SAE je mladá země která se za posledních 50 let změnila z pouště na velkoměsta plné mrakodrapů, luxusních hotelů a kontrastů v podobě například vnitřního lyžařského střediska při venkovní teplotě 45°C. I proto se SAE stávají oblíbenou destinací cestovatelů, kteří si zde mohou okusit krásné pláže, bohatý podmořský svět ale i náboženské budovy a ruch velkoměsta. S narůstající poptávkou po této destinaci se mění i nabídka letenek, jelikož několik leteckých společností z Evropských měst zajišťují toto spojení a tím i ovlivňují ceny letenek.

Než začnete nakupovat letenky

Počasí

Nejlepší období pro návštěvu SAE záleží na vašich preferencích

Cena

Letenky během a v okolí víkendu jsou dražší

Do Dubaje

Lety z Prahy do Dubaje od 3900 Kč

Abu Dhabí

Ceny letenek od 9900 Kč

Než začnete vůbec nakupovat letenky do SAE vám doporučujeme přečíst si náš článek o počasí v SAE a určit si cíl vaší návštěvy. Pokud totiž jedete strávit dovolenou na pláži, je vhodnější jiný termín než při poznávacím pobytu. Nejlepší období pro návštěvu SAE proto záleží na vašich preferencích a samozřejmě i na ceně letenky.

Kolik stojí letenka do Emirátů

Cena letenky do SAE tak i do jiných destinací záleží na více aspektech. Během svátků a prázdnin jsou většinou letenky nejdražší. Vysoký zájem cestovatele tlačí však ceny v hlavní sezóně konkurenčním bojem dolů a proto je dobré být flexibilní a zejména hledat odlety z více míst, ne jen z Prahy. Na vyhledání nejlepší ceny letenek doporučujeme využít naše flexibilní vyhledávání ceny letenek na naší stránce.

Ceny letenek do Dubaje

Graf popisuje minimální nalezené ceny letenek do Dubaje a jejich vývoj dle týdnů. Další údaje na grafu ukazují průměrné denní a noční teploty a úhrn srážek, jsou-li data k dispozici. Prokliknutím na jednotlivé sloupce v grafu získáte podrobnější aktuální údaje z vyhledávače.

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Dubaj v CZK

Ceny letenek Vídně do Dubaje

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Vídně do Dubaj v CZK

Kdy kupovat letenku do Emirátů

Letenky doporučujeme kupovat v předstihu několika měsíců. Na vyhledávání nejlevnější letenky ve vámi vybraném termínu vám dobře poslouží vyhledávací pes na našich stránkách který za vás bude hledat nejlepší cenu.

Nejlepší den pro odlet do Emirátů

Obecně pokud cestujete na vlastní pěst, je lepší letět uprostřed týdne protože letenky během a v okolí víkendu jsou dražší. Proto je nejlepší hledat letenky s odletem např od úterý do úterý. Počet týdnů v destinaci necháme již na vaše zvážení.

FAQ pro nákup letenek do Emirátů

Musím si před koupí letenky zajistit víza?

Ne, do SAE můžete jako občan EU letět bez víz a po přistání si vyřídíte vízový vstup zdarma.

Do kterého Emirátu je nejlepší letět?

SAE je malá země, a proto až tak nezáleží kam přiletíte. Nejdůležitější bude sledovat ceny letenek, přímost spojení resp délku letu a prostupů.

Jaké letecké společnosti létají do Emirátů?

Z Prahy se do Abu Dhabi dostanete pouze s přestupem. S Turkish Airlines a Pegasus Airlines můžete letět například přes Istanbul. Z Amsterdamu a Curychu, kde se dostanete například s ČSA nebo KLM, můžete například využít i Etihad Airways.

Z Prahy se do Dubaje dostanete přímo s Emirates a FlyDubai. Pokud byste měli zájem letět i na nedaleké mezinárodní letiště Sharjah tak můžete využít přímou linku s Air Arabia. S přestupem přes Moskvu můžete využít Aeroflot Russian Airlines.

Jak dlouho trvá let do Emirátů?

Přímý let z Prahy do Dubaje trvá 6 hodin resp 6h 50 v závislosti na směru. Délka letu do Abu Dhabí záleží na délce mezipřistání. Vzdálenost v kilometrech a čistý čas letu z jednotlivých míst si umíte prohlédnout v následující tabulce.

