Letenky

Odkud

PRG (PRG)   VIE (VIE)

Kam

Ljubljana (LJU)

Odlet

Cestující

2

Odpočiňte si a relaxujte v nejlepších lázních Slovinska

Od: #flymeto   |   19. prosince 2015

Pojďte se s námi podívat, které termály patří mezi ty nejoblíbenější v Slovinksku.

Lázně Moravske Toplice u městečka Murska Sobota se pyšní horkými prameny dosahující 72°C, které byly objeveny v 50. letech náhodou při pokusných vrtech při hledání ropy. Nabídkou těchto lázní jsou dlouhé řady léčebných terapií, služeb a doprovodných programů. Uzavřený lázeňský komplex zahrnuje 22 vnitřních i venkovních bazénů s celkovou vodní plochou 5 000 m2. Zdejší raritou je tzv. “černá termální voda”, která je vysoce koncentrovaná, kalná, slaná a lehce zapáchá naftou.

Lázně Lendava patří mezi nejnovější lázeňská zařízení ležící v těsné blízkosti maďarských hranic na severovýchodě Slovinska. Léčivé minerální prameny s vysokým obsahem parafínu je ideální k léčbě revmatických onemocnění, následků popálenin, kožních problémů, gynekologických onemocnění, pooperačních stavů a onemocnění nervového systému. Návštěvníkům je k dispozici termální koupaliště s několika bazény o teplotě vody 28-38°C, vodní atrakce, wellness centrum a další moderní služby jsou samozřejmostí.

Za zmínku stojí i lázně Ptuj. Samo stejnojmenné město Ptuj je jedno z nejstarších měst Slovinska. V římských dobách bývalo toto město regionálním centrem a dodnes si zachovalo nádherný historický vzhled.

Zdejší lázně proslavila termální uhličitá voda o příjemné teplotě 39-54°C, která vyvěrá z hloubky 1 050 až 1 590 metrů. Má blahodárné účinky na pohybové ústrojí, léčbu neurologických onemocnění a na rehabilitaci revmatických a degenerativních onemocnění. Velkou atrakcí je termální park, kde najdete 7 venkovních a 6 vnitřních bazénů.

Letenky levně do Slovinska zakoupíte online z pohodlí domova, prožijte skvělou dovolenou, kde si příjemně odpočinete a načerpáte nové síly.


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie