Thajsko je známé hlavně svými ostrovy, jež každý rok lákají miliony turistů. Každý ostrov je jiný a každý z nás si zde najde svůj ráj na zemi. Jednoznačně nelze říci, který ostrov je nejkrásnější, jelikož každý nabízí svým návštěvníkům stovky různých možností. Nejlepší bude sednout do letadla a pár ostrovů poznat na vlastní kůži.

Koh Samui

Ko Samui je třetí největší thajský ostrov, mezi turisty velmi oblíbený.

Dostupnost sem je velmi dobrá, jelikož se zde nachází mezinárodní letiště. Díky své rozmanitosti, nekonečným plážím lemovanými palmami, průzračně čisté vodě a tropickému počasí se mu přezdívá ostrov lásky. Na konci 20.století se obyvatelé ostrova živili převážně pěstováním kokosu a nyní je hlavní obživou všech místních turistický ruch. Na ostrově je téměř 300 hotelových resortů a hromady restaurací, barů a dovolenkového vyžití.

Mezi proslulé pláže patří Chaweng Beach a Lamai Beach. Pláž Chaweng je 7 km dlouhá a po její délce se rozprostírá většina hotelových komplexů. Je to krásné místo, ale rušné a živé. Opakem je Lamai beach, která patří k těch klidnějším a velmi romantickým. Ko Samui leží nedaleko národního parku Ang Thong. Objevovat zde můžete až 42 ostrovů.

Ko Tao

Ko Ta,o přezdívané želví ostrov, je známé hlavně kvůli skvělé možnosti šnorchlování a potápění se. To je v podstatě možné hned od břehu z ostrova. V moři je zde výborná viditelnost a není náhoda zde spatřit například žraloka, barakudu, rejnoky či delfíny. Pro potápění je nejlepším místem Sail Rock, a pro méně odvážné, kteří si chtějí třeba jen zašnorchlovat, je zde Laem Thiam.

Ko Samet

Ostrov Ko Samet byl až do 80.let 20.století neobydlený. Nyní sem proudí davy turistů a pevninských thajců, jež sem jezdí převážně na víkendy. Ostrov žije rušný život a je vhodný pro mladé cestovatelé nebo pro milovníky slunce, jelikož se jedná o nejslunečnější ostrov v celém Thajsku. Hai Sai Kaew nebo Ao Hin Khok jsou dvě pláže proslulé výbornou atmosférou, dlouhými promenády, restauraci a bary. Je to ráj pro mladé, nebo alespoň duchem mladé, turisty.

Ko Mak

Ko Mak je malinký ostrov ležící 40 km od pobřeží, turisty zatím nově poznávaný. Nacházejí se zde kokosové a mandragorové plantáže. Na ostrově nenajdete žádný noční život, nejsou zde rušné bary ani restaurace. Ideální pro rodiny s dětmi, nebo pro turisty, kteří vyhledávají odpočinek. Dovolená je vhodná i pro aktivní sportovce, jelikož ostrov nabízí spoustu možností vodního sportování. Ko Mak je často navštěvován světovými filmaři, kteří vyhledávají krásné a lidmi nedotčené pláže.

Ko Lipe

Ko Lipe neboli thajské Maledivy. Voda je zde průzračně čirá, pláže s bílým pískem a krásná příroda všude kolem. Jedná se o malý ostrůvek, který je součástí národního parku Tarutao. Jde o ostrov turisty zatím moc neobjevený, spousta bungalovů je zde ve výstavbě, to ovšem neubírá na celkovém pozitivním dojmu. Atmosféra je zde klidná, místní lidé jsou usměvaví a pohostinní. Ideální ostrůvek na útěk před světem. V moment, kdy budete dostatečně odpočatí a plni nových sil, můžeme využít jeden z místními nabízených výletů. Národní park Tarutao je plný nádherných neobydlených ostrovů, kam vás za pár korun vezmou loďkou na projížďku. Určitě nevynechte Ko Rawi nebo Ko Adang.

Ko Čang

Ostrov Ko Chang je po Phuketu druhým největším v Thajsku. Jedná se o hlavní ostrov národního parku celkem 52 ostrůvků. Ko Chang není zatím turisty moc probádán, i když je to velká škoda. Má mnoho co nabídnout. Dlouhé bílé písečné pláže a krásnou přírodu všude kolem. Ostrov je rozdělen horou Kaho Salak Phet na východní a západní. Východní část obývají převážně místní obyvatelé a hotelové resorty jsou situovány na západní části ostrova, jelikož se zde nachází velké množství pláží. Pokud chcete spíše prozkoumávat a poznávat zdejší krásnou krajinu, vydejte se na východ, kde pláže najdete jen zřídka.

Co dál vědět o Thajsku

Víte vše pro cestu do Thajska? Je čas vybrat letenku.

Vybrat letenku