Výhody registrace u Flymeto
  1. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
  2. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  3. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Pohodlné hledání
 Tvořte svoje itineráře
 500 milionů letů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Tipy, jak se na vyhnout davům

Sezóna poznávacích zájezdů je zde. Příjemně strávené chvíle cestováním za památkami vám mohou znepříjemnit nečekané fronty u pokladen či nepřeberné masy turistů, kdy se musíte například v muzeu prodírat davem lidí.

Vyhněte se davům a užijte si památky

Města jako Paříž, Řím, Athény vám nabídnou nezapomenutelné prohlídky. Společné však mají jedno – nekonečně dlouhé fronty, obrovské množství turistů. Těmto problémům se dá snadno vyhnout:

  1. Na prohlídku vyrazte k večeru – Na prohlídku se vypravte pár hodin před zavírací dobou. Počet turistů i výprav v těchto hodinách rapidně klesá a vy si tak můžete prohlídku vychutnat v klidu. Některá muzea jako například Louvre má otevřeno ve středu a v pátek do 22 hodin, má pátky a soboty do 21 hodin, Britské muzeum je otevřeno každé čtvrtky a pátky do 20.30 a Národní galerie v Londýně do 21 hodin pouze v pátek.

  2. Vydržte horko, vyhnete se frontám – Destinace, kde je přes poledne největší horko, je nejklidnější dobou. Například v Egyptě se Údolí králů většina turistických skupin v poledne vyhne. Pro vás je to jedinečná příležitost si památky prohlédnout v klidu.

  3. Vyhněte se dnům, kdy jsou volné vstupy – Například Louvre má každou první neděli v měsíci vstup zdarma. Díky tomu chodí do muzea nejvíce návštěvníků.

  4. Rezervujte si lístky s předstihem – některá muzea vám umožní si lístky zarezervovat předem. Vyhnete se tak frontám u pokladny.

  5. Vyhněte se návštěvám památek o víkendu – žádané turistické cíl raději nenavštěvujte o víkendu. Rezervujte si letenky a vypravte se za památkami v pracovních dnech, kdy nejsou tolik v obležení.

  6. Navštěvujte i menší muzea a galerie – Velká města nabízí celou řadu unikátních památek, v klidu si můžete prohlédnout i menší muzea a galerie, kde nebudou davy lidí.Tagy

žádné tagy

Kategorie