Pokud máte rádi cestování a výzvy, tak je Rusko pro vás tou správnou volbou. Největší země světa skrývá mnoho míst, které stojí za to vidět.Rusko nepatří na žebříček top navštěvovaných destinací, ale najdou se tací, které Rusko láká a aby jste správně pochopili rusy, musíte Rusko zažít. Rusko má co nabídnout a letenky lze sehnat do jednotlivých koutů Ruska přímým spojem z Prahy za pár tisíc a dále se podívat vnitrostátními lety do jiného koutu Ruska. O Rusku se také říká, že to je “Země neomezených možností” vzhledem k nedotknutelné přírodě, dávné historii, kultuře či sportovního vyžití.

Než začnete nakupovat letenky

Než začneme kupovat letenky do Ruska, je potřeba si promyslet kam do Ruska chceme a kolik času a peněz chce investovat. A také pozor na vízum.

Podrobné informace o vízech do Ruska

Kolik stojí letenka do Ruska

Do Ruska seženete letenky v průměru za 5.000 Kč se zpáteční cestou. Lze sehnat i levněji a proto doporučujeme hlídat si ceny letenek. S hlídám ceny letenek Vám může pomoci náš hlídací pes FELIX, kterého si můžete na našem webu nastavit.

Ceny letenek do Moskvy

Graf popisuje minimální nalezené ceny letenek do Moskvy a jejich vývoj dle týdnů. Další údaje na grafu ukazují průměrné denní a noční teploty a úhrn srážek, jsou-li data k dispozici. Prokliknutím na jednotlivé sloupce v grafu získáte podrobnější aktuální údaje z vyhledávače.

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Moskva v CZK

Kdy kupovat letenku do Ruska

Letenku do Ruska doporučujeme shánět 2-4 měsíce před plánovaným odletem. Samozřejmě čím dříve, tím lépe.

Nejlepší den pro odlet do Ruska

Ceny letenek s odletem o víkendu nebo v pátek se nemění v porovnání s ostatními dny. Ceny jsou téměř stejné. Cenový rozdíl může být v tarifu letenky nebo v zavazadlu, zda je odbavené zahrnuté v ceně. Vhodný den pro let do Ruska, bude ten váš.

FAQ pro nákup letenek do Ruska

Pár nejčastějších otázek a odpovědí, co se týká letenek do Ruska si zodpovíme níže. V případě, že budete mít nějaký další dotaz, neváhejte nás kontaktovat buď prostřednictvím online chatu nebo přes email service@flymeto.com

Jaké letecké společnosti létají do Ruska?

Do Ruska z Prahy létají aerolinie Aeroflot, ČSA, Smartwing, Ural Airlines, Air Serbia, Alitalia nebo například AirBaltic.

Jak dlouho trvá let do Ruska?

Let do Ruska trvá přibližně 2-3 hodiny, záleží však kam do Ruska letíme

Kde koupit letenky do Ruska?

Letenky do Ruska pohodlně vyhledejte na našem vyhledávači. K hlídání těch nejlepších cen vám pomůže náš hlídací pes, kterého si lze nastavit dle vlastních požadovaných preferencí. V případě, že si nebudete s nákupem a vyhledáváním jisti, kdykoliv se můžete obrátit na náš zákaznický servis prostřednictvím online chatu nebo emailu service@flymeto.com

Koupit letenky z Prahy do Ruska na všechna dostupná letiště lze u nás.

Proč koupit letenku u nás?

  1. Garance nejlevnějšího nákupu.

  2. Umíme se o vás během cesty postarat.

  3. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.

Co dělat po přistání v Rusku

Vzhledem k pověsti ruské bezpečnosti doporučujeme držet se ve skupinkách nebo v páru a věci je potřeba si hlídat. Ano, na frekventovaných místech, které mají zloději vytipované, rádi okrádají turisty. Z ruského letiště, kdy se potřebujete dostat do centra, tak můžete využít zpravidla jednu ze tří možností a těmi jsou taxi, vlaky nebo autobusy. Z hlavního města se dostanete do centra nejrychleji vlakem tak zvaným aeroexpress.

Co dělat po přistání v Moskvě

Po přistání v Moskvě je potřeba se dopravit do centra. Moskva má celkem 3 mezinárodní letiště.

Pro cestu z letiště do centra a zpět máte tři možnosti: taxi, vlak nebo autobus:

Taxi je obecně nejpohodlnější, ale také nejdražší možnou volbou.

Vlak, nesoucí název Aeroexpress, je obecně nejrychlejší volbou, záleží však, kam se chcete dopravit. Z vlaku máte možnost přestoupit na metro.

Cesta autobusem do centra je nejlevnější.

Co dělat po přistání v Petrohradu

Po přistání letadla a opuštění letištní zóny se zpravidla člověk potřebuje dostat do centra.

Do centra se dostaneme z letiště pomocí autobusem nebo maršrutkou (taxi s pevně danou trasou). Všechny linky jezdí na stanici metra Moskovskaya a cesta do centra vám zabere 45-50 minut. Jízdenku na autobus a na metro je potřeba zakoupit zvlášť. Na autobus lze zakoupit u řidiče a na metro přímo na stanici.

Proč jet do Ruska

Často češi říkají, to je “zima jak v Rusku”. Toto rčení není tak zcela pravdou. V Rusku je krásně a neznamená to, že tam jenom mrzne. Lze zde strávit i krásnou dovolenou. Přesto, že jsou ruské zimy na drtivé většině území kruté, léta bývají teplá a na jihu západosibiřské roviny a mezi Černým a Kaspickým mořem mohou být i velmi horká. Rusko nám nabízí pohostinný venkov, specifickou architekturu, fascinující přírodu a také vynikající gastronomii.

Populární kombinace letů do Ruska

TIP

Pro aktuální ceny letenek pro celou zemi, klikněte na odkaz do letenkátoru na letenky z Prahy do Ruska na všechna dostupná letiště nebo letenky z Vídně do Ruska na všechna dostupná letiště.

Co dál vědět o Rusku

Už máte letenku do Ruska? Přečtěte si průvodce o Rusku.

Otevřít průvodce

Top letenky do Ruska