Výhody registrace u Flymeto
  1. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
  2. Umíme se o vás během cesty postarat.
  3. Generátor nejlevnějších letenek.
 Tvořte svoje itineráře
 Mluvíme vaším jazykem
 Pohodlné hledání
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Sdílejte nabídky s přáteli
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Brusel (BRU)

Památky Belgie vás uchvátí

Hledáte dovolenou nebo turistiku po památkách Belgie? Dneska vás s nimi seznámíme. Snad ani nemusíme zmiňovat hlavní město Brusel které byste neměli vynechat.

Waterloo:

Waterloo proslavil Napoleon Bonaparte který zde prožil poslední bitvu na které byl definitivně poražen a následně odvezen na ostrov Svaté Heleny kde roku 1821 zemřel. Mimo to, že jde o turistické město, toho ve Waterloo vlastně moc neuvidíte. Budete-li mít štěstí, narazíte na přehlídku v dobových kostýmech a krojích. Vstup do muzea a na výšlap do kopce je zpoplatněn, jestliže se vám nebude chtít šlapat po schodech, můžete se stavit dole do hospody.

Gent:

Gent je studentské městečko kde se určitě nebudete nudit. Není zde přelidněnost, hodně turistů a chudých čtvrtí. V centru městečka najdete spoustu barů , restauracích a je zde možnost navštívit i hudební festival. Ideální je zde procházka podél kanálu který je večer krásně osvětlený. Určitě nevynechejte prohlídku hradu Gravensteen a kostelů jako St. Nicolas nebo St. Bavo.

Hrad Gravensteen:

Možná vás v předchozím článku zaujal hrad Gravensteen. Gravensteen je otevřen celoročně za 8 eur pro dospělé, 6 eur pro lidi ve věku od 19 do 26 let, do 19 let je vstupné zdarma. Je zde velká expozice mučících nástrojů , od okovů a palečnic přes zařízení, z nichž vám bude běhat mráz po zádech. Ve vstupní hale je mnoho vitrín s rytířskými zbrojemi, meči, luky, dýkami, střelnými zbraněmi, zkrátka se vším, co tehdejší rytíři oblékali do bitev.

Antverpy:

Největší belgický přístav Antverpy je nákupním centrem. Najdete zde plno módních značek oblečení ,takže si tady užijí hlavně dámy. Nakupování v Antverpách je příjemnější než v Bruselu, protože tu máte vše na jednom místě. Až vás omrzí oblečení, podívejte se na diamanty a šperky. Buď do obchodů, nebo aspoň do muzea. Občerstvit se můžete v jedné z hospůdek, ve kterých někdy dokonce točí i plzeňské pivo. A za kulturou vyrazte na náměstí osázené starými kupeckými domy, kterému dominuje socha malíře P. P. Rubense. V Antverpách je také nejvyšší belgická katedrála. zakoupíte u nás.Související články

Tagy

Kategorie