Letenky

Odkud

PRG (PRG)   VIE (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Odlet

Cestující

2

Tipy, jak se na vyhnout davům

Od: #flymeto   |   30. dubna 2016

Sezóna poznávacích zájezdů je zde. Příjemně strávené chvíle cestováním za památkami vám mohou znepříjemnit nečekané fronty u pokladen či nepřeberné masy turistů, kdy se musíte například v muzeu prodírat davem lidí.

Vyhněte se davům a užijte si památky

Města jako Paříž, Řím, Athény vám nabídnou nezapomenutelné prohlídky. Společné však mají jedno – nekonečně dlouhé fronty, obrovské množství turistů. Těmto problémům se dá snadno vyhnout:

  1. Na prohlídku vyrazte k večeru – Na prohlídku se vypravte pár hodin před zavírací dobou. Počet turistů i výprav v těchto hodinách rapidně klesá a vy si tak můžete prohlídku vychutnat v klidu. Některá muzea jako například Louvre má otevřeno ve středu a v pátek do 22 hodin, má pátky a soboty do 21 hodin, Britské muzeum je otevřeno každé čtvrtky a pátky do 20.30 a Národní galerie v Londýně do 21 hodin pouze v pátek.

  2. Vydržte horko, vyhnete se frontám – Destinace, kde je přes poledne největší horko, je nejklidnější dobou. Například v Egyptě se Údolí králů většina turistických skupin v poledne vyhne. Pro vás je to jedinečná příležitost si památky prohlédnout v klidu.

  3. Vyhněte se dnům, kdy jsou volné vstupy – Například Louvre má každou první neděli v měsíci vstup zdarma. Díky tomu chodí do muzea nejvíce návštěvníků.

  4. Rezervujte si lístky s předstihem – některá muzea vám umožní si lístky zarezervovat předem. Vyhnete se tak frontám u pokladny.

  5. Vyhněte se návštěvám památek o víkendu – žádané turistické cíl raději nenavštěvujte o víkendu. Rezervujte si letenky a vypravte se za památkami v pracovních dnech, kdy nejsou tolik v obležení.

  6. Navštěvujte i menší muzea a galerie – Velká města nabízí celou řadu unikátních památek, v klidu si můžete prohlédnout i menší muzea a galerie, kde nebudou davy lidí.


comments powered by Disqus

Tagy

žádné tagy

Kategorie