Výhody registrace u Flymeto
  1. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
  2. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  3. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
 Mluvíme vaším jazykem
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Prodávejte vlastní zájezdy
 500 milionů letů do 10s
 Sdílejte nabídky s přáteli
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Bangkok (BKK)

Thajské ostrůvky Koh Rok vás osloví

Představujeme vám ráj na zemi – Ostrůvky Koh Rok. Nádherné čisté moře, bílé pláže a rozsáhlé korálové útesy vás osloví.

Ostrůvky Koh Rok naleznete v Andámánském moři a jsou součástí chráněného území národního parku Mu Koh Lanta. Jde o dva ostrůvky, dá se říci dvojčata, která jsou nejhezčím místem na západním pobřeží Thajska vhodným pro šnorchlování. Ostrůvky jsou od sebe vzdáleny 250 km a mezi nimi se rozpíná korálový útes.

Každý den k těmto ostrůvkům připlouvá řada lodí od 15 km vzdáleného Koh Hai a necelých 30 km vzdálené Koh Lanty. Firmy, které výlety na tyto ostrůvky za šnorchlováním nabízejí je nazývají jako Bermuda Ridge nebo Seafan Garden. Ve vodách v hlavní sezóně můžete vidět ryby, želvy, murény i menší žraloky. S nárustem masové turistiky v lokalitách Phuket, Krabi nebo Phi-Phi vzrostl také počet návštěvníků těchto nádherných ostrůvků. Velká část korálového útesu je ukryta pět metrů pod hladinou a zkušení návštěvníci si při šnorchlování tuto hloubku dokonale užijí.

Vnitrozemí ostrova je pokryto džunglí, která se táhne po skalách až do výše 200 m. n. m. Bílé pláže jsou lemovány pásem zelené džungle, ve které žijí obří ještěři i velké množství ptactva.

Ostrovy vám nabízejí nepřeberné množství možností, jak trávit volný čas. Můžete se toulat džunglí, po ostrově, šnorchlovat se nebo opalovat. Nudit se zde rozhodně nebudete. Lodí si můžete udělat výlet do nedalekých měst.

Mimo těchto organizovaných výletů si lze pronajmout soukromě loď na Koh Hain nebo Koh Kradan. Loď vás stojí zhruba 4000 bahtů. Je potřeba zajistit si jídlo a pití a dále uhradit vstup do Národního parku ve výši 400 bahtů. Na Koh Rok lze i přespat. Je tam k dispozici kempoviště, kde vám zapůjčí stan. Podmínky si včas vyjednejte s lodníkem. Užijte si tuto nádhernou dovolenou, kam se budete chtít vrátit.Související články

Tagy

Kategorie