Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Tirana (TIA)

Odlet

Cestující

2

Dánsko není jen Legoland
Přemýšlíte nad tím, kam se vydat s dětmi? Co takhle Dánsko? Navštívit můžete nejen slavný Legoland. Oblíbené kostičky lego zná každý a vaše dítě se zde jistě nudit nebude. Legoland zde funguje již od roku 1968. Dánsko je země s vysokou životní úrovní, ale také řadou památek a míst, kam stojí za to se vydat. Ideálním obdobím pro návštěvu Dánska je září až květen, stejně jako v ostatních Skandinávských zemích. Najdete zde nádhernou přírodu.
Číst více..

Specialita pro dobrodruhy

Od: #flymeto   |   1. prosince 2015

Krásná evropská země, která ještě nebyla zasažena masovým turismem, Albánie, zemi ležící na břehu Jaderského a Jónského moře u nás znají hlavně turisté mírně dobrodružné povahy a milovníci hor.

Asi nejnavštěvovanějším horským masívem jsou Albánské Alpy (Prokletije), jejichž centrální část je chráněna. Nachází se zde národní park Thethi.

Nejvhodnějším obdobím k návštěvě Albánie je jaro či podzim, v letních měsících zde panuje podobné počasí jako v Řecku, teploty zde dosahují i přes 40°C.

Albánie je jednou ze zemí, kde narazíte na něco zajímavého skoro na každém kroku. Nejnavštěvovanější místa jsou koncentrována na jihu a západě země.

Hlavní albánský přístav Durrës byl významný již od starověku, dnes v něm můžete obdivovat antické vykopávky, včetně kdysi největšího římského amfiteátru na Balkáně, dalšími významnými antickými archeologickými nalezišti jsou Apollonia poblíž města Fiera.

Většina albánského pobřeží nabízí i skvělé koupání. Nejznámější je riviéra ležící mezi Durrësem a Kavajë a kolem Vlory. Na severu najdete letovisko Velipoja nebo Shëngjin, na jihu třeba Sarandë a vesnice severně od ní. Vždy zde na vás čekají čisté, liduprázdné pláže.

Další albánskou atraktivitou jsou zdejší hory. Převážně vápencové pohoří pokrývá celou východní polovinu země a zvláště na jihu zasahuje až k pobřeží. Albánské hory jsou velmi pusté, přitom tak překrásné.

Pokud se vydáte na treky po albánských horách, je třeba počítat s tím, že obvykle několik dní budete putovat bez možnosti přenocování pod střechou nebo nákupu zásob.

Centrální vesnice Theth je vybavena hotelem a několika možnostmi noclehu v soukromí.

V okolí Thethu můžete podniknout výlety právě do hor, k jezerům, jeskyním či propastem. Na delší treky si lze ve vesnici ,nebo ještě lépe předem ve Skadaru, najmout horského vůdce.

Údolí řeky Valbonë patří díky panenské přírodě i lidové architektury k nejkrásnějším v Albánii a lze se do něj dostat také z východní strany z Bajram Curri.

Svezte se také lodí po Komanské přehradě na řece Drin. Trajekt spojuje vesnice Koman a Fierzë a výrazně zkracuje cestu do oblasti Bajram Curri v severovýchodním cípu Albánie.

Cesta vede úzkými soutěskami obklopenými nedostupnými horami a údajně se jedná o jednu z nejkrásnějších vodních cest v Evropě.

Albánie, to je ráj pro nadšence nádherné krajiny a čisté přírody.

zakupte s předstihem již dnes a ušetřete spoustu peněz!

Letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie

#tipy