Výhody registrace u Flymeto
  1. Garance nejlevnějšího nákupu.
  2. Umíme se o vás během cesty postarat.
  3. Silný zákaznický servis.
 500 milionů letů do 10s
 Tvořte svoje itineráře
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Mluvíme vaším jazykem
 Prodávejte vlastní zájezdy
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Curych (ZRH)

Putování po jezerech VIII.

Další z jezer nabízejících krásné a zajímavé scenérie se nachází nedaleko ČR. Bodamské jezero leží na pohraničí Německa, Rakouska a Švýcarska, a mezi českými turisty ještě není tolik známé. Nenechte si proto ujít krásy Bodamského jezera, jež je ideálním místem pro trávení aktivní rodinné dovolené! Především z mnoha možností cyklostezek si zde můžete naplno užít cyklistiku kolem jezera, ale i z pěších výletů budete nadšeni. V létě se během horkých dnů můžete zchladit a odpočinout si na některé z příjemných oblázkových pláží. Vlny a krásně čistá voda v jezeře vám navodí pocit, jako byste byli u moře.

Mezi hlavní turistické cíle v okolí Bodamského jezera patří zejména město Konstanz, Lindau, Friedrichschafen či Bregenz. Největší z měst - Konstanz je nám známé hlavně kvůli Mistru Janu Husovi, který zde byl v 15.stol. upálen. Na jeho památku tu stojí Husův dům s muzeem a s pamětní deskou. Za prohlídku zde stojí rovněž historické centrum s katedrálou a opatství Petershausen.

V Lindau se můžete kochat největším symbolem města, je jím přístav s majákem a sochou bavorského lva, a dochovanými historickými stavbami - místní radnice, Kostel sv. Štěpána a Kostel sv. Petra.

Navštivte ostrov Mainau a Reichenau, jelikož je celkem rovinatý, projeďte si ho na kole. Cestování bude pro vás pohodlné a hlavně nenáročné. Hlavní dominantou ostrova je stejnojmenný klášter.

Ostrov Mainau je soukromým vlastnictvím šlechtické rodiny Bernadottů, která jej udržuje a díky teplému klimatu zde dokonce pěstují exotické květiny a dřeviny. Ostrov je přístupný i široké veřejnosti. Komplex zahrnuje unikátní palácové zahrady, malou ZOO a dětské hřiště. Největším turistickým lákadlem je tzv. motýlárium.

Na bezva dovolenou k jezeru se vydejte spolu s námi, u nás si vyberete nejlevnější letenky a budete cestovat v pohodlí a bezpečí aerolinek Lufthansa.Související články

Tagy

Kategorie