Výhody registrace u Flymeto
  1. Garance nejlevnějšího nákupu.
  2. Generátor nejlevnějších letenek.
  3. Umíme se o vás během cesty postarat.
 Mluvíme vaším jazykem
 Prodávejte vlastní zájezdy
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Tvořte svoje itineráře
 Pohodlné hledání
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Jak si chytře sbalit na cestu

Prázdniny mají být zábavné, před odjezdem si vytvořte harmonogram věcí, které musíte ještě udělat a budete mít mnohem méně stresu. Sbalit si chytře je nejlepší způsob, jak ušetřit místo v zavazadlech. K tomu vám pomůže vytvoření seznamu věcí, které si chcete vzít sebou na dovolenou.

Základem je zavazadlo

Taška, či kufr by měla být univerzální a lehká, přesto dostatečně velká, aby pojala vše, co potřebujete. Zvažte nákup zavazadla s velkou zárukou - zejména pokud ho plánujete používat častěji. Cestování s poškozeným zavazadlem může být noční můrou. Zde jsou některé tipy na zavazadla:

  • Kufry na kolečkách
  • Cestovní tašky
  • Batohy na kolečkách
  • Cestovní batohy
  • Příruční kufry

Uspořádejte své věci

Je pravděpodobné, že máte plný itinerář, a proto budete muset zabalit spoustu věcí. Nejlepším pomocníkem jsou organizátory. Udržují vše tam, kde má být, oddělují čisté věci od špinavých a bez zmačkání. Už jste vyzkoušeli cestovní kompresní obaly? Ty jsou skvělým pomocníkem. Naším dalším tipem chytrého balení je, že si vezmete oblečení, které můžete vrstvit a nosit více než jednou (které slouží více než k jednomu účelu). To vám v konečném důsledku ušetří místo a maximalizuje váš cestovní šatník.

Připravte si příruční tašku

Uspořádejte si cestovní doklady, peníze a další identifikační údaje, abyste je mohli snadno vyhledat na vyžádání. Zkuste cestovní organizátor. Další důležitou součástí příručního zavazadla je základní oblečení a některé hygienické potřeby pro případ, že by se vaše zavazadlo ztratilo. Pokud vás čeká dlouhý let, sbalte si také nějaké předměty pro zábavu a své pohodlí.

Nezapomeňte: příruční zavazadlo musíte nosit, takže se ujistěte, že je dostatečně lehké!

Bezpečné cestování

Dávejte pozor na kapsáře a jiné typy zlodějíčků. Je snazší schovat důležité věci třeba za opasek, nebo si peněženku dát na krk. Ale nemyslete jen na zabezpečení svých věcí, myslete také na svou osobní bezpečnost. Pokud plánujete chodit v noci, vezměte si reflexní oblečení nebo čelovku. Tyto jednoduché věci vám mohou zachránit život.

Zajistěte si svá zavazadla

Nikdy necestujte s cennými šperky nebo elektronikou v zavazadlech, a pokud si musíte přinést cennosti, uložte je na sebe nebo do příruční tašky.

Chraňte si své pasy a cennosti

V dnešní době vám nemusí zloději ukrást peněženku s doklady, aby ukradli vaše osobní údaje. Mohou jednoduše naskenovat a načíst informace uložené na čipu vloženém do nechráněného pasu, kreditní karty nebo bankovní karty ze vzdáleného místa. Vaše informace však můžete chránit pomocí speciálně navržených obalů na pasy a kreditní karty, které blokují signály RFID.

Jak je to s hygienickými potřebami

Podle pokynů TSA musí být kapaliny, gely a aerosoly, které chcete nosit v letadle, v nádobách o objemu 100 ml, nebo menších. Je nezbytně nutné dávat šampony, krémy, gely na vlasy, ústní vodu a zubní pasty, nebo jiné tekutiny do zaručeně nepropustných obalů, aby nedošlo k rozlití.

Cestování letadlem se může velmi rychle zkomplikovat. I když cestujete sólo, nezapomeňte si správně zabalit všechny toaletní potřeby, dodržovat limity hmotnosti a velikosti zavazadel,uspořádat všechny doklady, abyste se nedostávali zbytečně do stresu.

Přejeme příjemné a uvolněné cestování.Související články