Spojené arabské emiráty (SAE) mají pouštní podnebí, které se vyznačuje příjemně mírnými zimami a velmi horkými, slunečními léty, s vlhkostí Perského zálivu, díky které je teplo nesnesitelné.

Počasí v Emirátech

Roční srážky jsou téměř všude pod 100 milimetrů a koncentrují se v zimních měsících. Deště jsou vzácné, vyskytují se však v podobě bouří nebo lijáků, které mohou být někdy intenzivně.

Zima, od prosince do února, je velmi mírná nebo příjemně teplá: maximální teploty se pohybují od 24°C do 26°C. Někdy, zejména v lednu, mohou chladné vzduchové masy ze severu přinést chladné a větrné dny, během kterých může teplota v noci klesnout na přibližně 10/12°C a okolo 16/18°C během dne.

Léto je velmi horké a slunečné, s denními teplotami mezi 38°C až 42°C mezi květnem a zářím. Duben a říjen jsou také horké měsíce, s maximálními teplotami kolem 33/36°C. Během nejteplejších dnů může teplota dosáhnout 47/48°C na pobřeží a ještě více v nútrozemí. Naštěstí jsou budovy klimatizované.

Spojené arabské emiráty mohou být po celý rok, ale zejména na jaře, zasažené silným větrem, který může způsobit vichřici prachu a písku.

Moře v Emirátech je dost teplé ke koupání po celý rok, přestože od ledna do března klesá na 23°C. V létě se velmi zahřeje a od června do října překračuje 30°C. V Ománském zálivu je moře v zimě o něco teplejší než v Perskem Zálivu.

Spojené arabské emiráty jsou občas zasaženy tropickými cyklóny, které přivedou silné větry a silné deště, jak se stalo s cyklonem Gonu začátkem června 2007. I když se to stává méně často než v sousedním Ománu. Nejohroženější oblastí je severní oblast a zejména emirát Fujairah, který má výhled na pobřeží Ománského zálivu; na rozdíl od toho jsou vnitrozemské a západní oblasti obecně ušetřeny. Cyklóny se tvoří od května do prosince a jsou častější na začátku období (květen — červen) a o něco méně na konci (říjen — prosinec).

Počasí v Dubaji

Srpen je nejteplejší měsíc v Dubaji s průměrnou teplotou 35,5°C a nejchladnější je leden s 19°C, přičemž nejdelší denní sluneční svit je 12 hodin v červnu.

DUBAI

Nejmokřejším měsícem je únor s průměrným deštěm 40 mm.

Nejlepší měsíc na koupání v moři je srpen, když je průměrná teplota moře 33°C.

Kdy letět do Dubaje

Nejlepší doba k návštěvě Dubaje je zima, od prosince do února, což je příjemné a slunečné období které vám umožní vyhnout se nepříjemným vedrům dlouhého teplého období.

Na dovolenou na pláži je nejlepším měsícem březen a listopad (s tím, že doporučujeme listopad, protože moře je teplejší), zatímco v dlouhém létě, když je příliš horko, může být problémem i opalování.

Co dál vědět o Emirátech

Víte vše pro cestu do Emirátů? Je čas vybrat letenku.

Vybrat letenku