteckých dopravců, aby cena byla co nejpříznivější.

Nejlepší den pro odlet do USA

Ceny letenek do USA se v průběhu roku dost liší. Nejlevnější bývají termíny od podzimu do jara, vyjma Vánoc a Nového roku. Naopak nejvyšší ceny jsou během letních prázdnin, kdy bývají letenky i dvojnásobně dražší.

FAQ pro nákup letenek do USA

Pár nejčastějších otázek a odpovědí, které se týkají letenek do USA, si zodpovíme níže. V případě, že budete mít nějaký další dotaz, neváhejte nás kontaktovat buď prostřednictvím online chatu nebo přes email.

Jaké letecké společnosti létají do USA?

Z České republiky se do USA, přesněji do New Yorku, Philadelphie a do Chicaga, lze dostat přímým spojem s Delta Airlines, United Airlines a American Airlines. S žádnými dalšími městy není Praha dostupná napřímo. Aerolinek létajících z Prahy s jedním přestupem je několik. Z měst sousedních států se do USA lze dostat přímo s Austrian Airlines, LOT Polish Airlines, Lufthansou či nízkonákladovou Eurowings.

Jak dlouho trvá let do USA?

Doba letu do USA se liší v závislosti na destinaci, stejně jako cena letenky. Na východní pobřeží trvají lety s krátkým přestupem zhruba 11 - 15 hodin a na západní je to trochu delší, 14 - 18 hodin. Délka přestupu je závislá na ceně. Čím kratší přestup, tím vyšší cena bývá.

Jaké letecké společnosti létají do New Yorku?

Z České republiky a okolních letišť sousedních zemí se můžeme dostat přímým spojem do New Yorku. Letět bez přestupu můžete:

 • Odlet z Prahy: přes letní sezónu létá Delta Airlines na JFK a United Airlines
 • Odlet z Vídně: celoročně létá Austrian
 • Odlet z Budapešti: celoroční spoje nabízí LOT na JFK
 • Odlet z Mnichova: celoročně Lufthansa United Airlines
 • Odlet z Berlína: celoročně United Airlines a sezónně Delta Airlines na JFK

Přímé spojení bývá zpravidla dražší než let s přestupem.

Do New Yorku létá několik společností, jak nízkonákladové, tak regionální aerolinky. Vzhledem k jedné z nejnavštěvovanějších destinací sem létá mnoho leteckých společností: United Airlines, American Airlines, Emirates, KLM, LOT, Austrian Airlines, Iberia, Norwegian, British Airlines, Lufthansa a spousta dalších. Leteckých společností je to opravdu mnoho.

Jak dlouho trvá let do New Yorku?

Doba letu do New Yorku zcela závisí na délce přestupu. Přímý spoj trvá 8 hodin při letu tam a zpět je to 9 hodin letu. Obvyklá doba letu s přestupem je v průměru od 10-16 hodin.

Jaké letecké společnosti létají do Los Angeles?

Akční ceny se často týkají i přímých spojů, nesoustřeďte se však pouze na ně. Většina nejlevnějších letů vede do Los Angeles s jedním přestupem, který nabízí většina velkých evropských i amerických aerolinek, jejichž kvalita se příliš neliší. Preferujete-li však pouze přímé spojení, využijete následující:

 • Z Vídně: Austrian Airlines (pouze od května do října)
 • Z Mnichova: Lufthansa
 • Z Frankfurtu: Lufthansa

Jak dlouho trvá let do Los Angeles?

Přímý let z Evropy do Los Angeles trvá kolem 12 hodin. Pokud vaše cesta vede s přestupy, většinou bude trvat mezi 15 a 22 hodinami.

Kde koupit letenky do Los Angeles?

Neseďte dlouhé hodiny hledáním akčních letenek. Vyhledávač letenek vám najde rychle a levně letenky do celého světa přesně vašich preferencí.

Co dělat po přistání v Los Angeles

Na letiště jezdí velké množství různých autobusových společností do různých částí města a okolí. Přímo k terminálům zajíždějí autobusy Flyaway, kyvadlové letištní autobusy, shuttle spoje do autopůjčoven a hotelů a dálkové spoje. Vždy odjíždí z druhého nástupiště v příletovém podlaží a jsou přehledně označeny. Jízdné se platí u řidiče.

