Výhody registrace u Flymeto
  1. Generátor nejlevnějších letenek.
  2. Umíme se o vás během cesty postarat.
  3. Garance nejlevnějšího nákupu.
 Mluvíme vaším jazykem
 500 milionů letů do 10s
 Pohodlné hledání
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Sdílejte nabídky s přáteli
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Tirana (TIA)

Plameňáci na Camargue
Camargue, ráj na zemi
Evropa · Francie
25. září 2015 2 min čtení
Číst více..

Specialita pro dobrodruhy

Krásná evropská země, která ještě nebyla zasažena masovým turismem, Albánie, zemi ležící na břehu Jaderského a Jónského moře u nás znají hlavně turisté mírně dobrodružné povahy a milovníci hor.

Asi nejnavštěvovanějším horským masívem jsou Albánské Alpy (Prokletije), jejichž centrální část je chráněna. Nachází se zde národní park Thethi.

Nejvhodnějším obdobím k návštěvě Albánie je jaro či podzim, v letních měsících zde panuje podobné počasí jako v Řecku, teploty zde dosahují i přes 40°C.

Albánie je jednou ze zemí, kde narazíte na něco zajímavého skoro na každém kroku. Nejnavštěvovanější místa jsou koncentrována na jihu a západě země.

Hlavní albánský přístav Durrës byl významný již od starověku, dnes v něm můžete obdivovat antické vykopávky, včetně kdysi největšího římského amfiteátru na Balkáně, dalšími významnými antickými archeologickými nalezišti jsou Apollonia poblíž města Fiera.

Většina albánského pobřeží nabízí i skvělé koupání. Nejznámější je riviéra ležící mezi Durrësem a Kavajë a kolem Vlory. Na severu najdete letovisko Velipoja nebo Shëngjin, na jihu třeba Sarandë a vesnice severně od ní. Vždy zde na vás čekají čisté, liduprázdné pláže.

Další albánskou atraktivitou jsou zdejší hory. Převážně vápencové pohoří pokrývá celou východní polovinu země a zvláště na jihu zasahuje až k pobřeží. Albánské hory jsou velmi pusté, přitom tak překrásné.

Pokud se vydáte na treky po albánských horách, je třeba počítat s tím, že obvykle několik dní budete putovat bez možnosti přenocování pod střechou nebo nákupu zásob.

Centrální vesnice Theth je vybavena hotelem a několika možnostmi noclehu v soukromí.

V okolí Thethu můžete podniknout výlety právě do hor, k jezerům, jeskyním či propastem. Na delší treky si lze ve vesnici ,nebo ještě lépe předem ve Skadaru, najmout horského vůdce.

Údolí řeky Valbonë patří díky panenské přírodě i lidové architektury k nejkrásnějším v Albánii a lze se do něj dostat také z východní strany z Bajram Curri.

Svezte se také lodí po Komanské přehradě na řece Drin. Trajekt spojuje vesnice Koman a Fierzë a výrazně zkracuje cestu do oblasti Bajram Curri v severovýchodním cípu Albánie.

Cesta vede úzkými soutěskami obklopenými nedostupnými horami a údajně se jedná o jednu z nejkrásnějších vodních cest v Evropě.

Albánie, to je ráj pro nadšence nádherné krajiny a čisté přírody.

zakupte s předstihem již dnes a ušetřete spoustu peněz!Související články

Tagy

Kategorie