Letenky

Odkud

PRG (PRG)   VIE (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Odlet

Cestující

2

Rüdesheim ozdobou na Rýnu

Od: #flymeto   |   19. listopadu 2015

Vysoké skalní útesy a stráně vinnou révou porostlé, mohutná řeka, hrady a strážní věže rozeseté po okolních kopcích střeží celé tohle nádherné historické město. Není divu, že Rüdesheim odnepaměti lákalo básníky a okouzlovalo poutníky.

Uličky s hrázděnými domy a útulnými restauracemi lákají k posezení. Zavítejte i do bývalého šlechtického sídla Brömserhof ze 13. stol., ve kterém se nyní nachází muzeum hudebních nástrojů. Ohromující gigantické flašinety a orchestriony jsou mnohdy tak velké, že zaberou takřka celou místnost.

Z města Rüdesheim vede lanovka k obrovskému památníku Neiderwald-Denkmal, kterému dominuje vysoká socha Germanie stojící na 25 m vysokém podstavci

Od tohoto památníku se vám naskytne překrásný výhled na panorama řeky Rýn.

Udělejte si výlet k nedalekému benediktinskému klášteru Maria Laach u jezera Laacher See v sopečném pohoří Eifel. Klášter byl založen v roce 1090 a o 100 let později byl k němu přistavěn kostel v románském slohu.

Není však krásnějšího pohledu na Rýn a jeho impozantní krajinu, než z paluby lodi. Výletní parníky nabízí zážitek téměř srovnatelný s plavbou po norských Fjordech. Nenechte si ujít ani 30 km dlouhou nejznámější část Rýna se slavnou skálou Loreley, vinicemi na svazích po obou stranách řeky a největší koncentrací hradů na světě.

Večery zakončete posezením nad sklenkou výborného místního vína.

Poznávací dovolená je prima dovolená, a pokud ji strávíte v historií protkaném městečku, kde na vás romantika dýchne z každého zákoutí, okamžitě si ji zamilujete.

Plavba výletním parníkem může být také skvělou příležitostí, jak potěšit své blízké.

do Kolína nad Rýnem zakoupíte pouze u nás, rezervujte včas a ušetřete mnohem více peněz!


comments powered by Disqus

Tagy

žádné tagy

Kategorie