Výhody registrace u Flymeto
  1. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
  2. Generátor nejlevnějších letenek.
  3. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
 500 milionů letů do 10s
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Tvořte svoje itineráře
 Pohodlné hledání
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Barcelona (BCN)

Jiná Afrika
Rwanda: země tisíce kopců
Afrika · Rwanda
18. července 2019 3 min čtení
Číst více..
Dovolená v Turecku
Evropa · Turecko
9. června 2021 4 min čtení
Číst více..
Slovinské město draka Lublaň stojí za návštěvu
Za pouhou jednu hodinu doletíte z Prahy do Slovinského hlavního města Lubljana. Díky jejímu symbolu drakovi se jí přezdívá město draka. Žije zde přes 300 000 obyvatel. Nachází se zde velmi malé historické jádro. Samotné jádro se na začátku 20. století muselo vybudovat znovu kvůli zemětřesení z roku 1895. Jedny z prvních kroků v Lublani vás dovedou na náměstí Prešernov trg. Pojmenovali ho po největším romantickém básnikovi Franci Prešernovi. Uprostřed náměstí stojí jeho socha.
28. září 2015 2 min čtení
Číst více..

Pláže, na kterých se dělají psí kusy

V anketě o nejvíc traumatizující zážitek z dovolené by vyčítavý pohled domácích mazlíčků, kteří musejí zůstat doma, zvítězil na plné čáře. Kouzelná nálepka dog-friendly naštěstí ulpívá na víc a víc místech po celém světě a pláže nejsou výjimkou. V Evropě jich najdete stovky různé kvality. Stačí propátrat internet. Tyhle by ale vaší pozornosti neměly uniknout, užijete si je totiž stejně vydatně jako váš chlupatý společník.

Llevant Beach, Barcelona, Španělsko

Nově vyhrazená oblast městské pláže, kde pejsci mohou svobodně pobíhat a smočit se ve vodě, je relativně malá, její maximální kapacita je 100 chlupáčů. Llevant Beach to ovšem pejskům vynahrazuje psími záchody, sprchami a picími fontánkami. Jejich páníčkům pak možností zahrát si volejbal, lenošit na lehátku pod slunečníkem a přístupem k plně vybavenému zázemí včetně parkoviště a wi-fi.

Barcelona je ke psům velmi vstřícná a často nevadí, když s nimi zajdete i do obchodu (mimo obchodů s jídlem a velkých nákupních center). Na mnoho pláží ve Španělsku mají psi nicméně vstup zakázaný pod pokutou až 100 €. To platí především v sezóně od dubna do listopadu. Sledujte proto, jak se chovají místní. Když jich na pláži se psem uvidíte hodně, pravděpodobně je po sezóně, nebo jsou zdejší policisté vstřícní.

Nechcete riskovat? Vsaďte na další psí pláže v blízkosti Barcelony – směrem na sever Sant Pol de Mar a směrem na jih od města Port Ginesta.

Kudy na Llevant Beach: Av. Litoral, 114, 080 05 Barcelona, 41.398895, 2.210618

Barcelona - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - Nicola Ferrari | istockphoto.com
Flymeto - Sloot | istockphoto.com
Flymeto - Lotta Vess | istockphoto.com
Flymeto - boschettophotography | istockphoto.com
Proč vycestovat do Evropy s námi?
  1. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
  2. Garance nejlevnějšího nákupu.
  3. Silný zákaznický servis.
 Prodávejte vlastní zájezdy Mluvíme vaším jazykem Tvořte svoje itineráře

Noordwijk Beach, Noordwijk, Nizozemsko

Holandský Noordwijk je místo, kam se se svým voříškem budete chtít přestěhovat na stáří. Rozlehlé severní pobřeží s jemným pískem je doslova obsypané restauracemi a podniky, kde vašeho pejska uvidí rádi a nabídnou mu stejný komfort jako vám. Když vás unaví pláž, nasměrujte si to do okolních polí, které v jarní sezóně propuknou v květ a celý horizont, kam až dohlédnete, se zbarví jako malířské plátno. Místní navíc nenechali nic náhodě a připravili pro pejskaře celou webovou stránku s tipy, kde se najíst a kam vyrazit na procházku.

Zkusit můžete také pláže v Bregen aan Zee, které se těm v Noordwijku vyrovnají co do malebnosti, tak do úžasně přátelského přístupu k čtyřnohým návštěvníkům.

Kudy na Noordwijk Beach: Zeereep 106, 2202 NW Noordwijk, Nizozemsko, 52.257230, 4.437639

Skateholm Beach, Skateholm, Švédsko

Půl kilometru pláže s bělostným pískem a pozvolným vstupem do moře si užijí psíci každé velikosti. Pláž není tak honosně vybavená jako jiné, vynahrazuje to ale přírodní divokostí bez pravidel a omezení. Kiosek s občerstvením, sprchy a toalety najdete v blízkém kempu. I ten je malým rájem pro psy. Pokud se rozhodnete navštívit nedaleké pozůstatky mezolitického sídliště, pejska můžete vzít s sebou, ale raději na vodítku. Zdejším památkářům by se asi nelíbilo, kdyby si z návštěvy odnesl nějakou pravěkou kostičku.

