Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Londýn (LON)

Odlet

Cestující

2

Albánie

Udělejte si radost a odleťte na víkend do Londýna, určitě nebudete zklamáni

Od: #flymeto   |   10. května 2016

Hlavní město Velké Británie neboli Spojeného Království. Je to jedno z největších světových nákupních center, kde se setkávají desítky módních značek. Obrovská kosmopolitní metropole. Žijí tady vedle sebe desítky národností a to nejen z bývalého britského impéria, ale doslova z celého světa.

Co nesmíte v Londýně vynechat?

Mezi nejslavnější památky a obchůzky Londýna patří: Big Ben, Trafalgar Square, parlament, Westminsterské opatství nebo Buckinghamský palác. Pánové zde ocenní čtvrť Piccadilly, která bývala plná pánských klubů, prodejen doutníků a holičství. Pokud si budete chtít udělat fotku s celebritou určitě navštivte Museum Madame Tussaud.Kde můžete hodit selfie třeba s Leonardem DiCapriem.

Svézt se doporučuji doubledeckerem, nejstarším metrem na světě a na London Eye který vás zaručeně zaujme. Na odpočinek si můžete sednout do některého z mnoha parků.

Za zmínku rovněž stojí královnino sídlo Windsor a bájný Winchester s katedrálou, kde je pochována například spisovatelka Jane Austen. Nevynechejte ani mystický Stonehenge.

Vincurský hrad-na začátku 90.let hrad asi z poloviny vyhořel, většinu hodnotných věcí se na štěstí podařilo zachránit, královna se rozhodla opravu hradu uhradit za utržené vstupné z prohlídek a to i Buckinghamského paláce. Proto se na přelomu srpna a září když královna zamíří na letní sílo můžete do Buckinghamského paláce podívat.

Pro fanoušky Harryho Pottera

Doporučuji se také podívat do míst, kde se natáčela slavná série Harryho Pottera, která se nachází ve Warner Bros Studio v Leavesdeanu. Můžete si udělat procházku po Bradavické hale, Brumbálově pracovně, Příčné ulici anebo se stavit do obchodu s kouzelníckymi hůlkami.

Londýn je nádherné město, které stojí za to navštívit nejméně na víkend. Pořiďte si a užijte si jaro v této nádherné zemi.

flight

ceny začínají od 354 Kč

Letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie

#tipy