Výhody registrace u Flymeto
  1. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  2. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
  3. Silný zákaznický servis.
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Tvořte svoje itineráře
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Pohodlné hledání
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Ženeva (GVA)

Sbalte si mačky a teplý spacák! Na váš výstup čeká bolivijská šestitisícovka

Pokud toužíte zdolat zasněženou masívní krásku bez expedice a nutnosti stavět výškové tábory, pak se vydejte na Nevado Sajama, která se tyčí do nádherných výšin, dosahuje úctyhodných 6542 m n.m.

V pustině mezi La Paz a Oruro leží městečko Patacamaya, odsud denně vyjíždí minibus do vesnice Sajama, kde pod vyhaslou sopkou je stejnojmenný národní park. Odsud máte také možnost spatřit bílý vrcholek, kde je váš vytyčený cíl. Základní tábor leží asi ve 4800 m n.m.

K vrcholu je cesta dlouhá, proto vyrazte již v brzkých ranních hodinách, přesto, že výstup není snadný, nádherný výhled na vycházející slunce vám bude sladkou odměnou.

Zajímavé sněhové útvary se nazývají kajícníci, které se tvoří v jihoamerických horách. Přestávku k nazutí maček pod nejprudším úsekem výstupu využijte také k focení jedinečného východu slunce, ze stínu Sajamy vystoupí dva nádherné kužely na bolivijsko-chilské hranici - Pomerape a Parinacota.

Kromě neskutečného zážitku ze zdolání tak vysokého vrcholu, stojí za návštěvu i již zmíněný národní park.

V okolí Sajamy je díky sopečné činnosti i několik termálních koupališť, znichž jsou některá veřejně přístupná. A v místní restauraci si rozhodně pochutnejte na steaku z alpaky, který je zde vyhlášenou lahůdkou.

zakoupíte u nás za nejlepší ceny, navíc si je můžete rezervovat i z pohodlí domova a těšit se na dovolenou zcela jiného rázu.Související články

Tagy

Kategorie