Výhody registrace u Flymeto
  1. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  2. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
  3. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
 Mluvíme vaším jazykem
 Pohodlné hledání
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Prodávejte vlastní zájezdy
 1.5 milionů hotelů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Brusel (BRU)

Památky Belgie vás uchvátí

Hledáte dovolenou nebo turistiku po památkách Belgie? Dneska vás s nimi seznámíme. Snad ani nemusíme zmiňovat hlavní město Brusel které byste neměli vynechat.

Waterloo

Waterloo proslavil Napoleon Bonaparte který zde prožil poslední bitvu na které byl definitivně poražen a následně odvezen na ostrov Svaté Heleny kde roku 1821 zemřel. Mimo to, že jde o turistické město, toho ve Waterloo vlastně moc neuvidíte. Budete-li mít štěstí, narazíte na přehlídku v dobových kostýmech a krojích. Vstup do muzea a na výšlap do kopce je zpoplatněn, jestliže se vám nebude chtít šlapat po schodech, můžete se stavit dole do hospody.

Gent

Gent je studentské městečko kde se určitě nebudete nudit. Není zde přelidněnost, hodně turistů a chudých čtvrtí. V centru městečka najdete spoustu barů , restauracích a je zde možnost navštívit i hudební festival. Ideální je zde procházka podél kanálu který je večer krásně osvětlený. Určitě nevynechejte prohlídku hradu Gravensteen a kostelů jako St. Nicolas nebo St. Bavo.

Hrad Gravensteen

Možná vás v předchozím článku zaujal hrad Gravensteen. Gravensteen je otevřen celoročně za 8 eur pro dospělé, 6 eur pro lidi ve věku od 19 do 26 let, do 19 let je vstupné zdarma. Je zde velká expozice mučících nástrojů , od okovů a palečnic přes zařízení, z nichž vám bude běhat mráz po zádech. Ve vstupní hale je mnoho vitrín s rytířskými zbrojemi, meči, luky, dýkami, střelnými zbraněmi, zkrátka se vším, co tehdejší rytíři oblékali do bitev.

Antverpy

Největší belgický přístav Antverpy je nákupním centrem. Najdete zde plno módních značek oblečení ,takže si tady užijí hlavně dámy. Nakupování v Antverpách je příjemnější než v Bruselu, protože tu máte vše na jednom místě. Až vás omrzí oblečení, podívejte se na diamanty a šperky. Buď do obchodů, nebo aspoň do muzea. Občerstvit se můžete v jedné z hospůdek, ve kterých někdy dokonce točí i plzeňské pivo. A za kulturou vyrazte na náměstí osázené starými kupeckými domy, kterému dominuje socha malíře P. P. Rubense. V Antverpách je také nejvyšší belgická katedrála. Zakoupíte u nás.Související články

Tagy

Kategorie