Výhody registrace u Flymeto
  1. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
  2. Umíme se o vás během cesty postarat.
  3. Generátor nejlevnějších letenek.
 500 milionů letů do 10s
 Sdílejte nabídky s přáteli
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Pohodlné hledání
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Sydney (SYD)

Růžové jezero Hilier v Austrálii musíte vidět!

Australské jezero Hilier je jednou ze zvláštností světa. Proč je růžové? Může za to řasa či nějaké bakterie? Jezero bylo objeveno v 19.století mořeplavcem Matthewem Flindersem.

Podivné jezero

Dodnes vědci se stoprocentní určitostí nevědí, co způsobuje nezvyklou růžovou barvu tohoto jezera. V padesátých letech přišli s teorií, že za to může řasa Dunaliella salina, která vypouští červené barvivo. Samotná řasa je zdraví prospěšná, má antioxidační účinky. Časem byla tato teorie vyvrácena. S jistotou však můžeme říci, že se v tomto jezeře nedá utopit. Jezero není příliš hluboké, můžete se v něm klidně projít nebo si do něj lehnout.

=====

Další zajímavosti Austrálie=====

Austrálie je zemí vskutku bohatou na zajímavosti a nevídané přírodní úkazy. Jedním z lákadlem pro turisty je magická několik stovek milionů let stará skála Uluru, která je dlouhá 3,6 m. Známe ji také pod názvem Ayers Rock. Lákat vás bude největší korálový systém na světě nebo Sydney.

Západ Austrálie není příliš vyhledávaným turisty, nicméně za návštěvu zcela jistě stojí. Můžete zde spatřit nádherné vodopády, rokle parku Karinji nebo jeden z největších diamantových dolů na světě. Projet se mohou turisté na velbloudech u Roebuck Bay i pozorovat delfíny a velryby v Shark Bay.

Jedinečným úkazem je Velký bariérový útes, na kterém se rozkládají kilometry pláží. Rovněž můžete navštívit největší píseční ostrov Fraser Island. už na vás čekají. Podívat se můžete na klokany, spatřit medvídka koalu, ptakopyska či ježuru na vlastní oči chce prostě každý. Víte o tom, že se v restauracích servíruje běžně klokaní maso? Touto šestou nejrozlehlejší zemi planety budete nadšeni pokaždé, kdy se zde vrátíte.Související články

Kategorie