Letenky

Odkud

PRG (PRG)   VIE (VIE)

Kam

Dehra Dun (DED)

Odlet

Cestující

2

Poznejte skrytá tajemství Himálaje

Od: #flymeto   |   8. prosince 2015

Na vrcholu skvostného pohoří Karákóram se bůh Himálají Hímávatí doslova předal s krásou a úchvatností celé této krajiny. Úrodná údolí, která každé léto rozkvétají tisícem květů a horské štíty v okolí chrání jejich klid. Vysokohorská vyprahlá pouštní oblast Ladakh tím získala zelené oblasti vesnických oáz roztroušených v povodí řek Nubra, Zaskar a Indus.

Indická himálajská oblast Ladakh bývá často nazývána Novým Tibetem pro podobnost dechberoucí krajiny. Také se do této oblasti přesunula velká část tibetských duchovních, Ladakh se tak stal duchovním centrem pěti rozhodujících sekt tibetského buddhismu, ačkoli exilové sídlo Dalajlámy najdeme v sousední oblasti Himáčalpradéš.

Místní kláštery se stále častěji stávají cílem turistů, součástí součástí klášterních verand, podloubí a pavlačí jsou totiž nástěnné fresky znázorňující Kolo života – Bhavačakra.

Historickým a kulturním srdcem oblasti je údolí řeky Indu, zde najdete i několik proslulých klášterů stojících na hřebenech kopců.

Perlou ladákhských klášterů Alči byl více než 400 let náboženským centrem rozsáhlé oblasti. Výjimečné je především průčelí postavené ze dřeva a přenádherná vnitřní výzdoba. Je výjimečný i svou polohou, stojí v útulném meandru řeky Indus, prstenec pustých hor tady dotváří úchvatné romantické pozadí.

Nejlepším zážitkem z této vaší dovolené nemůže být nic lepšího, než když se stanete svědkem ranní modlitby a meditace, která je autentickou součástí života mnichů.

Pobyt zde může být rozhodně zajímavý v zimě, kdy jsou jednotlivá údolí a komunikace nedostupné. Jedinými cestami v zimních měsících jsou zamrzlé řeky, přesto s velkými obtížemi. Rodiny zůstávají po dlouhé měsíce spolu, předávají si legendy z generace na generaci, a děti se učí od rodičů číst a psát, a také se navazuje na starodávné tradice.

Letenky levně seženete pouze u nás! Bezkonkurenčně nízké ceny letenek do Indie rezervujte včas a ušetřete spoustu peněz!


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie