Severní Amerika je třetím největším kontinentem na světě a je domovem Mexika, Kanady a Spojených států. Existuje mnoho možností, které můžete vyzkoušet na výletě v Severní Americe - vyražte na sjezdovky v Kanadě, projděte se po kalifornském pobřeží, či po Mexiku, potápějte se u pobřeží Floridy a prozkoumejte ostrovy Karibiku.

Průvodce po Kubě
Kuba se nachází ve Střední Americe a je to největší ostrov ze souostroví Velké Antily. Je to jeden z posledních států světa který je ovládán totalitním režimem. Néjen proto patří Kuba k nejoblíbenějším zimním exotickým destinacím a láká své návštěvníky svou historií, přírodou a kulturou. Jen zde můžete vidět funkční automobily z 50ti let, které jezdí po poloprázdných a zanedbaných cestách, užívat si s koktejlem a doutníkem v ruce na krásných písčitých plážích a po večerech poslouchat krásnou kubánskou hudbu a zatančit si salsu.
Číst více..
Průvodce po Kanadě
Kanada je největší země na západní polokouli a druhá největší země na světě po Rusku. Země je rozdělena na deset provincií a tři území a je domovem více než 37 milionů lidí. Tato obrovská země na severoamerickém kontinentu má množství superlativů, které se vám pokusíme přiblížit. Základní informace o Kanadě Turistické vízum Před odjezdem je nutné zajistit si povinnou registraci ETA více informací Podzim Koncem září můžete obdivovat velkolepé barvy lesů javorů a dalších druhů stromů více o počasí Kanadský dolar Kurz se pohybuje okolo 18 Kč za 1 CAD více informací Letenky od 11000 Kč Cena letenky z Prahy více informací Proč jet do Kanady Kanada je jednou z těch zemí, která přitahuje všechny ty správné lidi ze správných důvodů.
Číst více..
Průvodce po Spojených Státech
Spojené státy americké, zkráceně také Spojené státy, jsou demokratická federativní prezidentská republika v Severní Americe, rozkládající se mezi Atlantským oceánem na východě a Tichým oceánem na západě. Na severu sousedí s Kanadou a na jihu s Mexikem. Díky státu Aljaška sahá území Spojených států amerických i k břehům Severního ledového oceánu. USA zahrnuje také některé tichomořské ostrovy, například Havaj. Spojené státy se skládají z 50 států a jednoho federálního území s hlavním městem a sídlem prezidenta (Washington District of Columbia), šesti závislých území (Portoriko, Severní Mariany, Guam, Americké Panenské ostrovy, Americká Samoa a atol Palmyra) a deseti malých ostrovů či útesů.
Číst více..