Letenky

Odkud

PRG (PRG)   VIE (VIE)

Kam

Atlanta (ATL)

Odlet

Cestující

2

TOP 10 největších letišť na světě III.

Od: #flymeto   |   24. prosince 2015

Letiště Hartsfield-Jackson International Airport v Atlantě je největším letištěm na světě podle počtu cestujícících i podle příletů a odletů. Slouží zejména pro vnitrostátní lety, jako svůj hlavní hub jej využívají letecké společnosti Delta Air Lines, AirTran Airways a Atlantic Southeast.

Letiště je vzdáleno 16 km jižně od centra Atlanty; přímo z letiště existuje rychlé vlakové spojení do centra. V současnosti má dva terminály - severní a jižní a dále dalších šest nástupních hal - T, A, B, C, D a pro mezinárodní lety E. Doprava mezi terminály a halami je zajištěna podzemní dopravou. Z evropských společností létají do Atlanty pouze KLM, Air France a British Airways.

Levné letenky do Atlanty rezervujte již nyní, největším turistickým lákadlem Atlanty je bezesporu zábavní centrum Svět Coca Coly.

Mezinárodní letiště O’Hare leží asi 27 km severozápadně od centra Chicaga a jedná se o druhé nejvytíženější letiště na světě. Je základnou společností United Airlines a American Airlines.

Pro osobní dopravu je vyhrazeno pět terminálů, které se dále dělí na 9 menších hal. Mezi společnosti s největším množstvím letů z letiště Chicago O’Hare patří United Airlines, American Airlines, United Express, American Eagle, US Airways, Lufthansa, Mexicana, nebo USA3000 Airlines.

Nejlevnější doprava do centra Chicaga je vlaky CTA, které jezdí pravidelně po celý den. Dražší, ale pohodlnější variantou jsou taxíky.

Čekání na let příjemně strávíte v kožených sedačkách nedaleko odletových bran. K dispozici samozřejmě máte připojení k internetu, čisté toalety a nonstop otevřený salonek.

Autobus Continental Airport Express Vás odveze také do centra a na sever nebo na Midway Airport. Dále jsou k dispozici autobusy, které směřují do blízkých hotelů. Stanoviště taxi služby najdete u příletové haly každého terminálu.

Leťte do Chicaga prohlédnout si Shedd Aquarium, jednu z nejvyhledávanějších kulturních atrakcí Chicaga.


comments powered by Disqus

Kategorie