Spojené arabské emiráty je malá země, ale je plná vzrušujících míst, kam se návštěvníci mohou podívat a zamilovat se. Od moderních budov až po kulturní hot-spoty je tu všechno. Díky tomu je SAE jednou z nejžhavějších turistických destinací na světě.

Zajímavosti v Dubaji

Dubaj je známý svým luxusním životním stylem a moderní architekturou uprostřed pouště. Město Dubaj ve Spojených arabských emirátech je známé svými extravagantními, nově vybudovanými památkami jako Burj Khalifa, Palm Jumeirah a Dubai Mall.

Za něco více než dvě desetiletí se město změnilo z pouštního přístavu na prosperující metropoli s mrakodrapy.

Burj Khalifa (Burdž Chalífa)

Nejvyšší budova na světě nad 800 metrů, Burj Khalifa, je jednou z nejpůsobivějších památek v Dubaji. Ještě lépe, jak vidět mrakodrap zvenčí, je jít na vrchol a podívat se, jak Dubaj vypadá ze 148 pater. Pohled se táhne od moře po poušť a je to skutečně jedinečný zážitek.

Burj Khalifa, 1 Sheikh Mohammed bin Rashid Blvd, Dubai, +971 4 366 1655

Nákupní centrum Dubai Mall

Co by mohlo být pro lidi kteří rádi nakupují více vzrušující jako návštěva největšího nákupního střediska na světě? Dubai Mall má 1200 obchodů, od některých z největších luxusních obchodů na světě, jako jsou Chanel a Cartier, až po Forever 21, Zara a další trendové obchody. Obchodní dům má také celou oblast vyhrazenou pro klenotnictví a desítky obchodů s potravinami a nápoji.

Dubai Mall, Financial Centre Road, Downtown Dubai, Dubai, +971 800 382246255

Ostrov Palm Jumeirah

Palm Jumeirah je největší umělý ostrov na světě. Každý turista v Dubaji ho určitě potřebuje vidět a navštívit jednu z jeho špičkových restaurací a barů. Ještě lépe, jak jen navštívit ostrov je zůstat v jednom z jeho 5-hvězdičkových hotelů, jako například Fairmont The Palm, Atlantis nebo Anantara.

The Palm Jumeirah, Al Sufouh Road, Dubai

Rezort Madinat Jumeirah

Madinat Jumeirah je spojen třemi kilometry vodních cest, které vás zavedou do všech zařízení střediska a umožňují vám cestovat po rozsáhlém středisku autentickou lodí Abra. Struktura budovy je poctou starým arabským Citadelám z minulosti. Když se vznášíte kolem její vodních cest, v historii země se snadno ztratíte. Pokoje uvnitř jsou bujné, ale ne příliš odvážné. Ve středisku můžete přičichnout i k tradiční arabské kultuře (trh na čerstvém vzduchu), který měl historicky kromě komerčního využití i vysoce sociální využití.

King Salman Bin Abdulaziz Al Saud Road, Jumeirah 3, Dubai, United Arab Emirates

Dubajská opera

Dubajská opera byla otevřena jen v roce 2016 a je to první budova na divadelní představení nacházející se v centru Dubaje s výhledem na Burj Khalifa a Dubajskou fontánu. Očekává se, že opěrná zóna bude největším kulturním střediskem na světě, když bude dokončena.

Budova, jejíž výstavba trvala tři roky, byla navržena architektem Janus Rostock Atkins a může se transformovat do tří režimů: divadlo, koncertní sál a banketová sál s přibližně 2000 sedadly v koncertním režimu. Tato funkce skutečně odlišuje dubajskou operu od jiných kulturních míst. Rostock byl jedním z nejmocnějších architektů na Středním východě a tento projekt získal ocenění Projekt roku GCC (MEP Middle East Awards 2015). https://www.dubaiopera.com/

Nákupní zóna City Walk

City Walk se nachází na ulici Al Safa, velké ulici, která vede z hlavní silnice Sheikh Zayed směrem k moři s krásným výhledem na nejvyšší mrakodrap na světě Burj Khalifa. City Walk reprodukuje koncept evropského města s obchody a firmami uspořádanými podél hlavní silnice, přes kterou procházejí návštěvníci. Není to “uzavřené” nákupní centrum na více patrech, ale ulice s vnitřními a vnějšími náměstími na úrovni ulice, kde je příjemné procházet se a občas se zastavit.

https://www.citywalk.ae/en

Dubajský kanál

Dubajský kanál je 3.2 km dlouhá vodní cesta, která se táhne od zálivu v starém Dubaji až po Arabský záliv.

Dubajský vodní kanál je jedním z nejdražších a ekologicky nejpřátelštějších projektů v Dubaji. Pouliční lampy používané v kanálu jsou zcela solární a kromě toho, že jsou jen atrakcí, kanál slouží jako funkční dopravní systém a poskytuje skvělou spojení v samotném městě. Dalo by se projít přes kanál na lodi nebo trajektu, ale abyste si tento zážitek skutečně užili, bylo by ideálním způsobem sedět na vrcholu tradiční arabské Dhowy nebo Abry.

K dispozici je 5 mostů pro chodce, z nichž 3 spojují obě strany kanálu, což je ideální na klidnou procházku. Jeden most přes kanál má betonový svah pro cyklisty.

