Období vlhka a horka je přibližně od března do června. Kombinace vysokých teplot a vysoké vlhkosti je pro většinu turistu nesnesitelná. V tuto dobu by sem měli jet jen opravdoví milovníci veder.

Období dešťů trvá zhruba od června do října. Půda je měkká a využívaná hojně zemědelci. Téměř denně jsem přicházejí, velmi krátce trvající monzunové lijáky, převážně odpoledne, směřující od Indického oceánu.

Období sucha a chladna není úplně chladné. Teploty v tomto období dosahují v průměru 30°C. Jedná se o nejlepší dobu, kdy Thajsko navštívit. Mezi měsíci listopad - únor/březen. Po dlouhém období dešťů je navíc příroda krásně zelená.

Počasí v Bangkoku

Počasí v Bangkoku je tropické s vlivem oceánských monzunů. Střídají se zde dvě období, období chladna a sucha a období dešťů.

BANGKOK

Suché období, které je navíc vhodné pro návštěvu města, trvá zhruba od listopadu do března/dubna. V tomto období je zde minimum dešťových přeháněk a vlhkost je zde také nižší. Ranní teploty dosahují 24°C a sluneční paprsky z oblohy vyžene až západ slunce.

Období dešťů trvá zhruba od května do října s tím, že říjen je měsíc nejdeštivější. Jelikož je Bangkok v zálivu, nepůsobí na něj monzuny příliš silně. Bývá zataženo s občasným deštěm. Kromě výrazněji deštivého října, je zbytek měsíců pro cestování také velmi přijatelný.

Kdy letět do Thajska

Ideálním obdobím pro návštěvu Thajska jsou měsíce listopad - únor/březen. V toto období zde působí suché a chladné počasí. Teploty jsou zde v průměru 30°C a vlhkost a srážky jsou zde minimální. Jako bonus určitě uvítáme krásně zelenou přírodu po dlouhém období dešťů.

Nejlevnější letenky do Bangkoku

Graf popisuje minimální nalezené ceny letenek do Bangkoku a jejich vývoj dle týdnů. Další údaje na grafu ukazují průměrné denní a noční teploty a úhrn srážek, jsou-li data k dispozici. Prokliknutím na jednotlivé sloupce v grafu získáte podrobnější aktuální údaje z vyhledávače.

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Bangkok v CZK

Tedy vidíte, které datum je pro odlet do Bangkoku nejlepší vzhledem k vývoji počasí v destinaci a vzhldem k aktuální ceně letenky.

Následující graf zobrazuje přehled nejnižších cen letenek do Bangkoku v kontextu počasí. Prokliknutím na jednotlivé sloupce v grafu získáte podrobnější aktuální údaje z vyhledávače.

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Vídně do Bangkok v CZK

Pokud chcete mít tento widget na svých stránkách, kontaktujte nás.

Co dál vědět o Thajsku

Víte vše pro cestu do Thajska? Je čas vybrat letenku.

Vybrat letenku