Výhody registrace u Flymeto
  1. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  2. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
  3. Garance nejlevnějšího nákupu.
 Pohodlné hledání
 Mluvíme vaším jazykem
 Tvořte svoje itineráře
 1.5 milionů hotelů do 10s
 500 milionů letů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Rüdesheim ozdobou na Rýnu

Vysoké skalní útesy a stráně vinnou révou porostlé, mohutná řeka, hrady a strážní věže rozeseté po okolních kopcích střeží celé tohle nádherné historické město. Není divu, že Rüdesheim odnepaměti lákalo básníky a okouzlovalo poutníky.

Uličky s hrázděnými domy a útulnými restauracemi lákají k posezení. Zavítejte i do bývalého šlechtického sídla Brömserhof ze 13. stol., ve kterém se nyní nachází muzeum hudebních nástrojů. Ohromující gigantické flašinety a orchestriony jsou mnohdy tak velké, že zaberou takřka celou místnost.

Z města Rüdesheim vede lanovka k obrovskému památníku Neiderwald-Denkmal, kterému dominuje vysoká socha Germanie stojící na 25 m vysokém podstavci

Od tohoto památníku se vám naskytne překrásný výhled na panorama řeky Rýn.

Udělejte si výlet k nedalekému benediktinskému klášteru Maria Laach u jezera Laacher See v sopečném pohoří Eifel. Klášter byl založen v roce 1090 a o 100 let později byl k němu přistavěn kostel v románském slohu.

Není však krásnějšího pohledu na Rýn a jeho impozantní krajinu, než z paluby lodi. Výletní parníky nabízí zážitek téměř srovnatelný s plavbou po norských Fjordech. Nenechte si ujít ani 30 km dlouhou nejznámější část Rýna se slavnou skálou Loreley, vinicemi na svazích po obou stranách řeky a největší koncentrací hradů na světě.

Večery zakončete posezením nad sklenkou výborného místního vína.

Poznávací dovolená je prima dovolená, a pokud ji strávíte v historií protkaném městečku, kde na vás romantika dýchne z každého zákoutí, okamžitě si ji zamilujete.

Plavba výletním parníkem může být také skvělou příležitostí, jak potěšit své blízké.

do Kolína nad Rýnem zakoupíte pouze u nás, rezervujte včas a ušetřete mnohem více peněz!Tagy

žádné tagy

Kategorie