Podnebí Španělska je velmi rozmanité. Východ a jih země jsou velmi teplé. Převládají slunečné dny s minimem srážek. Zimy jsou mírné. Severní pobřeží je naopak chladné a charakteristické velkým počtem srážek. V letních měsících je průměrná teplota vzduchu kolem 25 °C. V zimě se průměrné teploty pohybují kolem 15 °C.

Kdy letět do Španělska

Hlavní sezóna je červen a červenec. Nejlevnější měsíc do Španělska je únor. Zadejte požadované odletové letiště a datum odletu do vyhledávacího formuláře výše a odemkněte nejnovější nabídky letů ve Španělsku.

Počasí v Barceloně

Jaké jsou nejlepší měsíce na návštěvu Barcelony? Počasí je příjemné po většinu roku. Od května do konce července však zažijete absolutně nejlepší počasí, díky čemuž jsou tyto měsíce zvláště atraktivní pro návštěvu města. Září je také dobrý měsíc.

Srpen je obecně horký (někdy vrcholící kolem 34 ° C, 95 ° F) a vlhký, takže pokud máte rádi vlhké sauny, pak je to roční období pro vás. Vážně však tato zvýšená vlhkost způsobuje, že se teplota jeví ještě teplejší. Pokud se v srpnu rozhodnete navštívit Barcelonu, vyberte si hotelový pokoj s klimatizací.

Chladnější měsíce

Počasí v říjnu a listopadu je stále příjemné, ale začíná se trochu ochladit (21 ° C až 15 ° C, 69 až 59 ° F). Slunce však nenajdete každý den, takže buďte připraveni na dny, kdy by mohlo být zataženo malým deštěm.

Pamatujte, že se jedná pouze o pokyny a počasí se může z roku na rok mírně lišit. Zejména v posledních několika letech došlo k určitým výkyvům od normy.

BARCELONA

Lety do Barcelony v závislosti na počasí

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Barcelona v CZK

Počasí v Madridu

Díky vysoké nadmořské výšce 650 metrů v Madridu zažívá v létě i zimě docela odlišné teploty. Nejpříjemnější teplé počasí klesá mezi květnem a polovinou července, kdy jsou průměrné teploty mezi 20 a 32 ° C (68 ° F - 90 ° F).

Koncem července a během srpna se může zahřát s teplotami někdy až 40 ° C. Noční teploty zůstávají kolem 18 stupňů Celsia (64 ° F). Klima v Madridu má však nízkou vlhkost, a proto je snáze snášeno s vysokými teplotami.

Září je příjemný měsíc s teplotami zpět na přibližně 25 stupňů Celsia (77 ° F). Říjen je také stále docela teplý s průměrnou denní teplotou 20 stupňů Celsia (68 ° F) a stále je příjemným časem navštívit.

Počasí v Madridu je převážně suché, to však neznamená, že lze vyloučit déšť. Obzvláště v zimních měsících. Mějte na paměti, že tyto teploty jsou průměry a počasí se může měnit od normálu

MADRID

Počasí v Malaze

V Málagě jsou léta krátká, horká, vlhká, suchá a většinou jasná a zimy jsou dlouhé, chladné, větrné a částečně oblačno. V průběhu roku se teplota obvykle pohybuje od 45 ° F do 88 ° F a zřídka je pod 38 ° F nebo nad 97 ° F.

Podle skóre pláže / bazénu je nejlepší roční období k návštěvě Málagy pro horké počasí od poloviny června do začátku září.

MALAGA

Lety do Malagy v závislosti na počasí

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Vídně do Malaga v CZK

Co dál vědět o Španělsku

Víte vše pro cestu do Španělska? Je čas vybrat letenku.

Vybrat letenku