Výhody registrace u Flymeto
  1. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
  2. Umíme se o vás během cesty postarat.
  3. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
 Tvořte svoje itineráře
 Sdílejte nabídky s přáteli
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Pohodlné hledání
 Prodávejte vlastní zájezdy
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Pojistěte se před cestou do zahraničí

Chystáte se vyrazit na dovolenou do exotických krajin nebo jen blízko za hranice ČR? V každém případě byste se měli před odjezdem informovat ohledně cestovního pojištění. Bez něj se Vám totiž dovolená může dosti prodražit. Ne vždy na vás čekají jen příjemné zážitky, mohou na vás číhat různá nebezpečí, a to nejen v podobě viru COVID-19. V zahraničí byste si bez cestovního pojištění museli uhradit sami léčebné výlohy.

Jako občané ČR máte v případě potřeby nárok na nezbytnou zdravotní péči v členských zemí EU, Evropského hospodářského prostoru a ve Švýcarsku. Za návštěvu lékaře, hospitalizaci a léky se v zemích EU připlácí. V tomto případě je dobré uschovat si doklady o zaplacení, které následně předložíte své zdravotní pojišťovně.

Domácí pojišťovna proplácí využití pojištěnce veřejných zdravotnických zařízení, návštěvu soukromých středisek a nemocnic si musí celou péči uhradit sám. Nárok na poskytnutí péče se prokazuje Evropským průkazem zdravotního pojištění, který obdržíte od své zdravotní pojišťovny.

TIP

Přečtěte si také o nabídce cestovního pojištění COVID-19, které můžete získat v objednávce letenek nebo ubytování na našich stránkách.

Většina pojišťoven dokonce nabízí také speciální připojištění úrazu při sportu, pojistit lze i konkrétní druh sportu. Záleží také na náročnosti dané sportovní aktivity. Některé sporty jsou pojišťovnami považovány za rekreační, ty ale není potřeba dále pojistit. Mezi ně patří například sjezdové, běžecké lyžování, rekreační cyklistika. Jezdit i lyžovat byste však měli po vyznačených sjezdovkách a stezkách. Jako rizikové sporty jsou nejčastěji označovány dostihy, jachting, hokej, skialpinismus, rekreační potápění; extrémní sporty typu snowboarding, automobilové závody, skoky na lyžích, ledovcová turistika, a další.

Existuje i turistické pojištění, jehož náplní je ochránit před případnými finančními následky škod v zahraničí, většinou kryjí léčebné výlohy, ztrátu zavazadel, způsobení škody třetí osobě. Tento typ pojištění je pro krátkodobou cestu do zahraničí za účelem poznání, odpočinku, a dalších nepracovních aktivit.

Turistické pojištění zakoupíte již od pár korun za den.

V rámci cestovního pojištění je také mimo jiné připojištění zavazadel, asistenční služby, připojištění storna a úrazové pojištění.

Pro jednotlivé druhy připojištění doporučujeme informovat se přímo u vaší či jiné komerční pojišťovny.Související články

Tagy

Kategorie