SpojeníVzdálenost v kmDélka letu
Praha - Abu Dhabi44895h 46min
Vienna - Abu Dhabi42445h 29min
Budapest - Abu Dhabi40315h 14min
Madrid - Abu Dhabi56487h 8min
Milano - Abu Dhabi47196h 3min
Praha - Dubai44675h 45min
Vienna - Dubai42265h 28min
Budapest -Dubai40125h 13min
Madrid - Dubai56597h 9min
Milano - Dubai47136h 2min

Kde koupit letenky do Dubaje?

Pokud se rozhodnete koupit letenku do Dubaje, můžete tak učinit. Máte-li jakékoliv dotazy týkající se nákupu, neváhejte a napište nám na náš online chat nebo na e-mailovou adresu. Kontakt na konci této stránky.

Koupit letenky z Prahy do Emirátů na všechna dostupná letiště lze u nás.

Proč koupit letenku u nás?

  1. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.

  2. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.

  3. Garance nejlevnějšího nákupu.

Co dělat po přistání v Emirátech

Po přistání na mezinárodním letišti v SAE jako první musíte projít imigrační kontrolou. Jako občan EU dostanete 90 denní víza platné 6 měsíců od vydání s možností více vstupů na území, celkový počet dní v Emirátech však nesmí překročit 90 dní. Po ujetí imigrační kontrolou a vyzvednutí svých zavazadel si určitě nezapomeňte směnit nějaké peníze ve směnárně na letišti nebo vybrat z bankomatu (tip: preferovaně kurzem vaší banky).

Z letiště Abu Dhabi (AUH) do centra Abú Dabí jsou k dispozici dvě možnosti transferu. První, nejrychlejší a nejpohodlnější možností dopravy je pronájem taxíku. Na letišti jsou k dispozici dva druhy taxíků; luxusní nebo standardní vozidla, které se liší službami a cenou. Standardní taxi vás bude stát kolem 80 AED, abyste dostali do centra a cesta by měla trvat přibližně 24 minut. Autobusy veřejné dopravy jsou k dispozici mnohem levnější. Existují dvě různé autobusové možnosti, které vás zavedou do mírně odlišných částí centra města, ale obě vás budou stát přibližně 4AED a trvat nejméně hodinu, dokud se dostanete do města, protože mají více zastávek.

Dubai International Airport (DXB) je mezinárodní osobní dopravou považováno za nejrušnější letiště na světě. Letiště vyřizuje lety do a z Evropy / Asie / Ameriky / Afriky a Oceánie 24 hodin denně. Letiště Dubaj však pasažérům nabízí i bezproblémovou pozemní dopravní síť zejména prostřednictvím různých taxislužeb a častých spojení metrem. Cesta taxíkem z letiště v Dubaji trvá přibližně 15 minut a v průměru stojí 62,50 AED. Na druhé straně vlakové spojení se stanicí metra Burj Khalifa trvá 24 minut, což stojí 4,20 AED za jízdu.

Proč jet do Emirátů

Neexistuje nedostatek důvodů, proč byste měli navštívit Spojené arabské emiráty. Tato malá země nacházející se v Perském zálivu je domovem nejvyšší budovy na světě, nejluxusnějších hotelů, jaké kdy byly postaveny a směsi tradice a novosti, která se zřídka vyskytuje v jiných zemích. Nejlepší důvody k návštěvě Spojených arabských emirátů lze nalézt v každém z jeho 7 emirátů, z nichž všechny nabízejí své vlastní jedinečné zážitky.

Abú Dhabí je domovem Velké mešity šejka Zayeda, Dubaj najvyššej budovy na svete. V Sharjah najdete například Sharjah Natural History Museum. Emirát Fujairah nabízí dokonalý kontrast mohutných hor a nekonečných pláží. Je to ideální emirát pro milovníky moře a šnorchlování, protože jeho křišťálově čisté pláže jsou plné mořského života.

Populární kombinace letů do Emirátů

TIP

Pro aktuální ceny letenek pro celou zemi, klikněte na odkaz do letenkátoru na letenky z Prahy do Emirátů na všechna dostupná letiště nebo letenky z Vídně do Emirátů na všechna dostupná letiště.

Co dál vědět o Emirátech

Už máte letenku do Emirátů? Přečtěte si průvodce o Emirátech.

Otevřít průvodce

Top letenky do Emirátů