V celém Thajsku je celkem 32 letišť, z nichž pouze některé se využívají pro civilní dopravu, jelikož jich je zde spousta s nezpevněnou přistávací dráhou. Turistu budou zajímat mezinárodní letiště, kam může přiletět buď přímo z Evropy, nebo s přestupem v Bangkoku.

Seznam letišť

Mezinárodní letiště Phuket (HKT) leží na severu stejnojmenného ostrova asi 32 km od hlavního města Phuket City. Převážně sem létají charterové lety z Evropy a z Ruska nebo asijské nízkonákladové aerolinky.

Letiště Krabi (KBV) leží 11 km od stejnojmenného města, který je oblíbeným cílem turistů. Letiště odbavuje vnitrostátní s asijské přelety nízkonákladových aerolinek.

Mezinárodní letiště Koh Samui (USM) leží 2 km od města Chaweng na ostrově Koh Samui. Konkurence aerolinek zde není velká a tomu odpovídají vysoké ceny letenek.

Letiště Chiang Mai (CNX) je hlavní letiště severní části země a nachází se necelé 3 km od samotného města Chiang Mai. Na letiště létá spousta aerolinek a cena letenek je velmi příznivá.

Seznam letišť v Bangkoku

V Bangkoku jsou dvě letiště. Hlavním mezinárodním letištěm je Bangkok Suvarnabhumi. S největší pravděpodobností z Evropy přiletíte vždy sem. Druhé letiště je Don Mueang. Původně sloužilo jako vojenské, ale jelikož Suvarnabhumi kapacitně nezvládalo odbavovat nápor cestujících, přesunula se spousta letů na Don Mueang. Slouží hlavně k přesunu s nízkonákladovými leteckými společnostmi.

Bangkok Suvarnabhumi (BKK)

Bangkok Suvarnabhumi (BKK) je mezinárodní letiště, které leží 30 km východně od Bangkoku. Je to největší letiště, které se vůbec v zemi nachází a také jedno z největších na světě. Míří sem většina letů z celého světa.

Do města se lze dostat čtyřmi způsoby. Vlak, taxi, Grab, autobus. Vlak, Airport Rail Link, je nejrychlejší varianta, cesta trvá přibližně 45 minut a jezdí co 10-15 min ze suterénu letiště od šesté hodiny ranní do půlnoci. Doveze vás až na stanici Phaya Thai, odkud je možné jet nadzemní soupravou BTS, autobusem nebo taxíkem. Pokud potřebujete přestup na metro MRT, vystupte na stanici Makkasan. Cena vlaku je 45 THB.

Druhou možností je využití taxi. Cena se mění v závislosti na denní době a ujeté vzdálenosti, přibližně je to 250 až 450 TBH. Zákazník si též platí vjezd na letiště 50 THB a mýto na dálnici. Cesta trvá od 45 - 90 minut. Dopředu si připravte adresu kam potřebujete jet, a zkontrolujte že taxikář zapnul taxametr a jede podle něj.

Třetí a velmi oblíbenou variantou zkušených cestovatelů je Grab. Jedná se o obdobu Uberu. Stáhnete si aplikaci, zadáte adresu, kam požadujete jet a předem dostanete fixní cenu, kterou zaplatíte přímo v aplikaci pomocí karty, nebo řidiči v hotovosti. Cena je 350 - 600 THB. Poslední možností je využití městské dopravy, autobusu. Na letiště jezdí spousta linek.

Bangkok Don Mueang (DMK)

Bangkok Don Mueang (DMK) je druhé mezinárodní letiště v blízkosti Bangkoku. Jelikož se jedná o původně vojenské letiště, není zde zatím tak dobře vytvořená dopravní infrastruktura. Možností, jak se dostat do centra,je ale i přes to dost.

Stejně jako na hlavním letišti v Bangkoku, i zde jsou možnosti jako taxi a grab, jde o nejpohodlnější přesun do centra města. Ceny jsou opět dost podobné.

Poslední možností jsou oranžové autobusy. Turisté využívají linky A1 a A2. Cena cesty je 30 THB. Pokud jedete až do centra města, doporučuje se přestupovat na stanici Mo Chit, kde navazuje metro MRT a nadzemní souprava BTS. Cesta trvá přibližně 20 minut. Autobus A1 i A2 jezdí od sedmi hodin ranních do půlnoci.

Linka A1 každých 12 minut a linka A2 co půl hodiny.

Co dál vědět o Thajsku

Víte vše pro cestu do Thajska? Je čas vybrat letenku.

Vybrat letenku