Letenky

Odkud

PRG (PRG)   VIE (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Odlet

Cestující

2

Pojistěte se před cestou do zahraničí

Od: #flymeto   |   27. července 2015

Chystáte se vyrazit na dovolenou do exotických krajin nebo jen blízko za hranice ČR? V každém případě byste se měli před odjezdem informovat ohledně cestovního pojištění. Bez něj se Vám totiž dovolená může dosti prodražit. Ne vždy na vás čekají jen příjemné zážitky, mohou na vás číhat různá nebezpečí. V zahraničí byste si bez cestovního pojištění museli uhradit sami léčebné výlohy.

Jako občané ČR máte v případě potřeby nárok na nezbytnou zdravotní péči v členských zemí EU, Evropského hospodářského prostoru a ve Švýcarsku. Za návštěvu lékaře, hospitalizaci a léky se v zemích EU připlácí. V tomto případě je dobré uschovat si doklady o zaplacení, které následně předložíte své zdravotní pojišťovně.

Domácí pojišťovna proplácí využití pojištěnce veřejných zdravotnických zařízení, návštěvu soukromých středisek a nemocnic si musí celou péči uhradit sám. Nárok na poskytnutí péče se prokazuje Evropským průkazem zdravotního pojištění, který obdržíte od své zdravotní pojišťovny.

Většina pojišťoven dokonce nabízí také speciální připojištění úrazu při sportu, pojistit lze i konkrétní druh sportu. Záleží také na náročnosti dané sportovní aktivity. Některé sporty jsou pojišťovnami považovány za rekreační, ty ale není potřeba dále pojistit. Mezi ně patří například sjezdové, běžecké lyžování, rekreační cyklistika. Jezdit i lyžovat byste však měli po vyznačených sjezdovkách a stezkách. Jako rizikové sporty jsou nejčastěji označovány dostihy, jachting, hokej, skialpinismus, rekreační potápění; extrémní sporty typu snowboarding, automobilové závody, skoky na lyžích, ledovcová turistika, a další.

Existuje i turistické pojištění, jehož náplní je ochránit před případnými finančními následky škod v zahraničí, většinou kryjí léčebné výlohy, ztrátu zavazadel, způsobení škody třetí osobě. Tento typ pojištění je pro krátkodobou cestu do zahraničí za účelem poznání, odpočinku, a dalších nepracovních aktivit.

Turistické pojištění zakoupíte již od pár korun za den.

V rámci cestovního pojištění je také mimo jiné připojištění zavazadel, asistenční služby, připojištění storna a úrazové pojištění.

Pro jednotlivé druhy připojištění doporučujeme informovat se přímo u vaší či jiné komerční pojišťovny.


comments powered by Disqus