Výhody registrace u Flymeto
 1. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
 2. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
 3. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Mluvíme vaším jazykem
 500 milionů letů do 10s
 Pohodlné hledání
Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Bangkok (BKK)

Nejlepší věci na světě jsou zážitky a poznání
Chystáte se na dovolenou či jen na poznávací víkend do zahraničí? Toužíte navštívit sousední země, nebo ostrov v dalekých končinách? Nabídky cestovních kanceláři jsou pro vás nevýhodné, nezajímavé, omezené? Cestovní kanceláře lákají na komfort, člověk nenese tíhu zodpovědnosti a nemusí dopředu nic plánovat. Před cestou na “vlastní pěst” si rozhodně přečtěte informace o dané zemi a místě, kde hodláte nějaký čas pobývat. Cenné rady získáte v tištěných průvodcích, časopisech, na webech osobních zkušeností cestovatelů, jež danou oblast navštívili, díky kterým se můžete vyhnout nepříjemnostem spojených s cestou, vyvarovat se chyb, a svou cestu si můžete lépe naplánovat.
Číst více..

Thajsko – ostrovy, kde se stále můžete setkat s panenskou přírodou

Pokud zatím nepatříte ke šťastlivcům, kteří měli možnost tento tropický ráj poznat na vlastní kůži, přečtěte si pár důvodů, proč byste to měli změnit. Kromě obecně známých důvodů proč navštívit Thajsko je v článku i pár tipů na thajské ostrovy, kde se stále setkáte s panenskými plážemi, které vám nabídnou soukromí a úplný relax. V Thajsku obecně platí, že pokud se chcete vyhnout davům, vydejte se na menší ostrůvky a zcela vynechejte letoviska na pobřeží.

Nádherné pláže

Když dorazíte na zdejší pláže, rozhlédnete se kolem sebe, usrknete drink z čerstvě vydlabaného kokosu, tak kromě vylouděného úsměvu vám hlavou proběhne myšlenka, že jste v ráji. Měkké, bílé písky, průzračně čisté modré moře, chladivý mořský vánek a ohnuté palmy můžete očekávat na většině pláží v Thajsku. Ty nejkrásnější náleží ostrovům, kterých má Thajsko neskutečných 1 403 a na ně se dopravíte lodí, které zpravidla plují třikrát za den.

Thajská kuchyně

Místní kuchyně je vyhlášená po celém světě a nepochybně překoná vaše veškerá očekávání. Nehledejte podobnost s návštěvou asijských bister, zde je to zcela jiná dimenze. Mix čerstvého koření a vyvážených chutí rozdráždí vaše chuťové pohárky a rychle si vás získá. Častou ingrediencí bývá kuřecí a vepřové maso, čerstvé nalovené krevety a přílohou je rýže, nebo rýžové nudle. Odvážlivci pak mohou v pouličních stáncích ochutnat netradiční jídla, třeba v podobě různě upraveného exotického hmyzu. Thajským národním jídlem je Phat tai (pad thai), což jsou široké rýžové nudle s tofu, vajíčkem a krevetami. 

Bangkok - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny

Flymeto - Plovoucí trh Damnoen Saduak nedaleko Bangkoku.

Flymeto - Prodejce thajských nudlí

Proč vycestovat do Asie s námi?
 1. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
 2. Umíme se o vás během cesty postarat.
 3. Silný zákaznický servis.
 Mluvíme vaším jazykem 500 milionů letů do 10s Sdílejte nabídky s přáteli

Usměvaví lidé

Místní lidé jsou vstřícní, pokorní a velmi přátelští, což vám potvrdí jejich neustále se smějící tváře. I díky tomu je Thajsko nazýváno “země úsměvů”. Thajci využívají kontaktu jako formu dorozumívání při jazykové bariéře, proto se často stane, že vás chytí kolem ramen nebo za ruku, aby vás dovedli na dané místo. Ze začátku vás to nejspíš zaskočí, ale po chvíli si zvyknete a naladíte se na stejnou přátelskou vlnu. U mladých Thajců se však setkáte s tím, že umí dobře anglicky a díky jejich povaze se často stane, že vás pozvou domu na malé občerstvení, kde s vámi proberou místní zvyky.  

