Výhody registrace u Flymeto
  1. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
  2. Generátor nejlevnějších letenek.
  3. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
 500 milionů letů do 10s
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Tvořte svoje itineráře
 Prodávejte vlastní zájezdy
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Denpasar Bali (DPS)

Putování po jezerech VII - nejkrásnější sopečná jezera na světě

Víte, která jezera patří k těm nejpůsobivějším a nejkrásnějším? Vybrali jsme ty nejlepší z nejlepších!

Ijen, jezero kráterového typu vzniklo zaplněním kráteru vodou. Stejnojmenná sopka i jezero najdeme na Jávě v Indonésii. Ijen je nejznámější a také nejkrásnější ze skupiny kráterových jezer, které je součástí. Jeho typická tyrkysová barva však není vhodná ke koupání! Jedná se o jezero plné kyseliny.

Propadnutím vyprázdněné magmatické komory pod tíhou vrchní části zeminy vznikají jezera kalderová. A jedním z nich je jezero Coatepeque v Salvadoru, které je zároveň největší ze salvadorských jezer. V okolí jezera jsou i termální prameny. Coatepeque je zajímavé tím, že uprostřed něj se nachází ostrov Teopan, který původně sloužil Mayům k náboženským účelům. Dnes je jezero bohatě využíváno k provozování vodních sportů. Zde najdete skvělé podmínky pro ideální dovolenou!

Největším sopečným jezerem Japonska je jezero Towada a je turisticky velmi vyhledávaným místem. Nachází se totiž v hornaté a zalesněné části Honšú s horkými prameny, proslulé jedinečnými podzimními výjevy.

Vzniku krásného jezera Mount Katmai předcházela mohutná erupce. Mount Katmai je součástí stejnojmenného aljašského národního parku, kde jednou z největších zajímavostí tohoto parku je okolo dvou tisíc medvědů hnědých, kteří sem pravidelně přicházejí na lov množících se lososů, které jsou pro ně neskutečnou lahůdkou.

Vydejte se s námi opět za putováním po jezerech celého světa, některá vábí k vodním hrátkám, jiná lákají naše fotoaparáty zachytit jejich krásu a jedinečnost. Levné letenky do celého světa zakoupíte jen u nás, každý den máme skvělé nabídky na cestování a k nim

Rezervujte si včas své místo v letadle a vydejte se za dobrodružstvím!Související články

Tagy

Kategorie