Výhody registrace u Flymeto
  1. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
  2. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  3. Silný zákaznický servis.
 500 milionů letů do 10s
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Pohodlné hledání
 Tvořte svoje itineráře
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Denpasar Bali (DPS)

Putování po jezerech VII - nejkrásnější sopečná jezera na světě

Víte, která jezera patří k těm nejpůsobivějším a nejkrásnějším? Vybrali jsme ty nejlepší z nejlepších!

Ijen, jezero kráterového typu vzniklo zaplněním kráteru vodou. Stejnojmenná sopka i jezero najdeme na Jávě v Indonésii. Ijen je nejznámější a také nejkrásnější ze skupiny kráterových jezer, které je součástí. Jeho typická tyrkysová barva však není vhodná ke koupání! Jedná se o jezero plné kyseliny.

Propadnutím vyprázdněné magmatické komory pod tíhou vrchní části zeminy vznikají jezera kalderová. A jedním z nich je jezero Coatepeque v Salvadoru, které je zároveň největší ze salvadorských jezer. V okolí jezera jsou i termální prameny. Coatepeque je zajímavé tím, že uprostřed něj se nachází ostrov Teopan, který původně sloužil Mayům k náboženským účelům. Dnes je jezero bohatě využíváno k provozování vodních sportů. Zde najdete skvělé podmínky pro ideální dovolenou!

Největším sopečným jezerem Japonska je jezero Towada a je turisticky velmi vyhledávaným místem. Nachází se totiž v hornaté a zalesněné části Honšú s horkými prameny, proslulé jedinečnými podzimními výjevy.

Vzniku krásného jezera Mount Katmai předcházela mohutná erupce. Mount Katmai je součástí stejnojmenného aljašského národního parku, kde jednou z největších zajímavostí tohoto parku je okolo dvou tisíc medvědů hnědých, kteří sem pravidelně přicházejí na lov množících se lososů, které jsou pro ně neskutečnou lahůdkou.

Vydejte se s námi opět za putováním po jezerech celého světa, některá vábí k vodním hrátkám, jiná lákají naše fotoaparáty zachytit jejich krásu a jedinečnost. Levné letenky do celého světa zakoupíte jen u nás, každý den máme skvělé nabídky na cestování a k nim

Rezervujte si včas své místo v letadle a vydejte se za dobrodružstvím!Související články

Tagy

Kategorie