Díky své popularitě, patří letenky do Thajska k nejvyhledávanějším vůbec. Nachází se zde čtyři mezinárodní letiště Bangkok, Phuket, Krabi a Chiang Mai. Většina letů z Evropy směřuje na letiště Suvarnablum v Bangkoku. Jedná se o jedno z největších letišť v Asii, které je důležitým mezikontinentálním dopravním uzlem. K přesunu z hlavního města nejspíše využijete letiště Don Mueang, které je základnou pro většinu nízkonákladových leteckých společností, které vás přemístí například na Phuket či Krabi.

Mezi českými občany je tato země velmi oblíbená, bohužel stále není mezi Prahou a Thajskem přímé letecké spojení. Využít se dá s jedním přestupem. Průměrná doba letu je přibližně 15 hodin. Můžete si vybrat a velké spousty aerolinií, například nízkonákladová Flydubai s mezipřistáním v Dubaji, Turkish Airlines s mezipřistáním v Istanbulu či Aeroflot se zastávkou v Moskvě.

Než začnete nakupovat letenky

Než člověk koupí letenku do Thajska je dobré si zjistit, jaké počasí zde v tuto dobu bývá. Nejvhodnější dobou pro dovolenou v této zemi je listopad - duben. Jsou to měsíce, kdy bývá nejméně srážek. Dále je potřeba letenky kupovat s dostatečným předstihem, alespoň 2-4 měsíce. Letenky kupované později bývají o hodně dražší. Dobré ceny jsou v průměru mezi 10 - 13.000Kč.

Listopad - duben

Jsou to měsíce, kdy bývá nejméně srážek

Moře

Spousta cestovatelů jede do Thajska kvůli přírodě a moři

Do Bangkoku

Ceny jsou levnější než přímé lety do dovolenkových destinací

2-4 měsíce

Je potřeba letenky kupovat s předstihem, alespoň 2-4 měsíce

Spousta cestovatelů jede do Thajska kvůli přírodě a moři, nechtějí tedy zůstávat v Bangkoku, proto hledají lety přímo do dovolenkových destinací. Na tyto letiště jsou letenky z Evropy poměrně drahé, v porovnání cen s dostupností do Bangkoku. Určitě se vyplatí koupit si letenku do hlavního města a poté přelet některou z asijských nízkonákladových aerolinek, například AirAsia. Ceny jsou velmi příznivé, mnohdy je to pouhých pár stovek.

Kolik stojí letenka do Thajska

Díky tomu, že je Thajsko tak oblíbenou destinací, nabízí z Evropy nejvíce leteckých spojení, v důsledku toho jsou letenky cenově velmi příznivé. Průměrná cena se pohybuje okolo 13tis. Kč do Bangkoku a kolem 15tis. Kč na Krabi, Koh Samui či Phuket. Letenky lze zakoupit i cenově výhodnější, okolo 10tis. Kč, pro to je však potřeba sledovat akce leteckých dopravců. Pro získání zajímavé ceny je potřeba uvažovat i o odletu z letišť sousedních států.

Ceny letenek do Bangkoku

Graf popisuje minimální nalezené ceny letenek do Londýna a jejich vývoj dle týdnů. Další údaje na grafu ukazují průměrné denní a noční teploty a úhrn srážek, jsou-li data k dispozici. Prokliknutím na jednotlivé sloupce v grafu získáte podrobnější aktuální údaje z vyhledávače.

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Bangkok v CZK

Ceny letenek Vídně do Bangkoku

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Vídně do Bangkok v CZK

Kdy kupovat letenku do Thajska

Letenky do Thajska je dobré kupovat 2-4 měsíce před plánovaným odletem. Určitě je dobré sledovat akce leteckých dopravců, aby cena byla co nejpříznivější.

Nejlepší den pro odlet do Thajska

Ceny letenek do Thajska se v průběhu roku nijak zvlášť nemění. Výjimkou je pouze období Velikonoc a Vánoc a Nového roku, kdy jsou ceny letenek až dvojnásobně dražší než je jejich cenový průměr. Cena se nijak zvlášť neliší například o letních prázdninách, jelikož to není příliš obvyklá doba pro dovolenou v Thajsku.

