Výhody registrace u Flymeto
 1. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
 2. Umíme se o vás během cesty postarat.
 3. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
 Pohodlné hledání
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Mluvíme vaším jazykem
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Prodávejte vlastní zájezdy
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

(ZHA)

Seychely – ráj na zemi
Afrika · Seychely
11. listopadu 2021 3 min čtení
Číst více..
Blíží se doba adventu a adventních trhů
Vydejte se na adventní trhy do historického Erfurtu, hlavního města spolkové země Durynsko. Náročné shánění dárků pro vaše nejbližší proměňte v milou zábavu, Erfurt je totiž nejpůvabnější německé město, kde zapomenete na stres. Přátelská atmosféra zde panuje po celý rok, avšak ve vánočním čase dvojnásobně. V rámci nákupů si město prohlédněte, bohatá historie a cenné památky, biskupství i významné instituce jakou je i univerzita založena ve 14.stol., kde studoval i Martin Luther, jsou velmi zajímavé.
3. listopadu 2015 2 min čtení
Číst více..

Skleněný most nad snovou krajinou z Avatara

Udělejte krok do prázdna. A další. Adrenalin zostří vaše smysly. Vnímejte. Sebe. Výšku. Hloubku. Téměř nepostřehnutelné vibrace nejdelšího a nejvyššího skleněného mostu na světě. Most hrdinů nebo také “Most odvážného muže” se klene mezi vrcholky hor Kamenného Buddhy v Číně. Izraelský architekt Haim Dotan ho navrhl tak, aby působil ve vzduchu subtilně jako nitka babího léta, nerušil harmonii a při pohledu zespodu Velkého kaňonu nezakrýval nebe. “Bílý most ztrácející se oblacích” proto nechal v roce 2016 postavit ze skla. Pro svůj mistrovský kousek si vybral opravdu působivou scénu. Národní lesní park Zhangjiajie v čínské provincii Hunan.

V závratné říši Avatara

Jde o rozlehlou fantaskní krajinu, ve které se až do výšky 400 metrů dere jedna vysoká pískovcová věž vedle druhé. Číňané těmto věžím přezdívají Nebeské sloupy. Jejich vrcholky a římsy se zelenají exotickými stromy a rostlinami. Mlžné páry, které ze subtropických lesů stoupají, vytvářejí iluzi, že se skalní útvary vzepřely gravitaci, utrhly se a jen tak si plují vzduchem. Něco vám to připomíná? Aby ne. Právě toho je předobraz přírody na měsíci Pandora, kde se odehrává děj filmu Avatar.

Evropa - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - | istockphoto.com
Flymeto - AaronChoi | istockphoto.com
Flymeto - efired | istockphoto.com
Flymeto - auleit | istockphoto.com
Proč vycestovat do Asie s námi?
 1. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
 2. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
 3. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
 1.5 milionů hotelů do 10s Sdílejte nabídky s přáteli Tvořte svoje itineráře

Pokud dostanete chuť se proletět, i to jde. Odvážlivci skáčou z mostu bungee jumping nebo prolétávají mezi rozeklanými útvary po zip-linigu. Takže nevadí, že tu létající draci Ikranové chybí – navíc o množství jiných, neméně podivuhodných tvorů tu přece není nouze. Žijí tu např. velemloci čínští i šupinatí luskouni, kteří umějí svinout tělo do tak pevného klubíčka, že ho nenarovná ani největší silák. Kromě Jamese Camerona inspirují zdejší bizarní útvary, průzračné potoky a krasové jeskyně po staletí i čínské básníky a výtvarníky.

Evropa - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - Oktay Ortakcioglu | istockphoto.com
Flymeto - Oktay Ortakcioglu | istockphoto.com
Proč vycestovat do Asie s námi?
 1. Umíme se o vás během cesty postarat.
 2. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
 3. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
 Pohodlné hledání Mluvíme vaším jazykem Tvořte svoje itineráře

Za výhled a selfíčka se platí “mostné”

Most je dlouhý 430, široký 6 a vysoký 360 metrů. Pokud netrpíte závratí, bát byste se na měli pouze dlouhých front a spousty lidí. O svoji bezpečnost mít strach nemusíte – od úctyhodné hloubky vás dělí tři vrstvy superpevného skla. O jeho nerozbitnosti se přesvědčte na youtube videích, kde do jednotlivých tabulí mostu mlátí obří kladiva a projíždějí se po nich těžká auta. Zátěžové testy odhalily, že se po mostě smí najednou procházet a fotit až 600 osob, přičemž denně si ho může dohromady vyzkoušet maximálně 8000 návštěvníků.

Kapacita je tu regulovaná prostřednictvím vstupenek a otevírací doby. Atrakce je v provozu denně od 8 do 17 h, ale jen při hezkém počasí. Ideální čas na návštěvu připadá na září a říjen nebo duben a květen. Za vstup do vyhlídkového prostoru dáte něco kolem 120 juanů (cca 400 Kč), samotná návštěva mostu stojí 160 juanů (cca 530 Kč). Rezervaci si zajistěte alespoň 10 dní předem a nejlépe přes cestovní agenturu, protože ta má přednost při vyřizování objednávek. Na místě si totiž vstupenku nepořídíte. Připravte se také na to, že batohy a tašky necháte hezky na zemi, na most vás vpustí pouze s telefonem, foťákem a peněženkou.

Evropa - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - Oktay Ortakcioglu | istockphoto.com
Flymeto - Oktay Ortakcioglu | istockphoto.com
Proč vycestovat do Asie s námi?
 1. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
 2. Generátor nejlevnějších letenek.
 3. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
 Tvořte svoje itineráře Prodávejte vlastní zájezdy 500 milionů letů do 10s

Zázraky, nad kterými se tají dech

Pokud se do na most vydáte, vyhraďte si na prozkoumání Zhangjiajie National Forest Parku několik dní a vytvořte si plán všeho, co chcete vidět. Mezi místní highlity se řadí bezesporu nejdelší výtah Sta obrů, který překoná převýšení 335 m za 2 minuty. Přestože rezervace patří mezi hojně navštěvované turistické cíle, dá se tu pohodlně vyhnout frontám. Pokud zvolíte alternativní stezky, můžete se radovat z pohádkových scenérií zcela nerušeně.

Evropa - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - | istockphoto.com
Flymeto - sihasakprachum | istockphoto.com
Flymeto - efired | istockphoto.com
Flymeto - superjoseph | istockphoto.com
Proč vycestovat do Asie s námi?
 1. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
 2. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
 3. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
 Prodávejte vlastní zájezdy Mluvíme vaším jazykem Pohodlné hledání

Asiaté si na pěší turistiku moc nepotrpí – dají přednost chůzi v davu a několika rychlým selfíčkům na nejfrekventovanějších vyhlídkách. S těmi skleněnými se tu za poslední roky přímo roztrhl pytel. Pokud učarovaly i vám, vypravte se třeba do 85 kilometrů vzdálených hor Tianmen, kde se vinou dlouhé průhledné chodníky vysoko, přímo kolem skalních stěn, a turisté po nich chodí ve speciálních návlecích. Kromě nejdelší lanovky tu jezdí i autobusy. Jeden vás např. vyveze 99 serpentinami ke 999 “Schodům do nebe”.Související články

Tagy

Kategorie