Asi 50% lidí, kteří se chystají koupit letenku, přesně nevědí, kam chtějí letět. Jestli se počítáte mezi ně, mohl by vám přijít vhod vyhledávač. Vybere ideální letenku za vás.

Než začnete nakupovat letenky

Jak to celé funguje? Do políčka “Kam” zadáte oblast světa (Evropa, Afrika, Asie) nebo rovnou celý stát, který vás zajímá. V našem případě Španělsko, zvolíme si tedy destinaci. Dále nastavíme interval, ve kterém chceme letět a k tomu počet dnů pobytu. Na základě vašeho zadání se Vám vygenerují všechna možná španělská letiště a vy už si jen vyberete, jestli byste chtěli radši do Barcelony, Madridu nebo třeba Malagy. Vyhledávání je lehké, rychlé a hlavně přehledné. Velice usnadní Váš čas a dost práce s vyhledáváním. Systém Vám vygeneruje především spousty lowcostových dopravců (Ryanair, Easyjet a Vueling) i klasické letecké společnosti jakou je Lufthansa a ČSA.

Duben

Duben je obecně nejoblíbenější měsíc pro návštěvu Španělska.

Leden

V lednu potkáte v Španělsku nejméně dalších cestovatelů.

Od 1500 Kč

Do Barcelony

Madrid Airport

Nejvíce letů přistává na letišti Madrid Airport (MAD).

Kolik stojí letenka do Španělska

Orientační ceny začínají na 808,- Kč za jednosměrné lety a 2.500,- Kč za zpáteční lety po stanovené období. Ceny a dostupnost se mohou změnit.

Nejlevnější letenky očekávejte do Barcelony, Málagy či na Mallorku, většinou však jen v zimě a především z Německa nebo Vídně.

Nejdráž pořídíte lety na Kanáry a severozápad Španělska.

Letenky se nevyplatí kupovat pár dní před odletem. Nekupujte tedy letenky na poslední chvíli, ideální doba pro nákup letenek jsou cca 4 měsíce před odletem pro letní cesty. Pro zimní výlet stačí letenku zakoupit 2 měsíce před odletem.

Kdy kupovat letenku do Španělska

Kdy kupovat letenku do Barcelony

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Barcelona v CZK

Kdy kupovat letenku do Valencie

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Vídně do Valencie v CZK

Kdy kupovat letenku do Madridu

Madrid nepatří k nejvíce navštěvovaným destinacím, proto nezáleží v jakém období letenky zakoupíte. Doporučená doba nákupu letenek je cca 2- 3 měsíce před odletem.

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Krakova do Valencie v CZK

Nejlepší den pro odlet do Španělska

Nesejde na tom. Španělsko je skvělé v jakémkoliv ročním období.

FAQ pro nákup letenek do Španělska

Jaké letecké společnosti létají do Španělska?

Nejlevnější lety do Španělska zprostředkovávají aerolinky jako jsou Ryanair, Wizz Air, Eurowings nebo Vueling.

Jaké letecké společnosti létají do Madridu?

Z Wroclawi, Norimberku, Krakova a z Prahy létá nízkonákladová společnost. Z Vídně, Prahy a z Krakova společnost Iberia. Z Prahy také létá Wizz Air a klasická linka jako je ČSA.

Jak dlouho trvá let do Španělska?

Průměrná doba letu z Prahy do Madridu je 2 hodiny a 55 minut. Přímý let z Vídně do Valencie trvá 2h 45 min. Z Prahy na Kanárské ostrovy za 4 h.

Kolik stojí letenka do Španělska?

Cena letenky do Madridu se pohybuje od 553,- Kč za jednosměrný let. Zpáteční letenka je za cenu od 1.800,- Kč.

Nejlepší den pro odlet do Španělska

V zimě teploty téměř neklesají pod 5 stupňů. Letenky se proto doporučují koupit celoročně.

Kde koupit letenky do Španělska?

Ideálně přes cestovní kancelář, která se Vám o vše postará, poradí a pomůže v každé situaci. Letenky kupované přes cestovní kancelář jsou hlavně výhodou pro cestující, kteří mají jazykové bariéry a hůře se orientují na stránkách společností v různých jazycích. Navštivte náš generátor a kombinátor nejvýhodnějších letenek.

