Thajsko je doslova tropickým rájem. Skýtá nespočetné množství zajímavých přírodních, ale i historických krás. Na své si zde přijdou nejen milovníci klasických “válecích” dovolených, ale převážně nomádi s fotoaparátem na krku. Je tu opravdu tolik co objevovat.

Nejkrásnější pláže Thajska

Thajsko je doslova rájem pro milovníky romantických pláží s bílým pískem a křišťálovou vodou. Největšími lákadly se může pyšnit jižní Thajsko, jak pevnina, tak všelijaké ostrovy. Thajsko má celkem 1430 ostrovů a to by bylo, aby nebylo. Spousta pláží zde patří ve světovém žebříčku k těm vůbec nejkrásnějším.

Karon beach

Tato pláž se nachází v oblasti zvané Phuket. Pojmenovaná je podle městečka,které celou pláž obklopuje. Hotely jsou zde situovány až za silnicí, tudíž je pláž minimálně hlučná.

Pláž se dělí na Karon Noi a Karon Yai. Svými útesy nabízí neskutečné zážitky milovníkům šnorchlování.

Railay beach

Tato pláž se nachází v provincii Krabi. Dostat se na ní lze jen lodí z přímořského městečka Ao Nang. Nachází se mezi obrovský skalním seskupením, mezi kterým se lze z jedné krásné pláže dostat na druhou. Tato pláž ani v hlavní sezóně, nebývá přeplněná lidmi, tudíž si plnými doušky užijete její bohatou atmosféru. Můžete si půjčit kajak a jen tak se projet mezi skalami,nebo si zajet na menší plážičky okolo. Railey Beach se dělí na východní a západní část. Na té západní lze pozorovat jeden z nejkrásnějších západů slunce v Thajsku.

Jomtien beach

Jomtien pláž lze najít přibližně 160 km od Bangkoku v provincii Chonburi. Blízko leží známá pláž Pattaya. Jomtien prošla během pár let stavebním boomem. V okolí se nachází mnoho výškových budov, hotelů, baru a restaurací. Pláž je známá díky provozovatelům sportovním aktivit. Lze si zde půjčit vodní lyže, skútr, provozovat para plachtění či se potápět.

Kata beach

Kata beach najdete v západní provincii Phuket. Dlouhá písečná pláž je lemovaná vysoce vzrostlými palmami. Přestože se jedná o vyhlášenou pláž, není zde příliš přelidněno. Na své si zde přijdou i milovníci vodních sportů.

Tipy na výlety

Thajsko turistům nabízí nekonečně možností pro výlety. Od národních parků, buddhistických staveb, sportů všeho druhu, po pláže či osamocená souostroví. Každý si zde najde kousek svého ráje.

Zátoka Phang Nga

Zátoka Phang Nga je jedno z nejvíce navštěvovaných míst v Thajsku. Snadno se sem lze dostat z provincii Krabi i Phuket. Denně jsem vyplouvá několik výletních lodí. Na velký počet ostrovů je již turistům vstup zakázán. Jejich vliv působil negativně na místní chráněnou vegetaci. Zátoka se vyznačuje vápencovými skalami a útesy, malebnými ostrůvky a mangrovovými lesy. Jedním ze známých ostrovů je ostrov Jamese Bonda, vlastním názvem Ko Tapu. Dvacet metrů vysoká skála stojící v zátoce si zahrála v bondovce Muž se zlatou zbraní. Od roku 1998 je sem však vstup také zakázán.

Souostroví Phi Phi

Do roku 2000 lidmi takřka nepolíbená oblast dnes překypuje návalem turistů. Zviditelnění filmem Pláž s Leonardem Di Capriem v hlavní roli udělalo z Phi Phi jednu z nejnavštěvovanějších oblastí Thajska. I přes stále vzrůstající nával turistů, není pochyb, že je jedná o jeden z nejkrásnějších pohledů v Thajsku. Voda je zde nádherně průzračná a zelená vegetace na skalních ostrovem přiláká oči každého.

Řeka Kwai

Řeka Kwai protéká západním Thajskem a je známá díky legendárnímu mostu, který je přes řeku postaven. Za 2. světové války došlo k budování Barmské železnice nazývané “železnici smrti”, jelikož při její stavbě přišlo o život téměř 100.000 lidí.

Řeka je uzpůsobena i turismu. Lze na ní absolvovat sjezd na vorech či raftech a nebo přespat v plovoucích hotelech. Po její délce se nachází spoustu pozoruhodných míst, včetně vodopádů, jeskyň apod.

Národní park Ang Thong

Národní parky jsou skvělou volbou, jak poznat co Thajsko nabízí, a užít si dovolenou bez davů turistů. Jedním z krásných národních parků je Ang Thong, který leží poblíž turistického ostrova Koh Samui a Ko Pha Ngan. Přesto, že se sem pořádá denně spousta výletů, lze si najít místo, kde je turistů méně. Skvělou možností je ubytovat se v kempech přímo v parku a půjčit si kajak k vlastnímu prozkoumávání.

Hlavní ostrůvky leží nedaleko od sebe. Při projížďce na kajaku jsou nám skaliska, opuštěné pláže a všelijaká vegetace, neskutečnou pastvou pro oči.

Chrám Chiang Rai

Bílý chrám, vlastním názvem Wat Rong Khun, je hlavní atrakcí nedaleko města Chiang Rai. Jde o jednu z nejnavštěvovanějších turistickým atrakcí v severním Thajsku. Jestli člověk očekává, že se jedná o stovky let starou historickou stavbu, bude překvapen. Chrám byl postaven v roce 1997. Jeho bílá barva symbolizuje Buddhovu čistotu a vložená zrcadla naopak moudrost.

Pokud sem na své cestě zavítáte, určitě využijte veřejné toalety, které jsou jako jediné na světě vystavené ze zlata.

Město Chiang Mai

Chiang Mai leží na severu Thajska a je po Bangkoku druhé největší. Od hlavního města je vzdáleno přibližně 700 km. Jedná se o turistické a hospodářské centrum, které si ovšem i se svými téměř 250.000 obyvateli, zachovalo ráz venkova.

Turisté město využívají jako základnu pro návštěvu okolních atrakcí. A že jich tu je. V okolí můžeme navštívit kolem 300 buddhistických chrámu, projet se džunglí na slonech, navštívit orchidejové farmy či hadí a motýlí chovy, případně si vystoupat na nejvyšší horu Thajska Doi Inthanon s výškou 2.554m.n.m.

Návštěva samotného města je doporučována v listopadu, kdy se koná festival Loy Krathong, během kterého zde lidé vypouštějí tisíce lampionů štěstí.

Co dál vědět o Thajsku

Víte vše pro cestu do Thajska? Je čas vybrat letenku.

Vybrat letenku