Kudy na Skateholm Beach: Äppelrosvägen, 231 76 Beddingestrand (Skateholm), 55.376620, 13.468488

Bau Beach, Řím, Itálie

Jen chvilku cesty od Říma a váš mazlíček může hrabat na jedné z prvních a nejstarších dog-friendly pláží na světě. Podobně jako další pláže (například lehce luxusní Il lido di Fido) i Bau Beach vybírá poplatek za vstup. Tady ho ale rádi zaplatíte. Peníze nejen že jdou na údržbu pláže a zázemí, například speciální slunečníky a ručníky pro psy, ale i na pejsky ve zdejším adopčním centru, kteří na své lidi teprve čekají.

Nemusíte se ovšem omezovat jen na Řím. Psí pláže najdete roztroušené po celé Itálii, třeba Dog Beach v Toskánsku, Beach 33 a Bagno 81 v Rimini, La Spiaggia di Pluto v Bibione nebo už legendární Bau Bau Village v Savoně, na které nejsou ani tak vítaní psi, jako jde spíš o psí pláž, na které jsou vítaní lidé.

Kudy na Bau Beach: Via di Praia a Mare, 19000054 Fiumicino RM, 41.877637, 12.176615

Crikvenica Beach, Crikvenica, Chorvatsko

Ani Chorvatsko nehodlá zůstat pozadu. Zdejší podnikatelé se snaží, aby si oficiálně první chorvatská pláž pro pejsky udržela své renomé. Pejsi mohou svobodně dovádět ve vodě i na souši a za mnohem volnějších pravidel než třeba na italských plážích. Zchladí se ve stínu slunečníků nebo v některé ze zdejších občerstvoven. Určitě svého miláčka vezměte do Monty’s Beach Baru, kde mu naservírují psí zmrzlinu nebo speciální nealkoholické pivo s příchutí hovězího či kuřete.

**Kudy na Crikvenica Beach a do Montyho baru:**Lučica Podvorska bb, 51260 Crikvenica, 45.169773, 14.695273

Saunton Beach, Sauton, Velká Británie

Zlatavé písečné pláže Saunton Beach patří k nejkrásnějším a nejoblíbenějším v zemi, jak mezi lidmi, tak mezi hafany. Pejsci na ni mají celoročně volný přístup, jednou za rok (vždy v květnu), ji ale doslova zaberou jen pro sebe a své páníčky. Řeč je o akci Paws on the Beach, která se nese ve znamení her, soutěží a výzev, jako je například psí surfing nebo talentová soutěž K9 Factor.

Angličané jsou láskou ke psům pověstní, Devon proto není jediné místo, kde se dělají psí kusy. Sami se přesvědčte a podívejte se i na další psům přístupné pláže na pobřežích Velké Británie.

Kudy na Saunton Beach: Saunton Beach, North Devon, 51.093858, -4.225660

Haus Nordseerobbe, Neßmersiel, Německo

Haus Nordseerobbe je tak blízko psí představě nebe, jak jen se lidé mohou přiblížit. Písečná pláž omílaná vodami Severního moře je jen jedním z lákadel, které tu na chlupaté dobrodruhy čekají. Nové kamarády si totiž udělají stejně spolehlivě na zdejším agility hřišti jako na treku po okolní krajině. Aktivity jsou přidružené k apartmánům The North Sea Seal, které vítají hosty se dvěma i čtyřma nohama. Dovolte svému mazlíčkovi okusit také vody Baltu na jedné ze dvou pláží v Travemünde.

Kudy do Haus Nordseerobbe: Austernfischerweg 9, 26553 Dornum, 53.670048, 7.352291

Barcelona - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - csakisti | istockphoto.com
Flymeto - dageldog | istockphoto.com
Flymeto - Acnakelsy | istockphoto.com
Proč vycestovat do Evropy s námi?
  1. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
  2. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  3. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
 Sdílejte nabídky s přáteli 1.5 milionů hotelů do 10s Mluvíme vaším jazykem

Dobrá zpráva je, že psích pláží s každým rokem přibývá. V zemích jako je Itálie, Francie nebo Německo jich jsou desítky, ve Velké Británii dokonce stovky. Ne všechny jsou zdarma a je potřeba dodržovat místní pravidla. Obecně platí, že země jako Itálie a Španělsko příliš netolerují pejsky na místech, která nemají vyhrazená a i ta vyhrazená jsou spojena se spoustou omezení. Velká Británie, Francie, Německo a Nizozemí dopřávají pejskům větší volnost a s pravidly si tolik hlavu nelámou.

Populární kombinace letůSouvisející články

Tagy

Kategorie