Severní Amerika je třetím největším kontinentem na světě a je domovem Mexika, Kanady a Spojených států. Existuje mnoho možností, které můžete vyzkoušet na výletě v Severní Americe - vyražte na sjezdovky v Kanadě, projděte se po kalifornském pobřeží, či po Mexiku, potápějte se u pobřeží Floridy a prozkoumejte ostrovy Karibiku.

Průvodce po Kubě
Kuba se nachází ve Střední Americe a je to největší ostrov ze souostroví Velké Antily. Je to jeden z posledních států světa který je ovládán totalitním režimem. Néjen proto patří Kuba k nejoblíbenějším zimním exotickým destinacím a láká své návštěvníky svou historií, přírodou a kulturou. Jen zde můžete vidět funkční automobily z 50ti let, které jezdí po poloprázdných a zanedbaných cestách, užívat si s koktejlem a doutníkem v ruce na krásných písčitých plážích a po večerech poslouchat krásnou kubánskou hudbu a zatančit si salsu.
10. října 2020
Číst více..
Průvodce po Kanadě
Kanada je největší země na západní polokouli a druhá největší země na světě po Rusku. Země je rozdělena na deset provincií a tři území a je domovem více než 37 milionů lidí. Tato obrovská země na severoamerickém kontinentu má množství superlativů, které se vám pokusíme přiblížit. Základní informace o Kanadě Turistické vízum Před odjezdem je nutné zajistit si povinnou registraci ETA více informací Podzim Koncem září můžete obdivovat velkolepé barvy lesů javorů a dalších druhů stromů více o počasí Kanadský dolar Kurz se pohybuje okolo 18 Kč za 1 CAD více informací Letenky od 11000 Kč Cena letenky z Prahy více informací Proč jet do Kanady Kanada je jednou z těch zemí, která přitahuje všechny ty správné lidi ze správných důvodů.
10. srpna 2020
Číst více..
Průvodce po Spojených Státech
Spojené státy americké, zkráceně také Spojené státy, jsou demokratická federativní prezidentská republika v Severní Americe, rozkládající se mezi Atlantským oceánem na východě a Tichým oceánem na západě. Na severu sousedí s Kanadou a na jihu s Mexikem. Díky státu Aljaška sahá území Spojených států amerických i k břehům Severního ledového oceánu. USA zahrnuje také některé tichomořské ostrovy, například Havaj. Spojené státy se skládají z 50 států a jednoho federálního území s hlavním městem a sídlem prezidenta (Washington District of Columbia), šesti závislých území (Portoriko, Severní Mariany, Guam, Americké Panenské ostrovy, Americká Samoa a atol Palmyra) a deseti malých ostrovů či útesů.
9. srpna 2020
Číst více..