Letenky

Odkud

PRG (PRG)   VIE (VIE)

Kam

Seattle (SEA)

Odlet

Cestující

2

Poznejte Seattle, slavné filmové město!

Od: #flymeto   |   26. ledna 2016

Město Seattle leží ve státě Washington, bývá často také nazýván jako Brána Aljašky. Navštívit zde rozhodně musíte některé z místních vyhlášených kaváren. Seattle je obklopen hradbou horských hřebenů. Kaskádové pohoří Cascade Range s nejvyšším vrcholem Mount Rainier (4 392 m n.m.) poskytuje Seattlu ochranu před ledovým arktickým vzduchem, pohoří Olympic Mountains s nejvyšší horou Mount Olymp pak vytváří ochranný štít proti tichomořským bouřím.

Mírné klima tak umožňuje návštěvu i aktivní pohyb v přírodě prakticky po celý rok, proto se zde vydejte třeba na den sv.Valentýna a prožijte jej aktivním odpočinkem.

Možnosti vyžití je tady opravdu mnoho, zvolíte zajímavou stezku kolem jezera Green Lake, procházku největším parkem ve městě Discovery Park, či si rádi posedíte v čajovně se zahradou na březích jezera Washington?

I nedaleké hory Olympic a Cascade lákají k lyžování nebo pohodové vycházce, v případě teplejších dní využijte možnost plavby na loďkách nebo plachetnicích, milovníci turistiky potěší vysokohorské túry v národním parku Mount Rainier National Park nedaleko města.

V samém centru Seattlu jistě nepřehlédnete dominantu města Space Needle, z vyhlídkové plošiny ve výšce 185 m spatříte unikátní výhled na město i hory.

S dětmi můžete vyrazit do dětského muzea a do Seattle Aquarium, kde spatříte žraloky, tuleně, apod., navštivte i Experience Music Project - budovu ve tvaru kytary s expozicí novodobých pop star, a nenechte si ujít ani prima zážitek z jízdy historickými vozy hromadné dopravy (Waterfront Trolley).

Ať už se do Seattlu vydáte v kterémkoli ročním období, vždy zde máte mnoho možností, jak strávit čas. rezervujte již nyní a užijte si perfektní dovolenou ve Washingtonu!


comments powered by Disqus

Kategorie