FAQ pro nákup letenek do Thajska

Pár nejčastějších otázek a odpovědí, co se týká letenek do Thajska si zodpovíme níže. V případě, že budete mít nějaký další dotaz, neváhejte nás kontaktovat buď prostřednictvím online chatu nebo přes email.

Jaké letecké společnosti létají do Thajska?

Z České republiky se do Thajska lze dostat jen s přestupem. Přímá spojení zatím mezi Prahou a touto destinací nejsou, ovšem o jejich zřízení se vážně debatuje. Aerolinek létajících z Prahy s jedním přestupem je několik. Jedny z nejvyužívanějších jsou Turkish Airlines, Qatar Airlines, Aeroflot, Finnair či Emirates, z nízkonákladových je to například FlyDubai.

Pokud se přeci jen rozhodneme, že nechceme absolvovat let s přestupem, máme možnost letět přímo z Vídně nebo Mnichova. Obě letiště jsou z Čech velmi dobře dostupná. Musíme ovšem myslet na to, že cena těchto letenek je trochu vyšší. Z Vídně můžeme letět do Bangkoku s Austrian Airlines, EVA Air či Thai Airways, který létá spolu s Eurowings a Lufthansou přímo i z Mnichova.

Jak dlouho trvá let do Thajska?

Z České republiky se do Thajska lze dostat jen s přestupem. Tyto lety obvykle trvají v průměru kolem 15 hodin. Záleží jaký let s jak dlouhým přestupem si vyberete. Spoustu cestovatelů preferuje co nejkratší přestup, v tom případě se lze dostat i na něco okolo 13 hodin, ale čím dál více lidí využívá dlouhé přestupy jako možnost prohlédnout si přestupující město. U tohoto případu si lze vybrat i lety s délkou letu přes 25 hodin. Přímým letem z Německa či Vídně budeme v Bangkoku za 10 - 11 hodin.

Kde koupit letenky do Thajska?

Letenky do Thajska pohodlně vyhledejte na našem portálu. K hlídání těch nejlepších cen vám pomůže náš hlídací pes, kterého si lze nastavit dle vlastních požadovaných preferencí. V případě, že si nebudete s nákupem a vyhledáváním jisti, kdykoliv se můžete obrátit na náš zákaznický servis prostřednictvím online chatu nebo emailu.

Jak se dostat z letiště Suvarnabhumi do centra?

Hlavní letiště v Bangkoku Suvarnabhumi nabízí hned čtyři možnosti, jak se dostat do centra města. Vlak, taxi, Grab, autobus. Vlak, Airport Rail Link, je nejrychlejší varianta, cesta trvá přibližně 45 minut a jezdí co 10-15 min ze suterénu letiště od šesté hodiny ranní do půlnoci. Doveze vás až na stanici Phaya Thai, odkud je možné jet nadzemní soupravou BTS, autobusem nebo taxíkem. Pokud potřebujete přestup na metro MRT, vystupte na stanici Makkasan. Cena vlaku je 45 THB.

Druhou možností je využití taxi. Cena se mění v závislosti na denní době a ujeté vzdálenosti, přibližně je to 250 - 450 TBH. Zákazník si též platí vjezd na letiště 50 THB a mýto na dálnici. Cesta trvá od 45 - 90 minut.

Dopředu si připravte adresu kam potřebujete jet, a zkontrolujte že taxikář zapnul taxametr a jede podle něj.

Třetí a velmi oblíbenou variantou zkušených cestovatelů je Grab. Jedná se o obdobu Uberu. Stáhnete si aplikaci, zadáte adresu, kam požadujete jet a předem dostanete fixní cenu, kterou zaplatíte přímo v aplikaci pomocí karty, nebo řidiči v hotovosti. Cena je 350 - 600 THB.

Poslední možností je využití městské dopravy, autobusu. Na letiště jezdí spousta linek.

Jak se dostat z letiště Don Mueang do centra?

Jelikož se jedná o původně vojenské letiště, není zde zatím tak dobře vytvořená dopravní infrastruktura. Možností, jak se dostat do centra, je ale i přes to dost.

Stejně jako na hlavním letišti v Bangkoku, i zde jsou možnosti jako taxi a grab, jde o nejpohodlnější přesun do centra města. Ceny jsou opět dost podobné. Poslední možností jsou oranžové autobusy. Turisté využívají linky A1 a A2. Cena cesty je 30 THB. Pokud jedete až do centra města, doporučuje se přestupovat na stanici Mo Chit, kde navazuje metro MRT a nadzemní souprava BTS. Cesta trvá přibližně 20 minut. Autobus A1 i A2 jezdí od sedmi hodin ranních do půlnoci. Linka A1 každých 12 minut a linka A2 co půl hodiny.