Thajské masáže

Tradičními thajskými masážemi je tato země vyhlášená. Konkurence je tady tak veliká, že se s nabídkou masáže setkáte na každém rohu a ceny začínají na 120 Kč za půlhodinovou masáž. I v Thajsku ale platí, že není thajská masáž jako masáž. Můžete se tak setkat s komerční masáží, která tělu uleví, ale lepší je najít maséra používající starobylou masáž Nuad Borán (technika se spojením akupresury a jógy).

Nákupy

Nákupy jsou s návštěvou Thajska bezprostředně spojené, a tak se stává, že mohou značně navýšit cenu výletu. Množství zboží všude kolem, nenechá nikoho chladného, a proto počítejte s tím, že váha zavazadel na cestě zpět bude vyšší, než jste možná očekávali. Vyřezávané dřevěné misky, výrobky z pravého hedvábí, šperky z drahých kovů a vlastně vše, nač si vzpomenete, můžete mít za zlomek ceny, kterou znáte z našich obchodů. Thajci jsou také známí tím, že jsou výborní krejčí a můžete tak využít jejich služeb a pořídit si zde oblek na míru, který vám budou všichni závidět.

Bangkok - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny

Flymeto - Chinatown, uliceYaowarat, Bangkok, Thajsko

Flymeto - Gibbon (Nomascus leucogenys) ve volné přírodě v Národním parku Keangkrajarn, Thajsko

Proč vycestovat do Asie s námi?
 1. Generátor nejlevnějších letenek.
 2. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
 3. Garance nejlevnějšího nákupu.
 Tvořte svoje itineráře Pohodlné hledání 1.5 milionů hotelů do 10s

Příroda a výlety

Národní parky v této zemi zaujímají neuvěřitelnou plochu a to 34 500 čtverečních kilometrů. Takže pokud dáváte přednost přírodě a pohledu na divokou zvěř, jednoznačně aspoň do jednoho z nich vyrazte. Za pozornost určitě stojí národní park Kho Yai, je to třetí největší park v Thajsku. Nachází se na hornatém území, které zahrnuje i travnaté pláně a to celé dohromady vytváří stálezelený prales, který je zaplněn velkým množstvím druhů ptáků a zvířat. Velmi často zde zahlédnete ledňáčky a skákající gibony.

Zde je pár tipů na ostrovy, kde se stále můžete setkat s panenskou přírodou a vyhnout se návalům turistů

Ostrov Koh Jum(někdy také nazývaný Koh Pu) je malý ostrov nacházející se mezi ostrovem Koh Lanta a letoviskem Krabi a lze se sem dostat trajektem. Už při hledání informací o tomto ostrově, kterých není opravdu moc, vám dojde, že ostrov Koh Jum nebude místo, kam směřují davy turistů. Při příjezdu na vás dýchne klidná a příjemná atmosféra a místní resorty vás příjemně přivítají rodinným personálem. Pohled na prázdné pláže vás donutí odhodit zavazadla do bílého písku a rozeběhnout se zchladit do moře.

Najdete zde pár plážových barů, kde panuje pohodová přátelská atmosféra. Koh Jum není vhodným místem pro vyznavače nočního života, turisté sem cestují za odpočinkem. Jednoznačně největším lákadlem jsou zde překrásné pláže, kterých je volně přístupných celkem šest. Pohled na azurové a klidné moře z pláží, kde je možné si užívat soukromí, vás naprosto ohromí. Za vidění určitě stojí i místní rybářská vesnice, kam se můžete dostat pohodlně na zapůjčeném skútru, na němž se dá prakticky cestovat po celém ostrově.

Bangkok - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny

Flymeto - Tropická pláž

Flymeto - Krásná pláž s pískem a tyrkysovým mořem, Thajsko

Proč vycestovat do Asie s námi?
 1. Generátor nejlevnějších letenek.
 2. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
 3. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
 Tvořte svoje itineráře 500 milionů letů do 10s Sdílejte nabídky s přáteli

Koh Tao - želví ostrov

Koh Tao má určitě co nabídnout a vynechat ho jen proto, že je poměrně navštěvovaný, by byla škoda. Ceny na ostrově jsou v porovnání s ostatními známými ostrovy příznivé. Pokud se i zde chcete vyhnout davům turistů, doporučujeme navštívit ostrov den před úplňkem, kdy se na vedlejším ostrově Koh Pha Ngan koná akce Full Moon Party (obří fiesta na pláži). Na tuto akci zamíří většina mladých turistů a díky tomu získáte dva dny na Koh Tao bez davů návštěvníků. To vám úplně stačí k tomu, abyste navštívili překrásné hlubiny plné barevných korálu a mořských živočichů. Můžete zde vidět i želvy, které jsou symbolem ostrova a díky viditelnosti moře až do pětadvaceti metrů můžete zahlédnout rejnoka, delfína i žraloka.

Koh Phayam

Máte v plánu se zdržet déle popřípadě se na nějakou dobu usadit? V tom případě ostrov Koh Phayam je pro vás dobrou volbou. Ostrov se nachází v Andamanském moři. Na Koh Phayamu potkáte množství umělců, ale i Thajce z velkých měst, kteří sem jezdí za odpočinkem a tráví večery pod hvězdami v houpací síti.

Na bezstarostném ostrově nenarazíte na množství luxusních resortů ani na jinde všudypřítomné supermarkety. Naopak vám místní umožní si zde vybrat z nabídky ubytování určených právě pro delší pobyt v apartmánech, které jsou navíc cenově výhodné. I na tomto ostrově jsou také krásné pláže, za zmínku určitě stojí Ao Yai, na které každý rok v březnu probíhá festival kešu ořechů, jejichž plantáže, které místní dědí z generace na generaci, můžete najít po celém ostrově.

Bangkok - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny

Flymeto - Západ slunce na ostrově Koh Phayam, Ranong, Thajsko.

Flymeto - Wat Koh Phayam, ostrov Phayam, Ranong, Thajsko

Flymeto - Pěstování kešu

Proč vycestovat do Asie s námi?
 1. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
 2. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
 3. Generátor nejlevnějších letenek.
 Sdílejte nabídky s přáteli 1.5 milionů hotelů do 10s Tvořte svoje itineráře

Koh Koot

(lze se setkat i s názvem Ko Kood)

Ko Koot je nejvýchodnější ostrov Thajska ležící téměř na hranici s Kambodžou. Kromě čistých a bílých pláží, nabízí ostrov i krásné vnitrozemí, tropickou přírodu a krásné vodopády. Za nutnost považujte návštěvu nejkrásnějšího vodopádu Nam Tok Khlong Chao.

I přesto, že je  Koh Koot čtvrtý největší ostrov Thajska, turistů tady moc nepotkáte. Je tady sice několik resortů, ale i tak tento ostrov patří mezi jedno z míst, kde se setkáte s panenskou přírodou, nedotčenou masovým turistickým průmyslem. Kromě klidu a krásných pláži si zde můžete užít i šnorchlování, potápění nebo si ostrov projet na zapůjčeném skútru.

Bangkok - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny

Flymeto - Vodopády Klong Chao

Flymeto - Ostrov Koh Kood, Thajsko

Proč vycestovat do Asie s námi?
 1. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
 2. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
 3. Silný zákaznický servis.
 Prodávejte vlastní zájezdy Mluvíme vaším jazykem Tvořte svoje itineráře

comments powered by Disqus

Související články

Tagy

Kategorie