Srí Lanka se stala velmi oblíbenou dovolenkovou destinací. Také ji má již v nabídce několik aerolinek s odletem z Prahy, ale i z blízkého Německa nebo Rakouska. Letět se dá nízkonákladově (Air Arabia) přes letiště Šardžá, nebo komfortně (Emirates) přes luxusní letiště v Dubaji. Možností je ale více. Záleží na vašem rozpočtu a preferencích.

Než začnete nakupovat letenky

Co byste měli promyslet, než se pustíte do nákupu letenek? Poradíme vám.

Prosinec - duben

Prosinec - duben jsou obecně nejoblíbenější měsíce pro návštěvu Srí Lanky

Leden

V lednu potkáte na Srí Lance cestovatelů nejméně

Do Colomba

Lety z Prahy do Colomba od 12tis. Kč

Do Mattaly

Ceny letenek do Mattaly

Kolik stojí letenka na Srí Lanku

Ceny letenek do Colombo

Graf popisuje minimální nalezené ceny letenek do Colombo a jejich vývoj dle týdnů. Další údaje na grafu ukazují průměrné denní a noční teploty a úhrn srážek, jsou-li data k dispozici. Prokliknutím na jednotlivé sloupce v grafu získáte podrobnější aktuální údaje z vyhledávače.

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Colombo v CZK

Ceny letenek Vídně do Colombo

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Vídně do Colombo v CZK

Kdy kupovat letenku na Srí Lanku

Na Srí Lanku můžete letět celoročně. Nejoblíbenější je období od prosince do dubna. To je tzv hlavní sezóna a určitě se odrazí na cenách, jak letenek, tak ubytování.

Nejlepší den pro odlet na Srí Lanku

Kdy je ale ideální vyrazit na Srí Lanku záleží na vašem itineráři. Od ledna do dubna je nejlepší trávit čas na jihozápadě ostrova nebo v horách. Případně i od července do září, ale oceán může být rozbouřený a je třeba si dávat pozor. Od dubna do října se doporučuje východní a severní pobřeží. Počasí je slunečné a oceán klidný.

FAQ pro nákup letenek na Srí Lanku

Jelikož se jedná o exotickou zemi, tak zde vyvstává mnoho dotazů. Proto jsme se rozhodli vám ty nejčastější zodpovědět.

Jaké letecké společnosti létají na Srí Lanku?

Z Prahy nelétají žádné přímé lety. Pouze s přestupem a ten záleží na konkrétním letu nebo aerolinii. Nejčastěji využívanými aerolinkami jsou Emirates s přestupem v Dubaji, Qatar airways s přestupem v Dauhá a nově také Air Arabia s přestupem v Šardža.

Jak dlouho trvá let na Srí Lanku?

Délku letu ovlivňuje hlavně délka přestupu. Na Srí Lanku se dá dostat za necelých 13 hodin, ale i déle. Většinou jsou totiž letenky s krátkými přestupy dražší, proto se vyplatí využít dlouhý přestup např. v Dubaji, kde je vyžití při čekání až až.

Kde koupit letenky na Srí Lanku?

Pokud se rozhodnete koupit letenku, můžete tak učinit zde. Máte-li jakékoliv dotazy týkající se nákupu, neváhejte a napište nám na náš online chat nebo na e-mailovou adresu.

Koupit letenky z Prahy na Srí Lanku na všechna dostupná letiště lze u nás.

Proč koupit letenku u nás?

  1. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.

  2. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.

  3. Silný zákaznický servis.

Hrozí na Srí Lance Tsunami?

Poslední tsunami bylo v roce 2004 a zasáhlo většinu zemí Indonésie. Srí Lanka tedy není rizikovou zemí a i kdyby, mají připravený důmyslný výstražný systém, který na přicházející tsunami předem upozorní. Není tedy třeba se bát.

Domluvím se na Srí Lance?

Ano, většina místních mluví anglicky, není tedy problém se nikde domluvit.

Mám si na něco dávat pozor? Čeho se mám vyvarovat?

Největší nebezpečí hrozí Vaší peněžence. I obyčejný milý pokec na ulici je u místních začátkem obchodu. Jinak, pokud se budete chovat slušně a dodržovat malá pravidla, nic vám nehrozí. Ženy a ani muži by se neměli zbytečně odhalovat. To v čem chodíte na pláži si rozhodně neberte do města a už vůbec ne do chrámů nebo na posvátnou půdu - nefoťte se zády k Buddhovi. Dávejte místním za služby dýško. Nemusí být velké, jsou opravdu vděční za každou rupii.

Potřebuju na Srí Lanku vízum?

Před odletem je třeba si zařídit vízum. Naštěstí je možné si zažádat a zaplatit online. Jedná se o tzv. ETA. Nejlepší je si zažádat přímo zde a zároveň zde najdete všechny informace. Ujistěte se, že váš pas má platnost ještě 6 měsíců po návratu.

Co dělat po přistání na Srí Lance

Po vyzvednutí zavazadel doporučujeme si ještě na letišti směnit peníze (viz. téma https://www.flymeto.com/blog/cs/sri-lanka/#měna-na-srí-lance) a koupit jednorázovou sim kartu. Na ostrově není velmi dobrá wifi a většinou musíte stát přímo u modemu, abyste aspoň mohli poslat fotku rodině nebo známým. Pokud bydlíte v resortu nebo hotelu, nabídnou vám možnost vyzvednutí na letišti. Právě za směnárnami uvidíte sedět několik desítek řidičů. Pokud chcete cestovat po vlastní ose, záleží kam máte namířeno. Na kratší vzdálenosti se vyplatí tuk tuk (místní forma osobní přepravy pro dva), ale pokud jedete někam dál, využijte spíš vlak nebo autobus. Případně, když vám nevadí si připlatit, můžete si pronajmout auto s řidičem. Jistě nejpohodlnější varianta a možná, že dostanete po cestě i výklad.

Proč jet na Srí Lanku

Důvodů, proč jet na Srí Lanku je několik. Příjemní a vstřícní lidé, nádherné pláže vybízející k odpočinku, krásná příroda jako stvořená pro dlouhé túry, exotické a vynikající jídlo, pravý cejlonský čaj, dechberoucí památky, a divoká zvířata nadosah ruky (např. u opic a varanů doslova)

Populární kombinace letů na Srí Lanku

TIP

Pro aktuální ceny letenek pro celou zemi, klikněte na odkaz do letenkátoru na letenky z Prahy na Srí Lanku na všechna dostupná letiště nebo letenky z Vídně na Srí Lanku na všechna dostupná letiště.

Co dál vědět o Srí Lance

Už máte letenku na Srí Lanku? Přečtěte si průvodce o Srí Lance.

Otevřít průvodce

Top letenky na Srí Lanku