Letenky

Odkud

PRG (PRG)   VIE (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Odlet

Cestující

2

Trpíte astmatem? Letovisko Saas Fee na vás čeká s otevřenou náručí!

Od: #flymeto   |   11. února 2016

Takřka přímo před ledovcem Aletsch, který je na seznamu UNESCO, se rozkládá švýcarské letovisko Saas Fee. Malebná horská vesnička Saas Fee, kde nejezdí žádné automobily, je sluncem rozhýčkaná. Vysokohorské letovisko leží na italských hranicích pod horou Mt. Allalin, je tak nejvýše položenou vesnicí v údolí Saastal. Saas Fee je užitečné především suchým klimatem se zanedbatelným množstvím alergenů, proto je tento pobyt vhodný především pro alergiky a astmatiky.

Ledovce také poskytují možnost sjezdového lyžování i v létě a na podzim. Užijte si zde sáňkování, chůzi na sněžnicích, bruslení na přírodní dráze či běžkování. Zasněžená krajina pak láká na příjemné, romantické procházky. Prožijte si svou vysněnou dovolenou s množstvím aktivit, odpočiňte si při minigolfu nebo petangu, užijte si jízdu na koni, koloběžce, zamilujte si lezení po skalách v nádherné krajině. Saas Fee vás uchvátí svým venkovským rázem, dosud zde převažují dřevěné stavby, staleté tradice i obyčeje, velice populární je tzv. Alpaufzug, kdy se na jaře poprvé vyhání krávy na pastvu. Ani tento významný den si nenechte ujít!

Příznivci historie by rozhodně měli navštívit Saaské muzeum představující život v tomto údolí napříč staletími, expozici dobových krojů a tradičních výrobků. V muzeu pekařů vám představí pečení zdejšího chleba.

Hlavní turistickou atrakcí údolí Saastal je vysokohorská turistika se stovkami km turistických tras, a také prohlídka ledové jeskyně Eispavillon v nadmořské výšce 3 500 m v ledovci, kam vás vyveze podzemní dráha Metro Alpin. Sestup soutěskou Gorge Alpin mezi Saas Fee a Saas Grundem je adrenalinový zážitek pro zkušené alpinisty. Lyžaře potěší bohatý výběr sjezdovek. Snowbordisté ocení kvalitní snowpark s quaterpipe, překážkami a skoky, a snowboardcrossovou trať světových parametrů.

Švýcarsko je vskutku lákavá země, která má co nabídnout v každém ročním období. Rezervujte si své za nízké ceny ještě dnes!


comments powered by Disqus

Tagy

žádné tagy

Kategorie