Přejezd mezi letišti?

Pokud se potřebujete dostat z jednoho letiště na druhé, využijte autobusy, které zde jezdí zdarma, v případě, že ukážete palubní lístek nebo letenku. První autobus vyjíždí v pět hodin ráno a poslední jede o půlnoci, v intervalu 12 - 30 minut. Autobus jede zhruba 1-2 hodiny, a stále se jedná o nejrychlejší cestu.

Koupit letenky z Prahy do Thajska na všechna dostupná letiště lze u nás.

Proč koupit letenku u nás?

  1. Silný zákaznický servis.

  2. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.

  3. Garance nejlevnějšího nákupu.

Co dělat po přistání v Thajsku

Jakmile člověk přistane na některém z letišť v Thajsku, je dobré si vyměnit alespoň nějaké peníze a zakoupit si jednorázovou sim kartu. Peníze proto, že kartou lze platit velmi zřídka a sim kartu využijete hlavně pro připojení k internetu, například na navigaci. Wifi pokrytí je v Thajsku velice slabé.

Pro přesun z letiště je možné využít několik způsobů dopravy. Taxislužba zde funguje, velmi dobře. Další možností je obdoba taxíků a to služba Grab. Ve své podstatě se jedná o asijský Uber. Ten zde funguje velice dobře a výhodou je domluvená cena před nastoupením. Nikdy se vám nestane, že budete platit více. Využít lze i místních autobusových linek, které jsou nejlevnější možnost. Dále na letišti fungují půjčovny aut či motocyklů. Toto je častá volba většiny cestovatelů.

Proč jet do Thajska

Thajsko je jednou z nejvyhledávanějších zemí ve světě, co se týká turismu. Jsou zde ovšem místa, které jsou lidmi takřka nepolíbené. Nejlákavější jsou pro turisty nekonečně dlouhé písčité pláže, krásné počasí, plno zeleně a bezkonkurenční kuchyně.

Jde o zemi plnou kontrastů. Na jedné straně bohaté luxusní resorty a hned vedle chudinské slumy. Spousta místních obyvatel nabízí “restauraci” přímo u sebe doma právě v těchto slumech. Vidět je mnohdy až do kuchyně. Nenechte se ovšem zmást prvním dojmem, jelikož toto bývá ten nejlepší gastronomický zážitek a ještě k tomu za pár korun.

Jelikož je Thajsko buddhistickou zemí, milovníci historie a umění, zde naleznou spoustu unikátních památek. Sochu Buddhy či buddhistické chrámy zde naleznete téměř na každém rohu. Pokud člověk není ryze milovník umění, určitě ho potěší spouta národních parků či přírodních rezervací. Koupání ve vodopádech, koupání se slony, krmení opic nebo “jen” procházka po džungli, to vše a mnohem více vám tyto parky umožní. Nejznámějším a nejkrásnějším z nich je park Erawan. Dalším důvodem pro cestu do Thajska je počasí, pláže a krásné romantické ostrovy. Počasí je zde tropické a dělí se na období sucha a období dešťů. Pro cestu do Thajska není žádné období špatné. Lze sem jet celoročně, pouze od června do října více prší.

Co by to bylo za dovolenou v Thajsku, kdybychom si nedopřáli thajskou masáž. Nabídky masáže nemusíte ani hledat, budou doslova na každém kroku. Thajská masáž je ve své podstatě umění. Jedná se o kombinaci jógy a masáže, kde dochází k souznění těla a duše. Doporučený čas masáže je alespoň 90 minut. Za takovou masáž zaplatíte něco kolem 300 BHT.

Populární kombinace letů do Thajska

TIP

Pro aktuální ceny letenek pro celou zemi, klikněte na odkaz do letenkátoru na letenky z Prahy do Thajska na všechna dostupná letiště nebo letenky z Vídně do Thajska na všechna dostupná letiště.

Co dál vědět o Thajsku

Už máte letenku do Thajska? Přečtěte si průvodce o Thajsku.

Otevřít průvodce

Top letenky do Thajska