Výhody registrace u Flymeto
  1. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  2. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
  3. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
 1.5 milionů hotelů do 10s
 500 milionů letů do 10s
 Pohodlné hledání
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Prodávejte vlastní zájezdy
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Punta Cana (PUJ)

Objevte Rodrigues!
Objevte Rodrigues!
Afrika · Mauricius
11. prosince 2015 3 min čtení
Číst více..

Relaxujte na jedné z nejhezčích pláží na ostrově Samaná

Nejkrásnější oblastí Dominikánské republiky je bezkonkurenčně poloostrov Samaná na severním pobřeží ostrova. Tato část Dominikánské republiky není příliš ovlivněná turismem, proto se sem vydávají především turisté, kteří nevyhledávají velké luxusní resorty a rádi poznají ostrov a jeho přírodní krásy. Samaná je totiž bohatý na krásné přírodní pláže.

Podnebí a počasí v Dominikánské republice

Dominikánská republika se nachází v subtropickém pásmu. Teploty jsou zde tedy skoro stejné v průběhu celého roku. Průměrná denní teplota se celoročně pohybuje okolo 29°C, průměrná teplota moře okolo 26°C. Rozdíl je zde pouze v množství srážek, kdy od května do konce října přichází období dešťů. Jedná se o každodenní krátké intenzívní lijáky, které způsobují extrémní vlhkost vzduchu. Od srpna do listopadu v této oblasti dochází k častým výskytům hurikánů, proto je nejvhodnější období pro návštěvu Dominikánské republiky od listopadu do dubna.

Letenky do Dominikánské republiky a koronavirus

Ke vstupu na území Dominikánské republiky budete potřebovat cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po návratu z dovolené. Žádné vízum není vyžadováno a není třeba předkládat test na Covid-19. Po příletu však můžete být namátkově testováni. Před cestou tam i zpět je nutné vyplnit formulář.

Vzhledem k měnícím se podmínkám doporučujeme cestujícím, aby před cestou kontaktovali Informační centrum pro cesty do zahraničí, tel. 22 41 83 200. Linka je k dispozici ve dnech od pondělí do pátku, od 8 do 16h.

Vydejte se k vodopádu El Limón půlhodinovou procházkou, nebo se sem svezte na koni a budete mít perfektní zážitek na celý život. U malého ranče vám přidělí průvodce, jelikož bez doprovodu je sem vstup zakázán.

Flymeto - Relaxujte na jedné z nejhezčích pláží na ostrově Samaná

Využijte jedinečnou příležitost si pod vodopádem zaplavat, voda je příjemně osvěžující.

Nasedněte do pronajatého auta a projeďte velkou část poloostrova až k pláži Playa Rincón, která je jedna z nejhezčích celém Samaná.

Obrovským lákadlem turistů je menší ostrůvek Cayo Levantado nedaleko městečka Santa Barbara de Samaná, odkud také vyplouvají výletní lodě. Tento ostrůvek je stále více oblíbeným turistickým cílem.

Flymeto - Relaxujte na jedné z nejhezčích pláží na ostrově Samaná

Největším městem poloostrova Samaná je Las Terrenas, je to typické dominikánské město bez dopravních značek s ulicemi plnými chaosu. Určitě navštivte místní pláž Playa Bonita lemovanou palmami a omývanou teplým mořem, jenž vybízí nejen k dlouhým procházkám.

Flymeto - Relaxujte na jedné z nejhezčích pláží na ostrově Samaná

Zajistěte si ubytování v jednoduchých bungalovech, které vám dodají pravou atmosféru všedního života Dominikánské republiky.

Flymeto - Relaxujte na jedné z nejhezčích pláží na ostrově Samaná

Z poloostrova Samaná se vydejte na výlet do národního parku Los Haitises, kde můžete obdivovat vápencové útvary a mangrovníky.

Cestujte do Dominikánské republiky levně, rezervujte si a poznejte spoustu neobjevených míst, která chybí ve vašem cestovatelském itineráři. Prožijte nezapomenutelnou dovolenou na poloostrově Samané. Rezervujte si svou letenku u nás včetně objednání PCR testu za zvýhodněnou cenu 990 Kč a ušetřete spoustu peněz i času.

Často kladené dotazy o dovolené v Dominikánské republice

Kde koupit letenky do Dominikánské republiky?

Nejlepší spojení letecky ze střední Evropy je letenka z Prahy nebo z Vídně, s přestupem v Paříži.

Pro nalezení nejlepšího ideálního letu nás kdykoliv kontaktujte.

Jak dlouho trvá let do Dominikánské republiky?

Let standardně trvá přibližně 11 hodin. V tuto chvílí se díky neobvykle situaci kvůli Covidu může cesta o několik hodin protáhnout.

Potřebuji do Dominikánské republiky vízum?

Občané ČR nepotřebují víza ke vstupu na dobu nepřesahující 120 dní. Pro pobyty nad 30 dní je třeba žádat o prodloužení pobytu (až na 120 dní) na úřadě Dirección General de Migración. Kromě letenky však budete potřebovat i cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po návratu z dovolené.

Proč letět do Dominikánské republiky s námi?

  1. Generátor nejlevnějších letenek.

  2. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.

  3. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.Související články