Oblast kolem kanálu má vyhrazené chodníky, běžecké tratě, cyklistické stezky a místa k sezení, které návštěvníci mohou využívat. Kanál má také inteligentní nabíjecí stanice, které vám zaručí, že vám nikdy nevybije baterie. Každý z mostů pro chodce má výtahy na obou stranách.

Dubajský záliv (Dubai Creek)

Dubai Creek nebo arabsky Al Khor, je 14 kilometrů dlouhý úsek vody přicházející z Perského zálivu do Dubaje. Rozděluje město na dvě městské části Deira a Bur Dubai. Vezměte si večerní plavbu a podívejte se, co můžete vidět z vody.

Kdy navštívit:

Po celý rok

Otevírací doba:

První abra odchází o 5:00 ráno a jezdí až do půlnoci. Zohledněte to při plánování svých aktivit v okolí zálivu.

Kolik stojí:

Cesta na Abre stojí 1 dirham, jednosměrně. Inas ceny budou záviset na vašich vybraných aktivitách.

Jak se tam dostat:

Stanice metra Creek je na zelené lince a je docela blízko vody. Dokonce prochází pod ní!

Pláže v Dubaji

Dubaj není jen o mrakodrapech a písečných dunách. Nachází se na okraji Arabského zálivu a je také rájem pro milovníky pláže. Za idylického počasí od října do května se dubajské pláže staly jednou z jeho hlavních lákadel.

I když je oblékání na dubajských plážích uvolněnější než v jiných částech města, není to místo, kde byste mohli vyrazit ve svých tanga bikinách. Vyberte si plavky, které nabízejí větší pokrytí (šortky, jednodílné a běžné bikiny jsou v pořádku) a nezapomeňte si je před odjezdem z písku zakrýt. A dámy, opalování nahoře bez je vážně nepřípustné.

Léto a pláž jdou ruku v ruce, však? No ne v Dubaji, kdy se letní teploty (červen až září) pohybují kolem 43°C. Pokud jsou pro vaši dubajskou dovolenou prioritou dny na pláži, rezervujte si pobyt na chladnější měsíce.

Na pláži se udržujte hydratovaný, ale popíjení alkoholu si nechte ve svém hotelovém pokoji. Pití alkoholu mimo licencovaných barů a restaurací je v rozporu se zákonem a přináší vážné pokuty a dokonce i vězení.

Jumeirah Beach

Je to pláž s bílým pískem, která se nachází a je pojmenována po dubajské čtvrti Jumeirah na pobřeží Perského zálivu. Rozprostírá se podél pobřeží jižně od historické části města po křižovatku s The Palm Jumeirah a končí mezi jižním koncem rezidence Jumeirah Beach. Jedna z nejnavštěvovanějších veřejných pláží v Dubaji. Je velmi oblíbená u obyvatel a turistů. Vstup je zcela zdarma a jsou zde i sprchy a šatny.

Na pláži jsou také záchranáři, pár kaváren a restaurací a běžecká dráha pro milovníky fitness. Je to také jedna z dubajských veřejných pláží, které nabízejí různé vodní sporty včetně paddle Boarding a vodního lyžování. Obyvatelé žijící ve čtvrti Jumeirah si užívají tuto veřejnou pláž v Dubaji, protože je vzdálena jen pár kroků od jejich domovů.

Jumeirah Beach je otevřena 24 hodin, ale pláž je přístupná ke koupání pouze do západu slunce.

Kite Beach

Pět minut jízdy na sever vás přivede na pláž Kite Beach, jejíž hlavní aktivita je zřejmá již z názvu. Toto je vynikající dubajská pláž pro vodní sporty. K dispozici je také wakeboarding, kayaking a paddleboarding. Na jemném písku si zahrajte plážový tenis nebo volejbal, nebo jednoduše relaxujte při opalování s výhledem na město a bezplatným Wi-Fi. Pláž Kite Beach je kompletně vybavena toaletami a šatnami, kavárnami a auty s rýchlo občerstvením.

Sunset Beach

Pláž Sunset Beach se nachází mezi Arabským zálivem a parkem Umm Suqeim. Tato pláž s bílým pískem je oblíbeným místem pro rodiny s dětmi. Povinnou aktivitou jsou zde selfies při západu slunce. Pláž Sunset Beach je vybavena toaletami, sprchami a šatnami, jakož i bezplatným Wi-Fi připojením. Pro ty, kteří chtějí chytit vlnu, je to také jediná dubajská pláž na surfování s malými až středními vlnami, která je ideální pro začátečníky.

Marina Beach

Pláž Marina se nachází podél chodníku při Jumeirah Beach Residences, mezi ostrovem Bluewaters a hotelem Hilton Dubai Jumeirah. Mezi vybavení pláže patří lehátka a slunečníky k pronájmu, 1.8 km běžecká dráha, sprchy a veřejné záchody a mnoho obchodů, restaurací a stánků s potravinami podél nákupní ulice.

Kdysi známá jako ruská pláž kvůli své popularitě mezi ruskými turisty.

Co dál vědět o Emirátech

Víte vše pro cestu do Emirátů? Je čas vybrat letenku.

Vybrat letenku