Nejrychlejší cestu do mnoha částí Los Angeles zajišťují autobusy Flyaway (viz oficiální web) na čtyřech linkách:

 • Centrum Los Angeles (Union Station): jízdní doba 75 minut, autobusy jezdí 24 hodin, 9,75 USD
 • Hollywood: jízdní doba 70 minut, autobusy jezdí 6:15–22:15, 8 USD
 • Westwood, Van Nuys: do Westwoodu zajíždí jen každý 2. spoj, jízdní doba kolem 100 minut, autobusy jezdí 24 hodin, 9,75 USD
 • Long Beach: cesta trvá 70 minut, autobusy jedou od 5:30 do 22:30, 9 USD.

Kde koupit letenky do USA

Letenky do USA pohodlně vyhledejte na našem portálu. K hlídání těch nejlepších cen vám pomůže náš hlídací pes, kterého si lze nastavit dle vlastních požadovaných preferencí. V případě, že si nebudete s nákupem a vyhledáváním jisti, kdykoliv se můžete obrátit na náš zákaznický servis prostřednictvím online chatu nebo emailu service@webshopfly.com.

Co dělat po přistání do USA

Jakmile člověk přistane v USA, vydá se nejdříve na imigrační kontrolu, kde je potřeba předložit platné vízum a cestovní doklad. Klasická víza nahradila elektronická ESTA, kterou si za 14 USD vyřídíte online během pár minut. Existuje pouze jediná stránka, kde si ESTU můžete vyřídit, a to je https://esta.cbp.dhs.gov/esta/. Imigrační pracovník se vás může ptát na základní otázky, proč jedete do USA, zda zde máte rodinu, kde pracujete, zda máte zpáteční letenku apod. Vše záleží, jakou náladu bude kontrola mít a jak se jí budete líbit. Jakmile projdete imigrační kontrolou, jdete si vyzvednout zavazadlo.

Pro přesun z letiště je možné využít několik způsobu dopravy. Záleží na konkrétním letišti, jakou dopravu nabízí, ale převážně všude se lze do centra dostat taxíkem, autobusem nebo vlakem či metrem.

Proč jet do USA

New York mrakodrapy, Yellowstone park, Aljaška, Kalifornie a Florida pobřeží, Havajské palmy, větrné ulice Chicaga. Není možné jej uvést! Spojené státy americké jako největší a nejsložitější země na světě nás čekají s bezpočtem atrakcí. Nemohli by jste ani sestavit seznam, protože něco bude vždy chybět. Koneckonců, skvělý americký zážitek se skládá z tolika: zahrnuje zelené pastviny a vlny lízající pláže, zasněžené vrcholy a nekonečné borové lesy, velká města hemžící se restauracemi a nekonečné modré nebe.

Existuje jen málo zemí, kde najdeme taková kultovní města, jako je například New York, San Francisco nebo obrovské mrakodrapy v Chicagu. Vedle nich rozsáhlé národní parky, kde je vše pod ochranou, od deštného pralesa, přes poušť, po sopky a gejzíry.

Když cestujeme na kontinentu, můžeme mít vrcholky Skalistých hor, údolí Grand Canyonu, namodralé vody na Floridě Everglades a nekonečno klikatých venkovských silnic země. Ale v jihozápadní části je také Nové Mexiko, Miami Beach na Floridě a dokonce i karibské, severní a středoamerické souostroví. Jak již bylo zmíněno, z mnoha atrakcí si každý najde něco podle svých představ.

Napadají vás další otázky? Rádi si s vámi popovídáme v online chatu nebo napište na e-mail service@flymeto.com . K dispozici jsme i na telefonním čísle +420 222 266 966 .

Populární kombinace letů do USA

TIP

Pro aktuální ceny letenek pro celou zemi, klikněte na odkaz do letenkátoru na letenky z Prahy do USA na všechna dostupná letiště nebo letenky z Vídně do USA na všechna dostupná letiště.

Co dál vědět o Spojených Státech

Už máte letenku do USA? Přečtěte si průvodce o Spojených Státech.

Otevřít průvodce

Top letenky do USA