Proč koupit letenku u nás?

  1. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.

  2. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.

  3. Garance nejlevnějšího nákupu.

Co dělat po přistání ve Španělsku

Co dělat po přistání v Barceloně

Cesta z letiště do centra Barcelony se liší v závislosti na daném dopravní prostředku a dopravní špičce. Můžete využít celou řadu dopravních spojů jako jsou autobusové linky, metro nebo příměstské vlakové spoje. Doba tedy z letiště do centra trvá asi 30 minut Autobusová linka číslo 46 je nejvíce využívanou linkou při cestování do centra města. Jízdenka platná pouze pro autobus koupíte v ceně 2,15 € u řidiče.

Lze také pořídit celodenní jízdenku na MHD za 8,40 €, případně bloček jízdenek T-10 po 10 kusech v celkové ceně 10 €. Nebo si můžete zakupit bloček jízdenek T-10 (10ks) V hodnotě 10 €.

Do centra míří taktéž metro linky L9 se stanicemi v obou terminálech. Jízdenka na metro stojí 4,50 € a je přestupní pouze v rámci spojů metra. Pro dosažení středu Barcelony musíte přestoupit na modrou nebo červenou trasu metra a tato cesta vám zabere přibližně 50 minut.

V případě, že máte namířeno dál mimo Barcelonu, vhodnou dopravou je příměstský vlak R2.

Jízdenka na vlak stojí 4,10 €, lze také uplatnit jednu z výše zmíněných jízdenek T-10.

Aerobus je speciální linka, která obsluhuje pouze letiště a není součástí městské hromadné dopravy. Přímá cesta z letiště rovnou do centra trvá 35 minut a cena je za 5,90 €.

V případě, že přiletíte pozdě večer mezi 23:00 a 5:00 ranní hodinou cestujte autobusem N17 (terminál 1) či N16 (terminál 2). Autobusy jezdí každých dvacet minut a jízdenky vyjdou na 2,50€.

Napadají vás další otázky? Rádi si s vámi popovídáme v online chatu nebo napište na e-mail. K dispozici jsme i na telefonním čísle. Oba údaje naleznete v patičce této stránky.

Co dělat po přistání v Madridu

Stejně jako jiná velká evropská a světová letiště nabízí i Barajas několik možností, jak se dostat do metropole, Do centra Madridu, ležícího asi 15 km jihozápadně od vzdušného přístavu, se pohodlně dostanete příměstským vlakem Cercenías, který vyjíždí z terminálu 4 a směřuje na nádraží Atocha a Chamartín, autobusové nádraží Príncipe Pío nebo do obchodní čtvrti na severu města Nuevos Ministerios. Spoj opouští letiště třikrát za hodinu od šesté hodiny ranní do 23.30 a jednosměrná jízdenka vás vyjde na 2,60 eur.

Všechny terminály spojuje s Madridem linka metra 8. Stejně jako příměstský vlak vás doveze na stanici Nuevos Ministerios. Odtud se můžete jinými linkami dopravit do dalších stanic podzemní dráhy. Metro jezdí z letiště čtyřikrát za hodinu, a to od 6:00 do 1:30. Na jednotlivé jízdné si připravte 4,50 až 6 eur.

Další možností, jak dorazit do centra Madridu, představují autobusy místní hromadné dopravy. Linka 101, jezdící pouze od terminálů 1, 2 a 3, vás dopraví na okraj města do přestupního uzlu Canillejas, kdežto autobusová linka 200 spojuje všechny terminály s důležitým přestupním bodem Avenida América. Expresní linka 203, která jako jediná funguje celodenně, převáží cestující ze všech terminálů na již zmiňované nádraží Atocha.

Letiště ve Valencii

Do centra jede z letiště ve Valencii metro.

Populární kombinace letů do Španělska

TIP

Pro aktuální ceny letenek pro celou zemi, klikněte na odkaz do letenkátoru na letenky z Prahy do Španělska na všechna dostupná letiště nebo letenky z Vídně do Španělska na všechna dostupná letiště.

Co dál vědět o Španělsku

Už máte letenku do Španělska? Přečtěte si průvodce o Španělsku.

Otevřít průvodce

Top letenky do Španělska