Výhody registrace u Flymeto
  1. Generátor nejlevnějších letenek.
  2. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  3. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
 Pohodlné hledání
 500 milionů letů do 10s
 Prodávejte vlastní zájezdy
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Sdílejte nabídky s přáteli
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Curych (ZRH)

Parníkem za hezkými výlety

Luzern je jedno z nejhezčích švýcarských měst, hlavně díky svému vodnímu bohatství. Leží na severozápadním břehu Luzernského jezera mezi horami Pilatus a Rigi, je známé také tím, že zde najdete několik fontán s pitnou vodou.

Řeka Reuss odděluje Starou a Novou část města. Obě části spojují historické mosty - Most vetešníků a nejstarší Kaplový krytý dřevěný most na světě s vodní věží ze 14.stol. Místní si ho velmi váží, proto se o něj i pečlivě starají. Jeho obvod lemuje spousta rozkvetlých pestrobarevných květin.

Stejně tak se město pyšní nejstarším barokním kostelem ve Švýcarsku i svými 225 fontánami. Nejslavnější je karnevalová fontána, u níž se každoročně zahajuje velkolepý karneval a odkud se hází do davu pomeranče.

Po Luzernském jezeře se plaví parníky, které patří k největším aktivním parním lodím na sladké vodě. Svezte se jím také, je to obrovský zážitek! Vydejte se třeba do vesničky Beckenried, kde si můžete v půjčovně kajaků vypůjčit loď a dojet se podívat do blízkého Risletenu na vodopád.

Parníkem se však můžete vydat i do švýcarského nejnavštěvovanějšího muzea dopravy v Luzernu. Nabízí spoustu interaktivních prvků, líbí se zde zejména dětem. Mohou si například vyzkoušet náraz v automobilu při 10 km/h, řízení závodní formule na simulátoru, pilotování letadla, projet se minivláčkem a mnoho dalších atrakcí.

Do švýcarského Luzernu se vydejte i s dětmi, za které také ušetříte spoustu peněz za letenku, na cestu vám navíc postačí pouze občanský průkaz!

Zejména Pilatus je zdejším častým výletním místem. Z alpské strany se na vrchol dostanete nejstrmější zubačkou na světě a z luzernské strany panoramatickou kabinkovou a visutou lanovkou. Perfektní zážitek uchvátí každého z váš, rezervujte si nyní letenky za jedinečné ceny a připravte celé rodině krásnou dovolenou v horách.Související články

Tagy

Kategorie