Výhody registrace u Flymeto
  1. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
  2. Generátor nejlevnějších letenek.
  3. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
 Sdílejte nabídky s přáteli
 1.5 milionů hotelů do 10s
 500 milionů letů do 10s
 Mluvíme vaším jazykem
 Tvořte svoje itineráře
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

(van)

Putování po jezerech IV. - jezero Van

Naplánujte si pohodovou okružní trasu kolem jezera Van v Turecku. Obrovská vodní plocha je obklopena horskými hřebeny a vyhaslými krátery sopky. Kurdské jezero Van leží na Arménské náhorní plošině.

Za pozornost stojí bílá kočka s jedním okem modrým a druhým okem zlatým, jež se stala místním symbolem. Totožné sošky zakoupíte ve stáncích, apod., naživo ji však nejspíš nespatříte.

Část toku řeky Yaniktar Dersi vede rozeklaným kaňonem a vytváří úchvatné vodopády, které jsou zdejší turistickou atrakcí. Na vyhlídku vede visutý most, tuto podívanou si nenechte ujít!

Za městem Erciş se vám naskytne jedinečný pohled na mohutný sopečný kužel Süphan Daği tyčící se do výšky 4 058 m n. m. Její vrcholky pokrývá sněhový poprašek i uprostřed léta.

Podnikněte nocleh uvnitř sopečné kaldery s vlastním mikroklimatem, prohlédněte si zde tři menší jezera. V jednom z nich vyvěrají horké prameny.

Pitnou vodu zajišťuje velké jezero, u malého jezera již po desetiletí stojí občerstvení, tady ani o stravu nebudete mít nouzi. Při troše štěstí potkáte i malé obyvatele sopky Nemrut Daği, jimiž jsou želvy žlutohnědé.

Nechte se pozvat místními obyvateli k šálku výborného, tradičního tureckého čaje, který připravují přímo v kráteru této sopky. Zdejší lidé jsou velmi milí a pohostinní, jistě vám prozradí i jiná, zajímavá zákoutí tureckého jezera Van.

Již jste podnikli cestu po jezerech? Kde se Vám líbilo nejvíce? Přidejte i jezero Van do sbírky svého cestovatelského itineráře a poznejte nádhernou přírodu této části země.

Levné letenky do Turecka zakoupíte pouze u nás, rezervujte si je včas a ušetřete spoustu peněz!

V příštím článku pro vás připravíme opět další tipy nejen pro putování po jezerech, sledujte pravidelně naši rubriku a nenechte si ujít akční letenky do celého světa!Související články

Tagy

Kategorie