Výhody registrace u Flymeto
  1. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
  2. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
  3. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
 Mluvíme vaším jazykem
 Tvořte svoje itineráře
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Pohodlné hledání
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Frankfurt (FRA)

Je libo filmový a zábavní park Movie Park Germany?
Filmový a zábavní park Movie Park Germany v Bottropu je jedním z mála v Německu takového typu. Čeká na vás 5 tématických oblastí s více než čtyřiceti atrakcemi a exkluzívních show z filmového světa snů nabízí akci a zábavu pro celou rodinu. Nenechte si ujít divoké horské dráhy, neobyčejně živé show jako z Hollywoodu, mnoho skvělých atrakcí pro celou rodinu, například tématická část Nickland je postavená speciálně pro děti, stejně jako setkání se světově proslulými hvězdami kreslených seriálů jsou zárukou toho, že den strávený v zábavním parku Movie Park Germany bude zážitkem i pro nejmladší členy rodiny.
27. prosince 2015 2 min čtení
Číst více..

Pár tipů, jak se co nejlépe vyspat na letišti

Při honbě za levnými letenkami se dost často stává, že v zájmu nižší ceny budete nuceni na letišti trávit celou řadu hodin či na něm dokonce budete nocovat. Té nejlevnější varianty pak docílíte tehdy, když si lidově řečeno ustelete přímo v terminálu letiště. Personál většiny z nich to toleruje, přesto důrazně doporučujeme vyzbrojit se doklady a letenkou na následující let. Jinak by se vám mohlo stát, že nebudete spát v teple vyhřátého terminálu, nýbrž vás vykážou na lavičky před ním.

Pravidlo 1: Kdo dřív přijde, ten spí pohodlněji

Pokud se chcete na letišti vyspat co nejpohodlněji (jasně, že chcete), musíte si vaše místo k nocování vybrat co nejdříve. Na letištích s převahou lowcostových přepravců, tedy třeba na Hahnuči na Beauvais, můžete potkat desítky podobných nocležníků. A ta nejlepší místa bývají samozřejmě obsazena jako první.

Pravidlo 2: Zjistěte si co nejvíce informací dopředu

Pokud dopředu víte, že budete na letišti nocovat, nezapomeňte si o něm dopředu zjistit co nejvíce informací a ideálně i nejlepší místa na nocleh. Skvělým pomocníkem je v tomto případě web SleepingInAirports.net, kde naleznete nejen přehled snad všech světových letišť se skvělými tipy na super místa, ale hlavně zkušenosti dalších cestovatelů.

Pravidlo 3: Přivezte si karimatku a nezapomeňte na svačinu

Třetí pravidlo trochu souvisí s tím předchozím - po internetovém prozkoumání letiště totiž můžete zjistit, že na něm nejsou pohodlná sedadla a poslední stánek s občerstvením zavírá už v půl deváté večer. V takovém případě si můžete sednout třeba na obyčejná křesla a pod nohy si dát kufr.

Pokud je to možné, vemte si s sebou na letiště cestovní karimatku a deku, která vám alespoň trochu zpříjemní nocování na studené podlaze terminálu a jako polštář vám může posloužit batoh či srulovaná bunda. V nouzi vám může podobným způsobem pomoct i obyčejná kartonová krabice.

Stejně tak nezapomeňte na svačinu a pro jistotu si nějakou do zásoby kupte ještě předtím, než poslední stánek s občerstvením zavře.

Pravidlo 4: Nenechte se okrást

Na letištích se pohybuje obrovské množství lidí, a tak se vám může snadno stát, že zatímco vy budete spát, někdo vás okrade. Své videokamery, fotoaparáty, miliony a diamantové prsteny tak přes noc u sebe určitě nenechávejte. Na mnoha letištích jsou k dispozici uzamykatelné skříňky, kam si své drahocennosti můžete za nějaký drobák uschovat. Pořád lepší utratit pár korun, eur či kopějek, než pak oplakávat ztracenou HD kameru v ceně několika desítek tisíc.

Pravidlo 5: Neumřete nudou

Možná jste už se vám někdy stalo, že bylo deset večer, vy už jste třikrát obešli celé letiště a dvakrát přepočítali všechny kachličky v terminálu, přičemž jste stále nemohli usnout. A to do osmi ráno zbývalo stále mnoho času.

Před cestou si nezapomeňte přibalit i něco na zabavení. Knížku, křížovky, oblíbený časopis, MP3 přehrávač - možností je mnoho a na leckterých letištích (kde je k dispozici internet zdarma) vás parádně zabaví i obyčejný telefon s wifi adaptérem.

Pokud dojde na nejhorší a vy nemáte k dispozici prakticky nic k zabavení, zkuste navázat rozhovor s některým dalším nespavcem, nebo se vydejte sledovat přistávající a odlétající letadla. Některá letiště jsou v provozu nonstop.

Pravidlo 6: Využijte možností letiště

Zatímco některá letiště připomínají altán ze sousedovy garden party, uvnitř jiných můžete narazit třeba na parádní skluzavku. Standardem většiny letišť však bývají oddělené toalety (pravda, jejich čistota je věc druhá), stánky s občerstvením a další leckdy předražené obchůdky.

Na některých letištích si můžete dát i kýženou sprchu, ulehnout do masážního křesla či sledovat přistávající letadla na vyhlídkové plošině.

Pravidlo 7: Ale hlavně nezaspěte

Snad vůbec to nejhorší, co se vám může při čekání na ranní let stát je… že zaspíte. Před ulehnutím si tak dejte nejen budík (pamatujte, že před odletem byste měli mít alespoň jednohodinovou rezervu), ale zároveň se pojistěte.

Nejideálnější bude, když si napíšete výraznou ceduli, v níž anglicky požádáte o vzbuzení v patřičný čas. Lidé v zahraničí bývají zpravidla zhruba stokrát ochotnější pomoct než u nás, a tak se můžete spolehnout, že vás spolucestující nenechají zaspat.

A jaké máte zkušenosti s nocováním na letišti vy? Kde se vám spalo nejlépe a kde to naopak byla noční můra? Nestyďte se a svěřte se v komentářích!

Populární kombinace letůSouvisející články