Peru se nachází v západní části Jižní Ameriky a sdílí hranice s Ekvádorem, Kolumbií, Brazílií, Bolívií a Chile. Je jednou z nejrůznorodějších zemí světa. Jde o multikulturní národ plný tradic, jedinečné gastronomie a rozsáhlých přírodních rezervací. Je domovem 12 míst světového dědictví UNESCO. Jeho obrovské území o rozloze více než 1,2 milionu kilometrů čtverečních se skládá ze tří regionů: pobřeží, vysočiny a džungle.

Protože má Peru vše co si dobrodružný cestovatel přeje vidět stalo se navštěvovanou destinací. I přesto si však ceny letenek hlavně z našich končin poměrně drží stálou cenu. Do Peru nenajdeme výrazně nízkou cenu letenek, protože konkurence leteckých společností z Česka (a okolních zemí) do Peru je stále nízká.

Než začnete nakupovat letenky

Před nákupem letenek si určitě přečtěte naše články o počasí a také si udělejte přehled o tom, co chcete v Peru vidět. Připravte se na to, že při každé aktivitě a návštěvě jiného koutu Peru bude jiné počasí a na to byste měli být důkladně připraveni. Nastudujte si našeho průvodce Peru, abyste o nic nepřišli a věděli na jak dlouho se do Peru chcete vydat. Při aktivních dovolených do zemí Jižní Ameriky se vám určitě nevyplatí jet na méně než 10 dní ale v některých případech vám budou i měsíční dovolené málo. A na to byste také neměli zapomínat před koupí letenky.

Kolik stojí letenka do Peru

Cena letenky do Peru tak i do jiných destinací záleží na více aspektech. Během svátků a prázdnin jsou většinou letenky nejdražší. Je také dobré být flexibilní a zejména hledat odlety z více míst, ne jen z Prahy. Na vyhledání nejlepší ceny letenek doporučujeme využít naše flexibilní vyhledávání ceny letenek na naší stránce.

Ceny letenek do Peru

Graf popisuje minimální nalezené ceny letenek do Limy a jejich vývoj dle týdnů. Další údaje na grafu ukazují průměrné denní a noční teploty a úhrn srážek, jsou-li data k dispozici. Prokliknutím na jednotlivé sloupce v grafu získáte podrobnější aktuální údaje z vyhledávače.

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Lima v CZK

Ceny letenek do Limy

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Vídně do Lima v CZK

Kdy kupovat letenku do Peru

Nejlepší je kupovat letenky tehdy, když máte štěstí a natrefíte na dobrou akci. Tím že hlavní sezóna je skoro stále, v závislosti na tom, co od výletu očekáváte, ceny letenek se během roku až tak výrazně nemění. Nejlepší je však zajistit si letenky nejméně 4 až 5 měsíců předem nebo i dříve. Pokud dokážete být flexibilní, pak si snadno najdete lety do Peru za poměrně dobrou cenu. Pravděpodobně však budete muset být flexibilní a shovívavý i k povětrnostním podmínkám.

Nejlepší den pro odlet do Peru

Pátek nebo pondělí je momentálně v průměru nejlevnějším dnem na let do Peru. Létání v sobotu resp během víkendu bude mít za následek vyšší ceny letů.

FAQ pro nákup letenek

Potřebuji si před koupí letenek zakoupit i víza?

Ne, pro cestování do Peru vám stačí pouze platný pas a vyplněná imigrační karta kterou obdržíte na letišti, na jejímž základě dostanete povolení ke vstupu po dobu 90 dní.

Potřebuji si před cestou vyřídit cestovní pojištění?

Přestože Peru nevyžaduje povinné cestovní pojištění při vstupu do země, vždy je dobré být pojištěn při návštěvě takových zemí.

Jaké letecké společnosti létají do Peru?

Jak do většiny zemí v Jižní Americe i do Peru se z Prahy dostanete pouze s přestupem. Pokud chcete letět do jiného než do hlavního města - Limy, musíte si i tak koupit letenku s mezipřistáním v Limě. Do Limy se dostanete například s jedním mezipřistáním v Amsterdamu s KLM, nebo v Paříži s Air France.

Jak dlouho trvá let do Peru?

Celková vzdálenost mezi Prahou a Limou je 10 750 km. Průměrný čas letu je 13 hodin a 46 minut. Vzhledem k tomu, že neexistuje přímé letecké spojení celková délka letu závisí na počtu a délce mezipřistání.

Kde koupit letenky do Peru?

Pokud se rozhodnete koupit letenku do Peru, můžete tak učinit zde. Máte-li jakékoliv dotazy týkající se nákupu, neváhejte a napište nám na náš online chat nebo na e-mailovou adresu.

Koupit letenky z Prahy do Peru na všechna dostupná letiště lze u nás.

Co dělat po přistání v Peru?

Projetí imigrační kontrolou od přistání by vám v Limě za normálních okolností nemělo trvat déle než hodinu. Po tom jak se ujistěte, že v pase máte razítko povolující pobyt na 90 dní a po vyzvednutí si zavazadla, byste si jako obvykle po příchodu do cizí zemi v níž se neplatí vaší měnou měli vyměnit peníze. Nedoporučujeme na letišti vyměňovat větší množství peněz, protože zde je většinou horší kurz než ve městech.

To, jakou přepravu z letiště zvolíte, se bude odvíjet hlavně od vašeho cestovního itineráře. Pokud plánujte v Limě strávit několik dní máte na výběr mezi autobusem a taxíkem. Pokud plánujete jít rovnou do jiných částí Peru a nezvolili jste leteckou přepravu, určitě stojí za zvážení si pronajmout auto. To je vhodné si zajistit už v předstihu.

Proč jet do Peru?

Peru je velmi vhodné pro batůžkáře, s omezeným rozpočtem a díky mnoha ubytovnám je snadné najít přátele na poznávání země. Populární jsou také penziony jako levná metoda ubytování v Peru. Pokud jste ochotni utratit více peněz, v Peru najdete širokou škálu hotelů střední kategorie pro pohodlný pobyt v divočině i v městech. Díky popularitě Peru se stará o každého cestujícího.

Populární kombinace letů do Peru

TIP

Pro aktuální ceny letenek pro celou zemi, klikněte na odkaz do letenkátoru na letenky z Prahy do Peru na všechna dostupná letiště nebo letenky z Vídně do Peru na všechna dostupná letiště.

Co dál vědět o Peru

Už máte letenku do Peru? Přečtěte si průvodce o Peru.

Otevřít průvodce

Top letenky do Peru