Výhody registrace u Flymeto
  1. Umíme se o vás během cesty postarat.
  2. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  3. Garance nejlevnějšího nákupu.
 Mluvíme vaším jazykem
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Tvořte svoje itineráře
 500 milionů letů do 10s
 Prodávejte vlastní zájezdy
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Vancouver (YVR)

Tipy, jak se na vyhnout davům
Sezóna poznávacích zájezdů je zde. Příjemně strávené chvíle cestováním za památkami vám mohou znepříjemnit nečekané fronty u pokladen či nepřeberné masy turistů, kdy se musíte například v muzeu prodírat davem lidí. Vyhněte se davům a užijte si památky Města jako Paříž, Řím, Athény vám nabídnou nezapomenutelné prohlídky. Společné však mají jedno – nekonečně dlouhé fronty, obrovské množství turistů. Těmto problémům se dá snadno vyhnout: Na prohlídku vyrazte k večeru – Na prohlídku se vypravte pár hodin před zavírací dobou.
Číst více..

Opět něco pro milovníky turistiky - v nespoutané kanadské divočině si pročistíte hlavu!

Už z okénka v letadle spatříte nádherné hory a ledovce Grónska pokryté čerstvým sněhem s modrými jezírky. Do Vancouveru zbývá ještě kus cesty, avšak výhledy na krajinu z ptačí perspektivy cestu urychlí. Do Kanady, pokud míříte do divoké přírody, je nejlepší se vydat v letních měsících, kdy je zde přijatelnější počasí. Za jasného počasí můžete vidět vrcholky zasněžených hor - neskutečná podívaná!

Jestliže budete mít štěstí na parné dny, od moře zavání čerstvý větřík, který zabrání přílišnému dusnu. Vancouver má nejpříjemnější podnebí v celé Kanadě.

Než se vydáte i na několika týdenní pobyt uprostřed divočiny, nezapomeňte si prohlédnout také centrum Vancouveru, kde stojí za vidění rozlehlý Stanley park, Downtown se spoustou mrakodrapů, pestrobarevný China town, v Granville Island uvidíte mnoho kotvících lodí.

Není-li treking ani pobyt mimo civilizaci pro vás to pravé, jistě budete spokojeni i s místními krásnými plážemi, které můžete využít k relaxaci i hraní volejbalu. Milovníci sportu budou nadšeni několika kilometrovými dráhami pro inline bruslení podél pobřeží. Ale také spoustu dalších sportovních aktivit zde můžete provozovat, například: cykloturistika, jogging, potápění, jachting, hraní golfu, baseballu, v zimě oceníte i spoustu dostupných sjezdovek a běžeckých tratí.

Ve Vancouveru se nudit nebudete!

Nedaleko Downtown je tisícovka Grouse Mountain, skvělá je v tom, že se zde můžete dostat i lanovkou, místní tuto horu využívají místo posilovny, minimálně 1x týdně sem vylezou a dolů sjedou lanovkou.

Velmi brzy zjistíte, jak moc milí a příjemní jsou Kanaďané, tuto zemi si zamilujete.

Je na čase vydat se za vysněným cílem, v některé z autopůjčoven si vyzvedněte auto, které vám usnadní cestování. Vydejte se na Rocky Mountains, lyžařské středisko Whistler v provinčním parku Garibaldi je také nádherným městečkem, které byste měli navštívit. Cestou se zastavte také u jedinečných vodopádů Shannon. Pobyt v kempu může být také skvělým zážitkem pro každého, kdo takovou dovolenou podstoupí poprvé.

Celodenní výlet k jezeru Rainbow bude nezapomenutelný, s nadmořskou výškou se také podstatně mění okolní vegetace, i když je v údolí úmorné vedro, jezero na vrcholu bývá poměrně zamrzlé.

Kolem jezera Rainbow se rozprostírá severská tundra, krásná a úchvatná krajina porostlá jehličnany, lišejníky, vřesem, mechy a horským kvítím, oproti tomuto vypadá údolí spíše jako tropický prales.

Jezero má písčité dno, proto také jistě i vás zláká k příjemnému osvěžení, kolem je čistá travnatá pláž.

Zastavte se také ve 100 Mile House, kempování je možné u Horse Lake, jež je obklopeno lesy. Mnoho místních zde vyráží na člunech chytat ryby, pokud budete mít možnost, přidejte se k nim.

Taková dovolená bude nezapomenutelná, jedinečné ticho, panenská příroda a spatřit na vlastní oči orla bělohlavého, jeleny, pstruhy a večer naslouchat kojotímu vytí, to zažije na vlastní kůži málokdo. Nebe poseté hvězdami vám nedovolí od noční oblohy odtrhnout zraky.

Prožijte netradiční dovolenou v Kanadě, zakupte již nyní online právě u nás a ušetřete spoustu peněz!Související články

Kategorie