V Peru, které se nachází jižně od Rovníku, existují tři klimatické zóny: Pouštní pobřežní pás, nazývaný la Costa, s mírným podnebím, oblačná a mlhavá zima a příjemně teplo v létě; Andská zóna, la Sierra, více nebo méně chladná v závislosti na nadmořské výšky. Poslední, velká východní oblast pokrytá amazonským lesem, la Selva, s teplým a vlhkým klimatem po celý rok.

Do Limy a na pobřeží si přineste oblečení na jaro a na podzim, takže mikinu nebo svetr a bundu. Do Amazonky se vydejte s volným a lehkým oblečením, případně s dlouhými rukávy proti komárům a mikinu na večer; v nejjižnější části (v oblasti Puerto Maldonado) a také v části Amazonky, která se nachází v nadmořské výšce nad hladinou moře, si můžete na večer přinést svetr a bundu. Pro Andy, například v Cuzco, Arequipa a u jezera Titicaca, v nadmořské výšce okolo 2 500/4 000 metrů se vyzbrojte podzimním a jarním oblečením na den, ale také svetr, teplou bundu a čepici na večer. Nezapomeňte na opalovací krém a turistické boty. Chcete-li dosáhnout nejvyšší vrcholy, přineste si bundu, šálu, rukavice, teplé boty.

Nelze nalézt jediné období, kdy celé Peru nabízí nejlepší počasí. Ve skutečnosti nejlepší čas v andských oblastech a v Amazonii je během zimy na jižní polokouli (červen až srpen), zatímco podél pobřeží během tohoto období je počasí chladné, oblačné a mlhavé. Na nalezení teplého a slunečného počasí podél pobřeží a Limy je nejlepší čas od prosince do dubna a nejlepší období koupání je od ledna do března.

Počasí v Limě

V hlavním městě Lima v podstatě nikdy neprší. V zimě, od června do září, je obloha téměř vždy zamračená, a to i v případě, že neprší, je tu mlha, která může na zemi vytvářet vlhkost. Teploty jsou mírné, s maximy kolem 18/20°C. Minimální hodnoty jsou jen o několik níže, ale kvůli nedostatku slunečního záření a vysoké vlhkosti obyvatelé hlavního města pocítil chlad, také proto, že často žijí v nevytápěných domech.

LIMA

V létě, od prosince do dubna, slunce často svítí, alespoň na poledne a odpoledne, zejména v únoru a březnu, zatímco v časných ranních hodinách se může stále vyskytnout mlha. Teplota je příjemně teplá, s maximálními teplotami kolem 26°C od ledna do března.

V Lime moře není nikdy velmi teplé, i když od ledna do března je přijatelné na koupání kolem 22-23°C.

Co dál vědět o Peru

Víte vše pro cestu do Peru? Je čas vybrat letenku.

Vybrat letenku