Výhody registrace u Flymeto
  1. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
  2. Silný zákaznický servis.
  3. Garance nejlevnějšího nákupu.
 Sdílejte nabídky s přáteli
 500 milionů letů do 10s
 Mluvíme vaším jazykem
 Pohodlné hledání
 Prodávejte vlastní zájezdy
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Oslo (OSL)

Udělejte si výlet do Norska. Nebudete litovat!

Norské království leží v severozápadní části Skandinávie. Norsko není členem Evropské unie. Žije zde pět milionů obyvatel, z toho zhruba milion žije v Oslu.

Letecká doprava do Norska je zajišťována společnostmi Scandinavian Airlines (SAS) a Norwegian Air Shuttle. Oslo má hned dvě letiště a většina měst v Norsku má leteckou dopravu dostupnou. Vyrazit na dovolenou do Norska můžete prakticky kdykoliv. V zimě jsou zde výrazně nízké teploty.

Kam se v Norsku rozhodně musíte vypravit? Za kulturou a památkami do měst Oslo, Bergen a Trondheim. Chcete spíše vyrazit za pěší turistikou? Pak navštivte některý z národních parků a pohoří, kde najdete výborné zázemí pro táboření. Na své si zde příjdou i rybáři. Řeky jsou zde plné ryb. Zájezdy na rybolov v moři či jezerech v Norsku jsou vyhlášené mezi rybáři.

Nejnavštěvovanějšími památkami jsou muzeum Kon-tiki, Nansenovo muzeum s lodí Fram, muzeum vikingských lodí a případně také Munchovo muzeum a Národní galerie. Prohlédnout si můžete také královský palác, parlament, radnici nebo Vigelandův park. V Bergenu stojí za vidění hanzovní přístav Bryggen a bývalý královský hrad. V Trondheimu je velmi populární gotická katedrála, kde dodnes probíhají korunovace králů a jsou zde ostatky svatého Olafa. Pro náročnější cestovatele jsou připraveny Geirangerfjord, Cesta trollů či pohoří Jotunheimen s nejvyšším vrcholem Skandinávie. Navštívit můžete i souostroví Lofoty daleko na severu nebo nejsevernější mys v Evropě Nordkapp.

Norsko není nijak zvlášť na památky bohaté. Přesto si tady každý příjde na své. Zejména pěší turisté mohou navštívit místa jako náhorní plošina Hardangervidda, pohoří Rondane a Dovrefjell či ledovec Svartissen. Poměrně málo známé jsou národní parky Rago a Øvre Pasvik. Tak neváhejte a zakupte si .Související články

Tagy

Kategorie