Výhody registrace u Flymeto
  1. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  2. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
  3. Umíme se o vás během cesty postarat.
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Prodávejte vlastní zájezdy
 500 milionů letů do 10s
 Pohodlné hledání
 Sdílejte nabídky s přáteli
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Slovinské město draka Lublaň stojí za návštěvu

Za pouhou jednu hodinu doletíte z Prahy do Slovinského hlavního města Lubljana. Díky jejímu symbolu drakovi se jí přezdívá město draka. Žije zde přes 300 000 obyvatel. Nachází se zde velmi malé historické jádro. Samotné jádro se na začátku 20. století muselo vybudovat znovu kvůli zemětřesení z roku 1895.

Jedny z prvních kroků v Lublani vás dovedou na náměstí Prešernov trg. Pojmenovali ho po největším romantickém básnikovi Franci Prešernovi. Uprostřed náměstí stojí jeho socha. Je natočena pohledem na protější dům, kde je busta jeho nešťastné lásky.

Z náměstí se dostanete na Trojmostí přes řeku Lubljanicu. Vede do staré části města. Městu vévodí kopec s hradem, kde je nádherná vyhlídka na Alpy. Ve staré části města najdete řadu kaváren, galerií a restaurací.

Lublaň je univerzitní město. Je to poznat zejména o víkendech. Když studenti odjedou domů, město je liduprázdné. Navštívit můžete místní tržnici, kde nakoupíte čerstvé pečivo, maso i zeleninu. Navštívit můžete i Napoleonův pomník. Nikde jinde v Evropě jeho pomník nenajdete mimo území Francie. Naproti pomníku je Plesnikova univerzitní knihovna. Odpočinout si můžete v Parku Tivoli.

Dalším městem, které stojí ve Slovinsku za návštěvu je Maribor. Zde žije okolo 120 000 obyvatel a je rovněž městem univerzitním. Ze severu je město obklopeno vinicemi a kopce Pohorje. Tyto dvě města se dají srovnat s Prahou a Brnem.

Z památek lze ve Slovinsku navštívit Slovinské Korutany, kde najdete muzeum, Slovenj Gradec – zde můžete navštívit středověké město, muzeum a výtvarnou galerii, historické město Ptuj, přístav Koper. V oblasti Primorska naleznete přístav a slovinský kras. Není však zde vhodné místo na koupání. Slovinci spíše přejíždějí do Chorvatska. Z dalších památek je vhodné si prohlédnout zmíněný slovinský kras, postojnskou jeskyni nebo predjansky grad či skocjanské jeskyně.Tagy

žádné tagy

Kategorie