Výhody registrace u Flymeto
  1. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
  2. Umíme se o vás během cesty postarat.
  3. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Mluvíme vaším jazykem
 500 milionů letů do 10s
 Tvořte svoje itineráře
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Bangkok (BKK)

Thajsko nejsou jen pláže...

Thajsko je kromě nádherných pláží protkané bohatou historií a jedinečnými památkami, především ve městě Sukhothai ležící ve vnitrozemí Thajska. Najdete zde spoustu historicky cenných staveb a historický park, který je zapsán na seznam UNESCO.

Město Sukhothai leží schované mezi kopci a je obklopeno rýžovými poli, není proto divu, že se stává oblíbeným cílem návštěvníků. Město se může pyšnit chrámovou architekturou a množstvím soch.

Právě v onom historickém parku najdete nejkrásnější chrámovou architekturu. Ve zdech, které historický park ohraničují, se nachází čtyři brány. Zvon, který visel v jedné z nich, sloužil k přivolání krále. V centru starého města uvidíte také Královský palác, který je tvořen královskou budovou Noen Phrasat a svatyní, ta je součástí komplexu Wat Mahathat, jedná se o největší a nejkrásnější chrám v celé Sukhothai.

Jihozápadně od Wat Mahathatu stojí buddhistický chrám Wat Si Sa Wai, ze tří stran obklopen zdmi. Právě zde byly objeveny pozůstatky hinduistické sochy Sayompha. Západně od Wat Mahathatu se pak nachází chrám Wat Traphang-Ngoen, z něhož se však dochovaly pouze čtvercové podstavce sloupů, hlavní kaple a sochy Buddhy. Další chrám Wat Traphang-Tong se tyčí uprostřed jezera, a je zde uložen otisk údajně Buddhovy nohy.

Snad nejznámější je chrám Wat Si Chum, jehož dominantou je svatyně, v níž se ukrývá obrovská socha sedícího Buddhy.

Nejen obdivovatele přenádherných chrámů a soch jistě zaujme nabídka na levné letenky do Thajska, vyrazte letos na poznávací dovolenou a poznejte exotické země také spolu s jejich historií. Rezervujte si ještě dnes své místo v letadle a ušetřete spoustu peněz! nejen do Thajska, ale i do celého světa, zakoupíte za výjimečné ceny pouze u nás!Související články

Tagy

Kategorie