Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Odlet

Cestující

2

Luxusní Monako

Slovinsko – to je moře a nedotčená krajina

Od: #flymeto   |   3. dubna 2016

Slovinsko vám nabídne nedotčenou přírodu a úžasně prožitou dovolenou. Naleznete zde zeleň a nádhernou přírodu i moře. Tento malý stát nabízí stále lepší služby a tak vám nic nebrání zde strávit příjemných několik dní či týdnů.

Letecky do Slovinska

Do Slovinska můžete vyrazit nejen po vlastní ose, ale také letecky. Z Prahy zde létá pravidelný přímý spoj a doba letu trvá zhruba 65 minut. Po samotném Slovinsku pak můžete cestovat místní vlakovou a autobusovou dopravou v moderních spojích.

Slovinská riviéra

Pobřeží o délce asi 50 km skrývá nádherná přímořská městečka dýchající atmosférou staré Itálie. V minulosti byla tato městečka v držení Benátčanů a historie je zde znát. Navštívit můžete městečka Pirana, Koper nebo Izolu.

Tertský záliv nabízí klimatické lázně a poklidné městečko, kde naleznete řadu útulných kaváren, večerní zábavy i kasína. Po celém pobřeží naleznete písčité pláže. Městečko Piran se často přirovnává k Benátkám a jeho dominantou je kostel nebo malebné náměstí Piazza Tartini. Poloostrov chrání hradební opevnění. Hradby jsou zpřístupněny za poplatek a získáte z nich nádherný výhled na Terst, Terstský záliv i italskou pevninu.

Za návštěvu stojí Bledské jezero, které Slovinci berou za svůj symbol. Uprostřed ostrova stojí malý kostelíček, ke kterému vás doveze převozník. Jezero nabízí koupání, projížďky na loďkách nebo rybolov. Nad jezerem se tyčí hrad, ke kterému se můžete rovněž vydat. Nedaleko Bledského jezera leží národní park Triglav, jehož součástí je rovněž jezero Bohinjské. Najdete zde mnoho vzácné fauny a flory včetně orla skalního a medvědů.

Slovinsko stojí za návštěvu po celý rok. Naleznete zde mnoho památek ze seznamu UNESCO, můžete zde strávit dovolenou u moře nebo naopak aktivní dovolenou na horách. Na cestu vám stačí pouze pas. Úředním jazykem je slovinština a italština. Nezapomeňte si včas rezervovat . Za ten výlet vám rozhodně stojí.

Letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.


comments powered by Disqus

Tagy

žádné tagy

Kategorie